Kültür & Sanat

Görsel İçerik Sanatçısı Daryna Kossar’ın Görsel Şölen Sunan Tabak İçi Tasarımları

Belli objelerle oluşturulan kombinasyonlara bakmayı sevenler burada mı? Sanat ve lezzeti bir araya getiren her biri birbirinden sevimli Daryna Kossar tasarımları bu yazımızda. Şimdi gelin birlikte bakalım!

Daha önce çiçekler ile oluşturulan elbise tasarımları, çiçeklerden ayakkabı modelleri, eski kitaplarla yapılan yeni tasarımlar gibi geniş bir yelpaze ile tasarım örnekleri gösterdik. Bu sefer de Daryna’nın sayfasını keşfedeceğiz.

daryna kossar
Instagram @darynakossar

Ukraynalı bir sanatçı olan Daryna yiyecekler ile harikalar yaratıyor. Başlarda bunu sadece bir oyun olarak gören ve yiyecekleri farklı şekillere sokup fotoğraflarını çeken genç kadın için kahve çekirdekleri, meyveler, çiçekler ve aklınıza gelebilecek bütün detaylar birer ilham perisi.

Daryna’nın sosyal medya hesaplarını sizler için taradık ve her biri birbirinden ilgi çekici olan fotoğraflarını derledik. Hazırsanız hemen başlayalım!

1-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Limon, nane ve karanfillerle oluşturulan vitamin dolu bir tablo! Sanki annesi ona suya atıp içmesi için birkaç malzeme vermiş ve o bu malzemelerle kendine bir oyun üretmiş gibi durmuyor mu? Hayal gücü o kadar derin ve renkli ki, bu ve benzeri birçok fotoğrafı onun sosyal medya hesaplarında bulabilmek mümkün.

Daryna esasen tabakta tasarımlar yaparak paylaşsa da sayfasında ara sıra bu şekil tablolara da yer vermekte. Daryna yoğun olarak Instagram hesabını kullanıyor. Aslında bir de Youtube kanalı var. Çok aktif kullanmasa da bu kanalda birkaç tane tabak tasarımını yaparken videosunu bulabilirsiniz. Bununla birlikte serbest çizimlerinden de bazı videolar kanalında yer almakta.

2-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Daha önce ananasın balığa benzediğini keşfetmiş miydiniz? Daryna’nın elinden her şey her bambaşka bir şeye dönüşebilir. Patlıcanlardan balinalar, narenciyelerden baykuşlar ve çok daha fazlası. Bunun için yalnızca bir süre düşünmesi ve harekete geçmesi yeterli.

3-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Eğer siz de onun gibi yiyeceklere birer sanat eseriymiş gibi bakabilirseniz; bazen bisküviler, çikolatalar ve taze meyveler ile bir tabak içerisinde huzur verici resimler yapabilirsiniz. Onun objektifine poz veren bütün tabaklar sanki birer yağlı boya tabloymuş gibi özenle düşünülmüş ve hayata geçirilmiş.

4-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Bezelye ve karnabahar gibi sebzeleri yemekten hoşlanmayan çocukları kandırmanın en etkileyici yolunu sanırım az önce hep birlikte keşfettik. Onlara reddedemeyecekleri tabaklar hazırlayabilirsiniz. İngiltere’nin o meşhur iki katlı kırmızı otobüsleri, ünlü saat kulesi Big Ben, bezelyeden bulutlar, brokoliden ağaçlar ve zeytinden tekerlekler. Her detayında ayrı bir gülümseme gizli adeta.

5-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Bu öğlen menüde makarna var. Ama sıradan bir makarna değil tabii! Omlet, peynir, domates ve salatalık ile sevimli bir aslana dönüşmüş makarna. Aslında etrafımızdaki birçok obje başka birer objeye benzemiyor mu? Daryna bunları keşfederek tasarımlarında kullanıyor. Aslan yelesi için makarna kullanmak ya da cherry domatesleri ortadan ikiye bölerek bıyık için kullanmak için biraz düşünmesi yeterli.

Belki bu kadar profesyonel dokunuş zor olabilir ancak çocuklarınızı mutlu bir masaya oturtmak için sizler de buna benzer tasarımlar yapmayı deneyebilirsiniz. Hatta onlarla birlikte bu tarz tabaklar hazırlayabilir, sebzeleri sevmeleri için onları teşvik edebilirsiniz.

6-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Çikolatalar ve meyveler ile sevimli tasarımlar yapan bu genç yetenek doğanın bize verdiği renklerin tonlarını hisedebileceğimiz dokunuşlar sergiliyor. Yaban mersininden bulutlar, nar tanelerinden yağmur damlaları ve karadutlarla kıvırcık tüylü bir koyun.

Kividen ağaçlar da bir o kadar lezzetli durmuyor mu?

7-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Daryna Kossar tasarımları içinde her sezon için uygun bir şeyler bulabilirsiniz. Yaza da uygun onun tabakları kışa da. Yılbaşı temasını yansıttığı özel tasarım ise yukarıda tüm ihtişamı ile size el sallıyor. Yılbaşı partiniz için davetlilerinize yemek masasında sunacağınız bu sürpriz yıl boyu unutulmazdı herhalde değil mi? Siz en iyisi bu fikri bir kenara not alın.

8 -)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Esprili tasarımları ustalıkla işliyor. Daha sonrasında bunları yemek oldukça zor olsa gerek. Nasıl kıyabilirsiniz ki? Biraz çikolata ve biraz pancake karışımı onun için yeter de artar bile.

Bir işi severek yapıldığı zaman, işin içine tutku katıldığı zaman nasıl da harika, nasıl da eşsiz işler çıkıyor ortaya. Aynı Daryna’nın tasarımları gibi, mutlu eden ve teşvik eden, ayakta alkışlama isteği oluşturan işler bunlar.

9-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Daryna Kossar tasarımları ile elmalar yengeç oluyor, ananaslar balık. Çocuklara meyve sevdirme yeteneğine sahip bu tabaklardan ilham alarak siz de evde kendi sanat dünyanızı zenginleştirebilirsiniz. Misafirlerinize yemek sonrasında bu şekilde meyve sunumu yapmayı düşündünüz mü hiç?

Şık sunum kavramını birkaç kez daha gözden geçirerek böyle abartılı işler ortaya çıkarmak isterseniz, Daryna’nın sayfasını muhakkak kontrol etmelisiniz.

10-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Sen ne kadar da tatlı bir ara öğünsün öyle :) Öptükten sonra prense dönüşecek olan bu kurbağa ise yeşil elma ile yapılmış. Çikolatalar ise tatlı birer yardımcı oyuncu.

11-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Hindistan cevizi ve brokolinin el ele vererek bu kadar güzel bir tablo oluşturması oldukça ilginç değil mi? Sevimli koala ailesi bu tabakta bizleri karşılıyor. Havuçtan bir zeminde oturup yumurta güneşin altında brokolilerini yiyorlar. Brokoli ağacın içerisinde onları izleyen bir de kaçak var. Dikkatlerden kaçmadı :) Detayları adeta bir şairin şiirine yaptığı dokunuşlar gibi tabaklara işliyor sanatçı.

13-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Daryna Kossar tasarımları yalnızca hayvan simgelerine yer vermiyor tabii ki. Burada da yüksek binalar ve ağaçlar yer alıyor. Biz ayın karpuz dilimi olmasına alışmıştık ama salatalık fikri de oldukça uygunmuş aslında. Ağaçlar yine brokoli elbette :)

Tonlamalar, perspektif… söylenecek bir şey yok. Tam anlamı ile mükemmel.

14-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Biraz nane, bir dilim salatalık ve kruvasan. Kahvaltının en gösterişli sunumu bu olsa gerek. Daryna Kossar tasarımları hiçbir detayı atlamıyor. Yosunları taze kekiklerle oluştururken, kruvasan balığın hava baloncuklarını da zeytin dilimleri ile tamamlamış. Onun bu detayları tasarımlarını daha da ilginç ve etkileyici kılmasına yardımcı oluyor.

15-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Sevimli fare figürleri pirinçler ile oluşturulmuş, arka planda ise ay yansıması gibi duran ama peynir süsü verilmiş bir krep. İnsanın durup durup bakası, baktıkça yiyesi geliyor gerçekten… Restoranlarda masaya gelen ve tüm maaşı vereceğimizi anladığımız tabaklar gibi gösterişli bir tasarım.

16-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Sevimli kaplumbağa ailesi de salatalıklar ve pilav ile oluşturulmuş, pancake ile tamamlanmış. Gerçekten bunu yemeye kıyabileceğimizi düşünmüyor olmalı! Pilav ile beyaz peynirin yerini değiştirirsek sanıyorum haftasonu kahvaltılarımız görsel olarak daha da şenlenebilir.

17-)

Lezzetli görsel tasarımlar
Instagram @darynakossar

Esmer bir pancake, elma dilimleri ve karadutlar bir parça çikolata ile bir araya geldiğinde bu harika siyahi kadın figürü karşılıyor bizi. Kıvırcık saçlar için kullanılan karadut detayı ise mükemmel bir tercih olmuş. Yaban mersini ile yapılan kolye de dikkatlerden kaçmıyor.

İnanç, azim ve hayal gücü ile yapılan bu tasarımlara bakmak çok keyifli, eminiz ki yapmak ve sergilemek de bir o kadar keyiflidir. Daryna’ya bu yolculuğunda başarılar dileyerek paylaşımlarının devamını bekliyoruz. Siz de Daryna’nın hem göze hem de mideye hitap eden bu tasarımlarından haberdar olmak istiyorsanız sosyal medya üzerinden onu takipte kalabilirsiniz.

  • facebook.com/darynakossar
  • instagram.com/darynakossar
  • youtube.com/user/darynakossar

Evinizde bu tarz tabaklar hazırlamak ve yemek masalarınızı neşelendirecek tüm ürünler için Çiçeksepeti‘ni ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir