TeknolojiTeknolojik Ürünler

Derin Dondurucu Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yaşam alanlarında veya iş yerlerinde besinlerin tazeliğini korumak için buzdolabı kullanmak şarttır. Fakat bazen buzdolabının dondurucu kısımları yeterli gelmez. Böyle durumlarda derin dondurucu modelleri akla gelen ilk çözümdür. Besinlerin vitamin ve mineralleri kaybolmadan saklanmasını sağlayan derin dondurucular, boyut ve özellik olarak farklı seçeneklerde sunulur. Bu yazımızda derin dondurucu almadan önce dikkat etmeniz gereken her şeyi bulabilirsiniz.

Besinleri uzun süreli depolamak ve istenildiği an tüketmek için derin dondurucular en iyi seçenektir. Bu nedenle derin dondurucular; yazlıklarda, iş yerlerinde veya evlerde en çok ihtiyaç duyulan beyaz eşyalar arasındadır. Et, meyve, sebze ve aklınıza gelen tüm besinler derin dondurucuda uzun bir süre tazeliği korur. Kurban Bayramı sonrasında depolanması gereken etler veya işletmenizde kullanacağınız balıklar, derin dondurucuda bozulmadan ilk günkü tazeliğinde kalır. Peki, derin dondurucu seçerken nelere dikkat edilmelidir? Gelin birlikte bakalım.

Derin Dondurucu Modelleri Hakkında Her Şey

Derin dondurucu alırken dikkat edilmesi gerekenler
Derin dondurucu almadan önce aşağıda yer alan konulara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.
  • Öncelikle derin dondurucu seçimine geçmeden ihtiyaçlarınızı gözden geçirmelisiniz. Buzdolabınızın dondurucu bölümü size gerçekten yetmiyorsa derin dondurucu almayı düşünmelisiniz. Çünkü nihayetinde alan ve enerji harcayacak bir beyaz eşyadan bahsediyoruz. Her şeyi mevsiminde tüketmeyi seviyorsanız derin dondurucu sizin için uygun bir seçim değildir.
  • İhtiyaç olduğuna karar verdiyseniz o zaman derin dondurucu modelleri arasından seçim yapma zamanı geldi. Derin dondurucular, dikey ve yatay olarak iki modelde sunulur. Yatay derin dondurucular, genelde sandık tipi olarak bilinir. Dikey donduruculara göre daha fazla alana sahiptir. Büyük gıdalar için alan sıkıntısı yaşamazsınız ve elektrik kesintilerine karşı dayanıklıdır. Eksisi ise stoklama sırasında yığılma yaşanması ve en alttaki ürüne ulaşma zorluğudur. Ayrıca yatay dondurucu için geniş bir alana ihtiyacınız vardır.
  • Dikey derin dondurucular ise buzdolabına benzer şekilde çekmece ve bölmelerden oluşur. Düzenli bir şekilde gıdaları saklamanızı sağlar. Pratiklik ve alan kullanımı açısından daha faydalıdır. Eksi yönü ise büyük parçaların tek seferde sığmamasıdır.
  • Tüm beyaz eşya modellerinde olduğu gibi derin dondurucu seçiminde de enerji tasarrufu önemli bir konudur. Tercih ettiğiniz modelin yıllık enerji tüketim değerlerine dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde yüksek faturalarla karşılaşabilirsiniz.
  • Seçtiğiniz derin dondurucunun markası, garanti süresi ve teknik servis ağı dikkat etmeniz gereken konular arasında yer alır. Olası bir arıza durumunda geniş servis ağı bulunan markalar, sorunun hızlıca çözülmesini sağlar. Yedek parça sorunu ve yetersiz teknik servis ağı, derin dondurucunuzu uzun süre kullanamamanıza neden olabilir.

Derin Dondurucu Önerileri

Derin dondurucu önerilerimize geçmeden önce kısa bir bilgilendirme yapmamız faydalı olacaktır. Seçtiğiniz derin dondurucudan tam olarak verim alabilmeniz adına doğru konumlandırma yapmanız gerekir. Güneş görmeyen, rutubetsiz, soba veya radyatör gibi ısı kaynaklarından uzak, kuru alanlar, derin dondurucunun verimli çalışması için idealdir. Şimdi önerilerimize geçebiliriz.

1-) Uğur UED 3094 DTK

Uğur derin dondurucu
Az enerji ile çok iş; Uğur UED 3094 DTK.

Öneri listemizin ilk sırasında çok fazla alana ihtiyacı olmayanlar için ideal bir ürün olan Uğur UED 3094 DTK modeli var. 3 çekmeceli dondurucu 94 litrelik kullanım alanı sunmaktadır. Gıdaların taze ve vitaminini kaybetmeden kalabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. A+ enerji sınıfında olması nedeniyle oldukça az enerji harcar. Hem bütçe hem de doğa dostudur. Ani elektrik kesintilerinde 15 saate kadar gıdalara hiçbir zarar gelmeden koruma sağlar.

2-) Altus AL 610 

Altus dikey derin dondurucu
Kullanışlı ve oldukça pratik; Altus AL 610 E.

A+ enerji sınıfında yer alan Altus AL 610 E, yıllık sadece 262 kWh enerji tüketmektedir. 4 adet bölmesi ve üstte küçük bir alanı mevcuttur. Dikey olması sayesinde istenilen alana rahatlıkla yerleştirilebilir. Ürünlerin bozulmaması ve ilk günkü tazeliğini koruması için özel soğutma teknolojisi kullanılmaktadır. Elektrik kesintilerinde ise uzun süre gıdalarınızı güvende tutar.   

3-) Beko 7041 MB

Beko derin dondurucu
Yüksek teknoloji ile gıdalarınız uzun süre güvende; Beko 7041 MB.

Yıllık sadece 218 kWh enerji tüketimi yapan Beko 7041 MB, 4 ana bölme sunmaktadır. Elektronik gösterge paneli, hızlı dondurma bölmesi, mekanik sensörler, kapı yönü değiştirme gibi özellikleriyle oldukça kullanışlıdır. Ayrıca 37 dBA ses seviyesi ile çalışırken sesini duymak oldukça zordur.

4-) Vestel SD30001 Dual

Vestel sandık tipi derin dondurucu
Yiyeceklerinizi uzun süre güvenle depolayın; Vestel SD30001 DUAL.

275 litre hacme sahip Vestel SD30001 DUAL, sandık tipi dondurucu arayanlar için ideal bir seçenek olarak öne çıkıyor. Hareket kolaylığı için alt kısımda tekerlekleri bulunan model, rahatça istenilen yere taşınabilir. 5 kademeli ayarlanabilir termostat sayesinde istediğiniz derecede gıdalarınızı güvende tutabilirsiniz. Dual özelliği, hızlı dondurma, çocuk kilidi, enerji kesintisinde özel koruma ve kilitleme ise diğer öne çıkan özellikleridir.

5-) Arçelik 2071 MI Inox

Arçelik 2071 MI Inox
Arçelik 2071 MI Inox, rahat kullanım için ihtiyacınız olan her şeyi sunar.

244 litre hacim sunan 7 bölmeli Arçelik 2071 MI Inox, gıdalarınızı uzun süre taze tutmak için Inox teknolojisini kullanmaktadır. Hızlı dondurma özelliği bulunan cihaz, istediğiniz gıdaları hızlı şekilde dondurur. Böylece besin değerlerini kaybetmeden saklamanızı sağlar. Dondurucunun kapı yönü değiştirilebilmektedir. Ayrıca kolay kapı açma mekanizması sayesinde iç-dış ortam sıcaklık farkından oluşan basıncı bertaraf eder ve rahatça kapısını açabilirsiniz.

6-) Regal CDER 2102 G

Regal CDER 2102 G
En iyi performans yüksek enerji tasarrufuyla evinizde; Regal CDER 2102 G

Statik dondurucu özelliğine sahip olan Regal CDER 2102 G, yiyeceklerinizi uzun süre en iyi şartlarda muhafaza eder. Yiyeceklerin tadında asla bozulma olmaz ve ilk günkü tazeliğini korur. A+ enerji sınıfında yer aldığından oldukça az enerji ile maksimum performans sağlar. 220 litre kapasite ile ihtiyacınıza uygun şekilde dizayn edilmiş raf ve bölmeler, oldukça kullanışlı bir alan sunar. Dondurucu, elektrik kesintisi olduğunda -18 °C’den -9 °C’ye 10 saat içerisinde geçerek gıdalarınızı korumaya devam eder. Ayrıca 27 dB ses seviyesiyle çalışır ve ortamda asla gürültü oluşturmaz.

7-) Liebherr Gp 2033 Comfort

Liebherr Gp 2033 Comfort
Sessiz, tasarruflu ve oldukça pratik; Liebherr Gp 2033 Comfort.

A++ enerji sınıfında yer alan Liebherr Gp 2033 Comfort, yılda sadece 176 kWh enerji tüketimi yapmaktadır. Net 158 litre hacme sahiptir ve 5 bölmeden oluşmaktadır. Derece gösterge paneli, LC ekran ve grafik gösterge, zaman kumandası, çocuk emniyeti bulunmaktadır. Ayrıca elektrik kesintilerinde 24 saate kadar gıdalarınızı güvende tutma özelliği sunmaktadır.

Derin dondurucu başta olmak üzere tüm beyaz eşya ihtiyaçlarınızı uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir