TeknolojiTeknolojik Ürünler

Dijital Fotoğraf Çerçevesi Nedir? En İyi Dijital Resim Çerçevesi Tavsiyeleri

Fotoğraflar, en güzel anları ölümsüz kılmanın harika bir yoludur. Bu nedenle hemen hemen her anda fotoğraf çekmeye ve bu anları ölümsüzleştirmeye çalışırız. Çektiğimiz fotoğrafları albüm, çerçeve veya farklı dekorasyon ürünleriyle yaşam alanlarında kullanmak ise oldukça hoş görüntüler oluşturmanızı sağlar. Teknoloji bu alanda da oldukça özel bir ürün sunuyor; dijital fotoğraf çerçevesi. Anılarınızı dekorasyonun bir parçası haline getirirken farklı özellikler de sunan bu cihazlar hakkında merak ettiğiniz her şey bu yazıda!

Günümüzde kullanımı günden güne artan dijital fotoğraf çerçevesi, dijital fotoğrafları bir bilgisayar veya yazıcıya ihtiyaç olmadan görüntülemenizi sağlar. Geleneksel çerçeve ile teknolojiyi birleştiren bu ürün, farklı özellikler de sunmaktadır. Boyut olarak da istenilen ölçüler ve kullanım alanlarına göre çeşitler bulmak mümkündür. Şimdi gelin dijital fotoğraf çerçevesi hakkında merak edilenlere daha yakında bakalım.

Dijital Fotoğraf Çerçevesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dijital fotoğraf çerçevesi alırken nelere dikkat edilmeli?
Akıllı telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlarla entegre şekilde çalışan dijital fotoğraf çerçevesi, teknoloji tutkunlarının favorileri arasında yer almaktadır.

Ana Konular

 • İlk olarak fotoğraf çerçevesi aktardığınız fotoğrafların yüksek kalite görünmesini istersiniz. Bu nedenle seçtiğiniz cihazın piksel oranına dikkat etmeniz gerekir. 96 x 44 ile 1440 x 1024 arasında çözünürlük sunan çerçevelerden iyi görüntü alabilmeniz için en az 720 x 480 piksel çözünürlüğüne sahip bir model seçmeniz gerekir.
 • Çektiğiniz fotoğraflar boyut olarak farklılık gösterebilir. Seçtiğini dijital fotoğraf çerçevesi, bu farklılıklara uygun seçenekler sunacak çerçeve genişliğine sahip olmalıdır. 16:9, 4:3, 3:2 gibi farklı büyüklüklerdeki fotoğraflar için yatay ve diker seçenekler sunan çerçeveleri tercih edebilirsiniz.
 • Seçtiğiniz çerçevenin desteklediği formatlar bir diğer önemli konudur. JPG ve BMP gibi çok bilinen formatlar dışında tüm fotoğraf formatlarını destekleyen bir çerçeve seçmeniz, sorun yaşamanızın önüne geçer.
 • Dijital fotoğraf çerçevesi, bellek kapasitesine göre farklı sayıda fotoğrafı gösterebilir. Hafıza kapasitesini bellek kart desteği ile artıran modelleri tercih ederek olası bellek sorunlarının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızı depolamak içinde bu yöntem oldukça elverişlidir.
 • Pil, batarya ve elektrikli olarak farklı çalışma şekilleri sunan dijital çerçeveler, kullanım süresi bakımından farklılıklara sahiptir. Seçtiğiniz model pil veya bataryalıysa şarj süresine veya pil ömrüne dikkat etmeniz, kullanım kalitesi açısından önemli bir konudur.
 • Son olarak çerçevenin sunduğu aydınlatma ve ekran kalitesi, fotoğrafların akşam saatlerindeki görüntüsü açısından önemlidir. Farklı renk tonlarında aydınlatma seçeneğine sahip çerçeveler, dekoratif olarak daha hoş seçenekler yaratmanızı sağlar.

Diğer Detaylar

Dijital fotoğraf çerçevesi almanın püf noktaları
Dijital fotoğraf çerçevesi almadan önce farklı özellikler sunan cihazları her yönüyle incelemeniz faydalı olacaktır.
 • Dijital fotoğraf çerçevesi, farklı slayt geçişleri ile seçtiğiniz fotoğrafları dekorasyonunuzun bir parçası haline getirmenizi sağlar. Bunun dışında ise takvim, alarm, hava durumu gibi ekstra özellikler sunan modeller de bulunmaktadır. Bu özellikler, günlük hayatı kolaylaştırırken anlık bilgilere hızla ulaşmanızı sağlar.
 • Bazı modellerde MP3 çalar ve video oynatıcı da bulunmaktadır. Bu tarz dijital çerçevelerle farklı slaytlar hazırlayabilirsiniz. Örneğin; sevdiğiniz müzikler eşliğinde seçtiğiniz fotoğrafların veya videoların döndüğü bir şov oldukça hoş olacaktır.
 • Dijital fotoğraf çerçevesi, genellikle USB sürücü veya hafıza kartı bağlantısı ile aktarım sağlar. Fakat günümüzde Wi-Fi ve Bluetooth bağlantı seçenekleri ile direkt olarak cihazlarına bağlanan modeller de bulunmaktadır. Kablo bağlatışı olmadan bu tarz cihazlarla istediğiniz aktarımı hızlıca yapabilirsiniz.
 • USB dışında USB-C, Type-C gibi farklı giriş seçenekleri sunan cihazlar, fotoğraf makinelerinden direkt aktarım yapmak için farklı alternatifler sunar. Böylece marka ve model fark etmeksizin tüm cihazlardan aktarım yapabilirsiniz.
 • Akıllı telefon mobil uygulaması bulunan markalar, fotoğraf aktarımı konusunda işinizi oldukça kolaylaştırır. Telefonunuza indireceğiniz uygulama sayesinde dijital çerçeve ile bağlantı kurarak anında istediğiniz fotoğrafları aktarabilirsiniz. Ayrıca uygulamalar üzerinde farklı slayt seçimleri yapmanız veya fotoğrafları düzenlemeniz de mümkündür.

Dijital Fotoğraf Çerçevesi Önerileri

Dikkat edilmesi gereken detayları sıraladığımıza göre ürün önerileriyle işinizi kolaylaştıralım.

1-) 7″ Dijital Fotoğraf Çerçevesi

7" Dijital fotoğraf çerçevesi
Cihazın, ön kapağının dış kısmına 13×18, iç kısmına 11,5×17 cm ebatında fotoğraf eklenebilmektedir.

Tasarım olarak oldukça hoş görünen 7” dijital çerçeve, 2 GB dahili hafızaya sahiptir. AVİ, JPG ve MP4 dosyaları oynatabilirsiniz. Cihaz, kolay kurulan aparatı sayesinde istediğiniz yere rahatça konumlandırılabilir. Üzerinde yer alan tuşlar sayesinde fotoğraflar arasında geçiş yapma ve videolarsa ses ayarı yapmak mümkündür.

2-) 10″ Dijital Fotoğraf Çerçevesi

10" Dijital fotoğraf çerçevesi
Şık ve oldukça kullanışlı; 10″ dijital çerçeve.

Sıradaki ürünümüz 10″ fotoğraf çerçevesi. Daha geniş ekran isteyenler için doğru seçim olan bu ürün, USB ve hafıza kartı okuma özelliklerine sahiptir. JPG, AVİ, MP4 gibi tüm formatları çalıştırmaktadır. Uzaktan kumanda sayesinde fotoğraf veya videolar arası geçiş yapabilirsiniz. Ses ayarı ve diğer tüm özellikleri kumanda üzerinden kontrol edebilirsiniz.

3-) TFT LCD 10”

TFT LCD 10''
TFT dijital çerçeve, uzaktan kumanda ile kontrol edilebilmektedir.

Oldukça fonksiyonel bir ürün var sırada; TFT dijital çerçeve. MJPEG, MPEG-2, MPEG-4, avi formatlarını destekleyen cihaz, müzik ve video oynatabilmektedir. Ekran oranı ayarı, gerçek zamanlı saat, takvim ve alarm özellikleri dışında Türkçe ve İngilizce menü sunar. SD/SDHC/MMC/MS girişleri ve USB bağlantısı ile tüm cihazlarınızla rahatlıkla bağlantı kurabilirsiniz. Ayrıca cihazın kulaklık çıkışı ve dahili hoparlörü bulunmaktadır.

4-) Mobitell 7 inç Dijital Fotoğraf Çerçevesi

Mobitell 7 inç Dijital Fotoğraf Çerçevesi
Tüm güzel anlarınızı Mobitell dijital çerçeve ile rahatlıkla saklayabilirsiniz.

1080*720 piksel çözünürlük sunan Mobitell dijital çerçeve, fotoğraf ve videolarını oldukça yüksek kalitede yansıtır. Ekran oranı ayarlama ve resim döndürme özellikleri sayesinde istediğiniz tarzda fotoğrafları çerçevede kullanabilirsiniz. Bunun dışında takvim, saat, alarm, dahili hoparlör, kulaklık çıkışı özellikleri mevcuttur. Ek olarak USB girişleri ve SD/SDHC/MMC/MS girişleri bulunmaktadır. Bu sayede rahatlıkla her cihazla bağlantı kurabilirsiniz.

5-) Nixplay Signage 24”

Nixplay Signage 24''
Dijital çerçevede teknolojinin geldiği son nokta; Nixplay Signage.

Oldukça geniş olan 24” ekranı ile yaşam alanlarına farklılık katacak Nixplay Signage, son teknoloji ile donatılmıştır. Sadece yaşam alanlarında değil, işletmelerde de cihazın sunduğu avantajlardan faydalanabilirsiniz. Otel, restoran ve kafelerde sunmak istediğiniz tüm görüntüleri yüksek çözünürlükte sunan cihaz, yaşam alanlarında ise farklı bir dizayn isteyenlere özel bir dünyanın kapılarını sonuna kadar açar. Bulut bağlantı özelliği bulunan cihaz ile 50 GB bulut depolamanın keyfini sonun kadar çıkarabilirsiniz. Tüm video ve fotoğrafları bulutta yedekleyerek istediğiniz an görüntüleyebilmeniz mümkündür. 1080p IPS ekran en yüksek kalitede görüntü sunar. Bunun yanı sıra enerji tüketimi ile çevre ve bütçenizle dosttur.

Tüm teknoloji ürünleri uygun fiyatlarla ÇiçekSepeti’nde! Hemen mobil uygulama veya web sayfasını ziyaret edin, özel kampanyalardan yararlanarak ihtiyaçlarınızı sipariş edin!

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir