Hediye Önerileri

Eğlenceli ve Sürükleyici 10 Kutu Oyunu

Ailedeki herkesi bir araya getirecek, evde sıkılmaktan sıkıldığınızda havanızı değiştirecek bir öneri listesiyle karşınızdayız! Keyifle oynayabileceğiniz, heyecanlı senaryoların kahramanı olabileceğiniz, zekanızı konuşturabileceğiniz en eğlenceli kart ve kutu oyunları eğlencenin başlaması için ÇiçekSepeti‘nde sizleri bekliyor.

Kalabalık arkadaş grubu evde bir araya gelindiğinde yapmaktan en çok zevk alınan şeylerin başında kutu oyunu oynamak gelir. Fakat şu an içinde bulunduğumuz durum sebebiyle sosyal çevremizle yaptığımız birçok şeyden uzakta kaldık. Bu dönemi daha eğlenceli hale getirmek için evde ailenizle veya ev arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz eğlenceli ve sürükleyici kutu oyunları listemize şimdi beraber bakalım.

1-) Boom Bang Gold

Boom Bang Gold, Ailecek oynamaktan keyif alacağınız harika bir oyun.

Bir zamanlar oldukça sakin olan kasabada altın bulunduğu andan itibaren işler bir hayli değişti. Tecrübeli altın madencilerinden otel sahiplerine kadar herkes, birkaç dinamit kaparak madene koşuyor. Altına Hücum! Hızın ve keskin gözlerin çok önemli olduğu bol aksiyonlu bu oyunda günün sonunda sandığında en çok altın külçesi olan kişi, altın avını kazanan olacak!

2-) Uno

Uno, Dünyanın en ünlü ve en harika kart oyunu.

Renk ve sayı eşleştirmesine üzerine kurulmuş bir kart oyunu olan Uno’da, oyunu oynayanlar ellerindeki bir kartı destenin en üstünde görünen kartla eşleştirerek, sırasıyla tüm kartlardan kurtulmaya çalışıyorlar. Özel Aksiyon kartları oyunun kaderini değiştirirken, heyecan seviyesini ise yukarıya çıkarıyor.

3-) Anti Monopoly 

Anti Monopoly, Bildiğiniz ‘Monopoly’ oyununu bir üst seviyeye taşır.

Gerçek iş dünyasında rekabet edenler para kazanmak için çalışır fakat para kazanmanın farklı yolları vardır. Rekabetçiler ürünlerini piyasaya göre satarak kar elde etmeye çalışırken, tekelciler, rekabetçileri aradan çıkarmaya çalışır ve böylece rekabeti ortadan kaldırarak üst seviye karlar elde edebilirler. Heyecanın hiç dinmediği bu oyun tam size göre!

Diğer bir seçenek olan Monopoly Para Yağmuru Oyunu ile oyun zevkinize farklı bir boyut katabilirsiniz.

4-) Mangala

Mangala. Türk zeka ve strateji oyunu.

Mangala oyunu bir tür mantık oyunudur. Çeşitli kurallar çerçevesinde oynanması oldukça basit olan bu oyunda yapılması gereken genellikle oyunun başlangıcında doğru bir strateji kurmaktır. Mangala’daki 12 oyuk 12 ayı, oyuklarda yer alan her bir 4 taş 4 ayı sembolize ederken, sağ ve sol kısımlarda yer alan hazineler ise Doğu ve Batı’yı ifade etmektedir.

5-) Go

Go, Zeka ve strateji ustalığı bu oyunun olmazsa olmazı.

19 yatay ve 19 dikey çizgiden oluşan 19×19 tahta üzerinde 181 adet siyah ve 180 adet beyaz taşın mücadelesini konu alan bu oyunda, Go tahtası üzerindeki 2 oyuncu birbirleri ile bir zeka ve strateji savaşı halindedir. Hazırsanız zeka savaşı başlasın!

6-) Anlat Bakalım

Anlat Bakalım, ile kelimeleri en iyi anlatan kazanır.

Kutu oyunları içerisinde son yıllarda en çok sevilen oyun haline gelen Anlat Bakalım, oldukça fazla kelime içeriyor. Yasak kelimeleri kullanmadan en çok kelimeyi anlatmayı başaran takım ise oyunu kazanıyor. Kısacası kurallar bir hayli basit! 

7-) Jenga

Jenga, Bu eğlence fırsatını kaçırmayın.

Dünyanın en sevilen oyunları arasında yer alan Jenga’da amaç, kuleyi devirmeden tahta blokları çekerek üste koymak. Eğlenceli, heyecanlı ve oynaması da son derece kolay. Jenga eğlencesini başka bir boyuta taşımak isteyenler için de bir önerimiz var: Cezalı Denge Oyunu. Her blok üzerinde cezalar yer alan bu oyunda dengeyi bozarsan çektiğin ceza senin olacaktır.

8 -) Corridor Plus

Corridor Plus, mantık yürütmeyi ve stratejik düşünmeyi sağlayan bir oyundur.

Uluslararası ödülleri olan bu oyunun amacı rakibin hareket eden piyonunu engellemeye çalışırken, kendi piyonunuzu rakipten önce karşı tarafa geçirmeye çalışmaktır. İyi olan, kazansın.

9-) Binbir Surat

Binbir Surat, bir drama oyunudur.

Birçok kişinin birlikte oynayabileceği eğlenceli bir oyun olan Binbir Surat ile eğlenirken, rol yapma, sözlü veya sözsüz anlatım, anlatım yaratıcılığı becerilerinizi sergileyerek oyunu kazanmanın tadına varacaksınız.

10-) Word Finder Game ( Kelime Üretme Oyunu)

Word Finder Game, kelime türetme oyunu.


Oyun tahtası üzerine dizilebilen harflerden oluşan ve dünyada popüler olan Scrabble (Kelime Üretme Oyunu) oyununun benzeri bu oyunda; oyuncular, farklı değerlerine sahip harf taşlarını kullanarak kelimeler türetiyor. Kazanan ise harflerin puan değerlerine ve oyun tahtası üzerindeki ödüllü karelere göre belirleniyor.

Bonus: 100 Classic Oyun

100 Classic Oyun, Tüm klasik oyunlar bu sette.

100 adet klasikleşmiş oyun bir arada! Dilediğiniz oyunu istediğiniz zaman oynayabileceğiniz oyun kutusu sayesinde evdeki vaktinizi aileniz veya sevdiklerinizle daha eğlenceli bir hale getirin.

Karantina günlerinde evdeki vaktinizi yeni bir hobi edinerek veya kutu oyunları oynayarak daha verimli ve eğlenceli geçirebilirsiniz. Evde yapabileceğiniz diğer aktivite önerilerimize buradan ulaşabilir, tüm ihtiyaçlarınız için ÇiçekSepeti‘ni ziyaret edebilirsiniz.

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir