Hediye Önerileri

Düğün Organizasyonları İçin En Güzel Çiçek Aranjmanları

Düğün organizasyonları herkes için ayrı önem taşır. Evlenenler mutluluklarına sevdiklerini dahil ederken, davetliler bir ömür birlikte yaşamaya söz veren çiftler için mutlu olurlar.Bütün mutlu anlarımızın yoldaşı çiçeklerde elbette bize bu zamanlarda eşlik ederler ve ortama renk katarlar.

Çiçekler düğün organizasyonunda olmazsa olmazlardan biridir. Gelin ve damat konsepte uygun olarak yüzlerce çiçek arasından itina ile seçim yaparlar. Düğünün yıldızı ve günün en güzel kadını gelinin buketi ile başlar çiçekler düğüne dahil olmaya. Ardından her yere yayılır; düğün günü için giriş kapısı, nikah masası, davetli masa ve sandalyeleri, gelin arabası, yürüyüş yolu konsepte uygun olarak süslenir. Ayrıca düğüne çiçek gönderme diye neredeyse yüzyıllardır süren bir adet olduğunu da unutmamak lazım. Güzel anlarımızın yoldaşı çiçekler, bize bu özel günün her anında da eşlik ederler.  Bu yazımızda düğün törenlerinde kullanabileceğiniz çiçek süslemeleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Aylara Göre Gelin Buketi Seçme Rehberi ve Gelin Çiçeği Yapımı için tıklayın.

nostaljik düğün
Görsel: Wedding Design Ideas
Pastel Esintiler

Nostalji sevenleri buraya alalım. Sizlere çiçek aranjmanlarında pastel tonlarını tercih etmenizi öneriyoruz. Yavruağzı, krem, beyaz, somon renk ekvator, yediveren ve hollanda gülleri ile kombine edilmiş aranjmanlar nikah masalarına değişik bir hava katabilir. Toz pembe gerbera ve krem bodur güller ile oluşturulmuş aranjmanlar, nikah masaları ve giriş kapıları süslemede uygun olabilir.

Somon orkide ve pembe – mor tonlarda güller ile bir araya getirilmiş gelin buketleri, gelinlerin en anlamlı günlerini bu konsepte uygun olarak özelleştirebilir. Pembe renklerde gül ve karanfiller ile de gelin arabalarına nostaljik bir hava katmak mümkün. Aynı çiçek aranjmanı tüm düğün organizasyonu detaylarında kullanılabilir.

Ve lavantalar. Vintage konsepte en yakışan çiçeklerden biri olan lavantalar gelin buketinden masa süslemelerine hatta davetlilere dağıtılacak olan hediyeliklere kadar her yere uyum sağlayabiliyor. (Lavanta keseleri, lavantalı mumlar ve doğal sabunlar vs…)

vintage düğün
Görsel: Pinterest

Yukarıdaki fotoğrafta pembe, eflatun ve krem renklerinin yakaladığı uyumu görebilirsiniz. Altın veya gümüş tonları ile ve elbette mumlar ile konsept tamamlanmış. Vintage düğünlere en çok yakışan bir diğer detay ise dantellerdir. Buket halinde duran çiçeklere veya şeffaf vazolarda duran çiçek saplarına danteller sarabilirsiniz.

Bahar düğünleri

Ruhu da düğünü de rengarenk olan gelin ve damatlara bahar konseptli düğünler çok yakışıyor. Siz de ilkbaharın ılık havasında ya da yazın cıvıl cıvıl akşamında düğün yapmak istiyorsanız çiçek renklerinde turuncu, sarı, pembe, mor ve tonları ile hayallerinize kavuşabilirsiniz. Düğün gününe canlılık katan aranjmanların herkes üzerinde pozitif bir etkisi olduğu bilinen bir gerçek. Kırmızı, somon, turuncu renk krizantem, çeşitli güller ile kombine edilmiş çiçekler masa ve sandalye süslemelerinde tercih edilebilir. Düğünlerde yürüyüş yolundaki çiçekler gerek misafirler için gerek gelin – damat için hoş bir detaydır. Pembe ve kırmızı güller ile güne renk katılabilir. Hatta pembe ve kırmızı renkli güllerin yaprakları (canlı olmak zorunda değil) gelin ve damat kapıdan girerken yollarına bir sepetten dökülebilir.

Aynı zamanda baharın enerjisini yansıtabilen çiçekler düğün pastalarına da ilginç bir hava katabiliyor. Çiçek detaylı düğün pastaları  yazımızı inceleyerek bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

bahar düğünü
Görsel: Ruffledblog

Yukarıdaki fotoğrafta baharın tüm enerjisi yakalanmış. Kırmızı, pembe ve turuncu tonlu iri çiçekler yat bir düzlemde dekore edilmiş. Bahar düğünlerinin en güzel renklerinden biri de yeşildir. Tüm çiçeklere en yakışan renk, kendi yapraklarının rengidir. Bu yüzden çiçeklerinizi kullanırken yapraklarından onları ayırmayın. Bu çok daha zengin bir görünümde olmalarını engelleyebilir.

Kış konsepti

Klasik kadar farklı tarzlardan hoşlananlar da vardır.  Özellikle kış düğünlerinde onların istedikleri konseptler daha rahat oluşturulabilir. İlginç fikirleri de düğüne uyarlamak ve düğünü daha özel bir gün haline getirmek mümkün.

Orkidenin asaletini taşıyan aranjmanlar düğün günü, gelinlerin güzelliğini tamamlarken aynı zamanda zengin bir görünüm verirler. Bordo, somon, mor tonlarında çeşitli boylarda güller ile kombine edilmiş çiçekler masaları ve sandalyeleri en güzel şekilde süsleyecektir. Ortama hareket katacağı gibi farklı bir görüntü sergileyecektir. Daha çok salon düğünlerinde tercih edilebilecek turuncu, mor, pembe krizantem ve güllerden oluşan aranjmanlarda mekana ayrı bir renk verecektir.

Kış konseptinin en güzel renkleri kırmızı ve beyazdır. İrili ufaklı çiçeklerle şık çiçekli süslemeler yapılabilir. Beyaz lilyumlar veya orkideler kırmızı güllerle kombin edilebilir; kırmızı antoryumlara da papatyalar eşlik edebilir. Eğer renk karmaşası istemiyorsanız sadece yeşil yapraklar ve minik beyaz çiçekleri de tercih edebilirsiniz.

şık ve sade düğün
Görsel: Pinterest

Burada minik beyaz çiçekler yeşil yapraklar ve beyaz mumlarla tamamlanmış. Şıklığın bir yansıması adeta. Kapalı alan düğünlerini daha ferah bir hale getirebilmek için mümkün olduğunca abartıdan uzak durmanızı öneririz. Daha ferah ortamlar daha enerjik bir düğün günü geçirmenize yardımcı olacağı gibi aynı zamanda çok daha şık bir tutum sergileyecektir.

Çiçeklerin düğünlerimizin her alanlarında olması bizim doğadan geldiğimizi hatırlamamızın mutlu anlarımıza yansımasıdır ve çiçekler modası asla geçmeyen dekorlardır. Şamdanlar, suplalar, mumlar dönem dönem moda olup daha sonra yerini başka bir akıma bırakan eşyalardır ancak çiçeklerin modası hiç geçmedi ve geçeceğe de benzemiyor.

Daha fazlasını okuyun:

 

 

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir