Hediye Önerileri

Dünya Bitki Günü’nde Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler

5 Mayıs’ın Dünya Bitki Günü olduğunu biliyor muydunuz? Bu özel günde hem kendi evinizi hem de sevdiklerinizin evlerini göz alıcı çiçekler ile renklendirebilirsiniz! Kutuda çiçekler, saksıda çiçekler, buket çiçekler… Her biri birbirinden güzel! Dünya Bitki Günü’nde evinizi güzelleştirecek bitkiler blog yazımızda sizi bekliyor!

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nin (NASA) bir çalışmasına göre, yaygın olarak yetiştirilen ev bitkileri doğal bir şekilde evin havasını temizliyor. Bitkiler sadece bununla kalmayıp mutluluk ve enerji de veriyor. Ayrıca doğum günleri, yıl dönümleri, kız isteme gibi özel günlerde de ilk olarak çiçekler tercih ediliyor. Kısacası; bitkiler her zaman, her yerde bizi mutlu eden canlılar olarak hayatımızda yer alıyor. Siz de evde bitki yetiştirmek istiyorsanız ama hangi çiçeği alacağınıza karar veremediyseniz merak etmeyin! Evinizde mükemmel bir görüntü oluşturacak çiçekler, yazımızın devamında sizi bekliyor!

Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler

1-) Zarif ve Eşsiz Güzellikteki Orkide

Dünya Bitki Gününe Özel Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler
Dünya Bitki Gününe Özel Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler, Orkide

Orkide, dünyanın en güzel bitkilerinden biridir. Kız istemeden özür dileme çiçeğine, içimden geldi hediyesinden yıl dönümü hediyesine kadar her zaman orkideyi tercih edebilirsiniz. Pembesi, turuncusu, mavisi, beyazı fark etmez; asil görüntüsü ve zarafeti ile büyüler. Ayrıca orkidenin bakımı da kolaydır. Farklı dekoratif saksılar ile bütünleşen orkideler, evinizi güzelleştirecek bitkiler arasında yer alır. Beauty of the Golden Age gibi bir tasarım sayesinde hem kendi evinizi güzelleştirebilir hem de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz! Ayrıca orkide bakımıyla ilgili merak ettikleriniz için Orkide Bakımı Nasıl Olmalıdır? ve Orkide Bakımı ve Dikkat Edilmesi Gerekenler yazılarımıza göz atabilirsiniz!

2-) Hava Bitkisi Tillandsia

Dünya Bitki Gününe Özel Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler
Dünya Bitki Gününe Özel Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler, Tillandsia

Airplant yani hava bitkisi olarak bilinen Tillandsia Cyanea; farklı, göz alıcı ve zarif bir çiçektir. Ananasgiller familyasının bir üyesi olan tillandsia, kökleri ile başka bitkilere tutunarak ihtiyaç duyduğu suyu ve güneşi bu sayede sağlar. Zarif estetiği sayesinde evinizi güzelleştiren bu bitkiyi sevdikleriniz için e tercih edebilirsiniz. Ayrıca tillandisa ile daha önce tanışmadıysanız ve bakımını hakkında sorularınız varsa merak etmeyin! Aradığınız tüm soruların cevabını Tillandsia: Çiçek Açmak İçin Toprak Aramayan Hava Bitkisi yazımızda bulabilirsiniz!

3-) Bir Japon Bonsai Türü Cocodama (Kokedama)

Dünya Bitki Gününe Bitkiler
Dünya Bitki Gününe Özel Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler, Kokedama

Kokedama, Japonların kültüre ait olan bir yöntem. Bir çeşit bonsai sanat. Japonca’daki “koke” yosun ve “dama” top kelimelerinin birleşiminden oluşur. Bir bitkinin yosunla kaplandığı bir toprak topu diyebiliriz onun için. Dışarıdan bakıldığında göz alıcılıyla etiler herkesi. Farklıdır, etkileyicidir. Yosunun içinde yetişmeye uygun bir bitki seçildikten sonra tüm toprak yosunla kaplanıp küre haline gelir. Sonra askılık veya ayaklık ile evlerin en güzel köşesini süsler. Siz de hem arkadaşlarınız için hem de kendi evinizi güzelleştirmek için Humata Tyermannii Kokodama ürününü tercih edebilirsiniz. Şık, modern ve zarif görüntüsüyle bu bitkinin herkesi büyüleyeceğine eminiz!

4-) Mutluluk, Şans ve Sağlık İçin Şans Bambusu

Dünya Bitki Gününe Özel Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler
Evinizi Güzelleştirecek Farklı Bitkiler, Şans Bambusu

Şans Bambusu, ben bitki bakamıyorum diyenlerin bile evlerinde çok uzun süre yaşayacak, onları hep mutlu edecek bitkilerdendir. Yalnızlığı sevmeyenlerin en yakın dostu, bitkiseverlerin göz bebeğidir. Sakin, uyumlu, kaprissiz bir bitki olmasıyla da tercih sebebidir. Şans bambusunun bazı anlamları vardır. Şans bambusu;

  • Hindistan’da dostluk,
  • Filipinler’de bol şans,
  • Çin’de uzun bir ömür, mutluluk ve bolluk anlamını taşır. Bu yüzdendir ki her evde en az 3 tane şans bambusu bulunması gerektiğine inanılır. Ayrıca şans bambusunun sayılarına göre de anlamı değişir; 6 adet olursa başarı ve refah, 7 adet olursa sağlık, 8 adet olursa ölümsüzlük ve 10 adet olursa mükemmelliği getireceği söylenir.

Şans bambuları bunları size tam olarak sağlar mı bilemeyiz ama evinize hoş bir görüntü ve mutluluk getireceği kesin diyebiliriz! Ayrıca şans bambusu ile ilgili her sorunuz için Şans Bambusu Hakkında Her Şey: Bakımı, Yetiştirilmesi, Anlamı yazımıza göz atabilirsiniz!

5-) Büyüleyici Güzel Patos Salon Sarmaşık

Dünya Bitki Gününe Özel Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler
Evinize Farklı Bir Dokunuş Katmanızı Sağlayacak En Güzel Bitkiler, Patos Salon Sarmaşığı

Sarmaşıklar genellikle dış mekanları süslemek için tercih edilse de evin içine de güzellik katarlar. Kitaplıklarda salınarak ortama yeşillik katar, kapıların etrafında farklı bir atmosfer oluşturur. Güzelliğiyle etkileyici olan Patos Salon Sarmaşık türüne siz de bir şans verebilirsiniz. Ayrıca sarmaşık türleriyle ilgili bilgi almak ve bakımlarıyla ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz Sarmaşık Çeşitleri ve Bakımı yazısına göz atabilirsiniz!

6-) Fotojenik ve Modern Pilea

Dünya Bitki Gününe Özel Evinizi Güzelleştirecek Bitkiler
Evinize Farklı Bir Dokunuş Katmanızı Sağlayacak En Güzel Bitkiler, Pilea Peperomioides

Pilea, Çin para bitkisi veya misyoner bitkisi olarak biliniyor. Sevimli yuvarlak yaprakları, kolay bakımı ve zarif görüntüsüyle Pilea Peperomioides etrafa mutluluk saçıyor! Little Beauty: Pilea Peperomioides, yaşam alanlarınızı güzelleştirmenizi ve ortama doğallık katmanızı sağlayacak. Özel saksısı içerisindeki eşsiz yapraklarıyla hem sevdikleriniz için hem de kendiniz için bu ürünü tercih edebilirsiniz. Fotojenik, çokça yavru veren ve göz alıcı pilea sayesinde mutluluk bir tık uzağınızda!

7-) Dekoratif Pachira Para Ağacı

Para Ağacı Pachira
Evinize Güzellik Katacak Bitkiler, Pachira Para Ağacı

Ana vatanı Çin olan Pachira Para Ağacı da iç mekanlarda güzellik saçan bitkilerden biri. Pachira aynı zamanda Feng shui öğretisine göre uğurlu bir ağaç sayılıyor. Dekoratif, güzel yapraklı ve uğurlu bir ağaç olan pachiraya siz de bir şans verebilirsiniz. Kuru dallar ve doğal yosun ile hazırlanan saksısı içerisindeki pachira bitkisini sevdikleriniz için de kendiniz için de tercih edebilirsiniz. Yaşam alanlarınıza güzellik katmak, şanslı bir ortam oluşturtmak için pachira en doğru seçeneklerden biri!

8- ) Sevginin ve Barışın Sembolü Spatifilyum

Spatifilyum
Evinize Enerji Katacak En Güzel Bitkiler, Barış Çiçeği Spatifilyum

Ve listemizde son olarak Barış Çiçeği olarak da bilinen Spatifilyum var! Barışın sembolü olduğu bilinen bu çiçek, mükemmel bir görüntüye sahiptir. upuzun ve yemyeşil yaprakları, eşsiz beyaz çiçeği ile ortamda tüm gözleri üzerine toplar. Hayranlık ile seyredebileceğiniz en zarif çiçeklerden biridir barış çiçeği. Üstelik bakımı da kolaydır. Siz de evinizi güzelleştirmek için barış çiçeğini tercih edebilirsiniz. Ayrıca çiçeğin bakımıyla ilgili her tür sorunuzun cevabını Barış Çiçeği Spathiphyllum Bakımı yazımızda bulabilirsiniz!

Dünya Bitki Günü’nde evinizi güzelleştirecek çiçeklerin çok daha fazlasına ÇiçekSepet’nden ulaşabilirsiniz. Çiçek kategorisinde sizi bekleyen binlerce eşsiz bitki VarVar! Saksı çiçeklerinden buketlere, bahçe bitkilerinden kutuda çiçeklere kadar aradığınız her şeye tek tıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz online olarak veya Mobil Uygulama üzerinden siparişinizi kolayca oluşturabilirsiniz. Unutmayın, ÇiçekSepeti her zaman yanınızda!

Ayrıca ilginizi çekecek yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir