Hediye Önerileri

Düğüne Ne Çiçek Gönderilir?

Katılamadığınız o özel günlere sizin yerinize sizi temsil edecek, şık bir çiçek sepeti, bir buket veya cam vazoda hazırlanmış güzel bir çiçek, sevdiklerinizi şaşırtmaya yeter.

Sevdiklerinizin mutluluğuna ortak olamadığınız o özel günde duygularınızı yansıtacak en özel hediyelerin başında elbette çiçek geliyor. Sizde biliyorsunuz ki siz olmasanız da duygularını düğüne taşıyan, sizi temsil eden bu çiçeklerin anlamları ve taşıdıkları mesaj oldukça önemli. Peki, “Birbirinden özel ve zarif anlamlar taşıyan bu çiçeklerden hangisi uygun olur, düğüne ne çiçek gönderilir?” diye düşünüyorsanız size yardımcı olmak için küçük ipuçları verebiliriz.
Öncelikle düğün konseptine uygun bir çiçek seçmeniz oldukça akıllıca olur. Salon düğünü, aile arasında bir düğün veya kır düğününe göndermek için seçeceğiniz çiçek elbette farklı olmalı. İlk olarak düğün konseptine göre çiçek seçerken mekanı ele alın. Eğer bir salonda düğün yapılıyorsa güllerle ve beyaz zambaklarla süslü vazoda bir çiçek tercih edebilirsiniz. Düğün konseptine uygun olarak yine vazoda beyaz bir orkide tercih edebilir veya beyaz zambakların aralarına kırmızı gül ve antoryum serpiştirmiş bir model seçebilirsiniz. Ağırlıklı olarak güllerden oluşan bir çiçek istiyorsanız yeşillikler ile süslü, aralara lilyumlar serpiştirilmiş bir vazoda bu konsepte uygun olur.
Bunun yanında resmi bir nikah törenine davetliyseniz ve katılamadıysanız samimi bir buketten veya şık bir vazodan ziyade Ayaklı Sepet türünde bir model tercih etmeniz daha uygun olur. Eğer böyle bir çiçek gönderecekseniz sadece gül veya beyaz çiçeklere bağlı kalmayıp, kırmızı ve pembe renklerde çiçeklerden oluşan bir sepet tercih edebilirsiniz. Çiçek olarak ise mutluluğun ve bereketin simgesi olan gerbera iyi bir seçim olur. Daha gösterişli bir tasarım isteyenler için ise ferforje üzerine kırmızı gül ağırlıklı, beyaz zambaklarla süslü, törenlere özel hazırlanan modeller tercih edebilir.
Resmi düğün törenleri dışında samimi aile düğününe veya kır düğününe uygun bir çiçek arıyorsanız ağır süslü modeller dışında daha zarif ve sade bir çiçek seçmeniz gerekecek. Böyle törenler için sürpriz bir jest olarak gelin buketi şeklinde bir çiçek demeti, katılmadığınız davetlerde sizi en güzel şekilde temsil eder. Renk seçiminde ise kır düğünlerine özgü rengarenk çiçeklerden oluşan küçük bir demet seçebileceğiniz gibi beyaz veya yavruağzı gibi düğüne yakışan bir renk de seçebilirsiniz. Eğer daha zarif bir model arıyorsanız beyaz, pembe veya mor bir orkide de iyi bir seçim olur.
İster cam vazoda güzelce süslenmiş, ister ferforje üzerine gösterişli bir çiçek aranjmanı, ister ise zarif bir buket olsun karar vermenize yardımcı olacak. Daha fazlasına göz atmak için şöyle geçebilirsiniz.
Mutlu günler dileriz. :)

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir