El Yapımı Sevgililer Günü Hediyeleri


1
1 point

El yapımı hediyeler, hediyeyi alan kişilere özel hazırlanan ve kendinizden bir şeyler kattığınız hediyelerdir. Sevgiliniz için bu yıl çok özel bir sürpriz hazırlamak istiyorsanız, sizler için derlediğimiz el yapımı hediyelere mutlaka göz atın!

Sevgililer Günü hediyeleri hazır mı? Bu yıl da biricik sevgilinizi mutlu etmek için internette gezinip durdunuz. Bazılarınız aradıkları hediyeleri buldu ancak bazılarınız daha farklı hediyeler vermek istedi sevdiklerine. Hediye seçimi bu kişiler için biraz zorlu olabilir. Çünkü hediye seçerken hep benzersiz olanlara öncelik veririz. Yalnızca sevgilimizde olan ya da onun için özelleştirilmiş hediyeler tercih sebebi olur. Hal böyle olunca da onu mu alsam yoksa bunu mu soruları bitmez de bitmez.

Sevgiliniz için hem benzersiz hem de çok özel bir hediye arıyorsanız, kendi elleriniz ile ona bir hediye yapabilirsiniz. Sizler için bu yılın gözdesi olacak el yapımı Sevgililer Günü hediyelerini derledik.

Romantik Çerçeveler

Size özel tarihler, isimleriniz, fotoğraflarınız ve istediğiniz başka detaylar ile oluşturabileceğiniz çerçeveler hem şık hem de yapımı çok zor olmayan en yapımı hediyelerdir. Dilerseniz bu çerçeveleri ışıklandırabilir ve çeşitlendirebilirsiniz.

İhtiyacınız olan biraz yapıştırıcı, güzel bir çerçeve, scrabble harfleri ve dilediğiniz diğer detaylar. Bu çerçevelere sizin için önemli olan başka objeleri de ekleyebilirsiniz.

Aşk hikayenizin yer aldığı hediyeler

romantik hediyeler
Görsel Kaynak: snowman crafts

El yapımı hediyelerin en kıymetli ögeleri cümlelerinizdir. Sizin kaleminizden çıkan, kalbinizden gelen hislerin kelimeler ile buluşmasıdır. Peki cümleleriniz nasıl hediyeye dönüşebilir?

Aşk hikayenizin yer aldığı romantik hediyeler, Sevgililer Günü’ne en çok yakışan hediyelerdendir. Sade bir çerçevenin tam ortasına yerleştireceğiniz fotoğrafınızın etrafına yazacağınız bir hikaye, bir şiir ya da sevgilinize söylemek istedikleriniz, hediyenizi tamamlayacaktır.

Parfüm

el yapımı parfüm

Evet yanlış duymadınız, parfüm. Hem de el yapımı. Sevgiliniz için kendi ellerinizle bir parfüm hazırlamaya ne dersiniz? Onun için seçtiğiniz ve yaptığınız kokuyu kullanmak sevgiliniz için çok büyük bir zevk olacaktır.

Evde yapabileceğiniz parfümleri ve nasıl yapıldıklarını Evde Parfüm Yapımı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

El yapımı takılar

takı tasarımı
Görsel Kaynak: lisa yang jewelry

Eğer sevgiliniz için günlük hayatında kullanacağı bir hediye yapmak istiyorsanız takıları tercih edebilirsiniz. Çeşitli küpe, kolye, bileklik, halhal ve yüzüğü kendi ellerinizle, sevgilinizin zevkine uygun olarak yapabilir, yalnızca ona özel olan tasarımınızı sevgilinize hediye edebilirsiniz.

Bunun için biraz tel, kargaburnu, boncuklar ve yapmak istediğiniz takılara göre küpe apartı yada klips gibi malzemelere ihtiyacınız var. Geri kalan her şey sizin hayal dünyanıza ve tasarım gücünüze kalmış.

El yapımı saksı ve sukulentler

el yapımı hediyeler
Görsel Kaynak: channygans

Romantik hediye dediğimiz zaman elbette çiçekleri de es geçemeyiz. Çiçekleri özelleştirmenin yolları ise onlar için saksı ve vazolar hazırlamaktır.

Bu saksıları hazırlamak çok kolay. Sevgilinize mesajınızın yer aldığı bir stickeri renkli kapağı olan bir kavanoza yapıştırın. Kavanoz kapağını uygun şekilde kesin ve içerisine çiçeğinizi yerleştirin. Gerekli ilse toprak ilavesi yapın. Ardından kırmızı ve beyaz ipleri birbirlerine dolayarak mesaj kartınınızı yerleştirin. Bitti gitti!

Romantik şarkılar albümü

romantik el yapımı hediye
Görsel Kaynak: Parent Map

Eskiden romantik hediye denildiği zaman akla ilk gelen hediyelerden olan karışık kaset hazırlama zamanla yerini CD’lere bıraktı. Müziğin dijitalleşmesi ile bu tatlı gelenek ne yazık kı yok olmaya yüz tuttu. Sevgiliniz için dinlerken onu düşündüğünüz romantik şarkılar ile bir albüm hazırlayabilir, kapağını ve içindekiler listesini istediğinize göre özelleştirebilirsiniz.

Lezzetli bir hediye

kalpli cupcake
Görsel Kaynak: Betty Crocker
cupcake yapımı
Görsel: My recipe magic

En tatlı hediyeyi vermek istiyorsanız kalpli cupcakeler veya kurabiyeler yaparak Sevgililer Günü’ne lezzet katabilirsiniz. Standart cupcake tarifinizi bir bilye yardımı ile hazırlanan kalpli kalıplarınızla pişirebilir ve kalp şeklini vermek için bilyelerden faydalanabilirsiniz.

Ayrıca sevgilinize Sevgililer Günü kahvaltısı hazırlarken size yol gösterebilecek önerilerimizin yer aldığı ilham verici yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer bu hediyeleri hazırlamaya vaktiniz yoksa ya da sizin için hazırlanan başka hediyelere göz atmak istiyorsanız ÇiçekSepeti’nin romantik dünyasını ziyaret etmeyi unutmayın. En özel Sevgililer Günü hediyeleri ÇiçekSepeti’nde sizleri bekliyor…


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir