EN GÜZEL SEVGİLİLER GÜNÜ SÜRPRİZLERİ


Sevgililer Günü, sevgiliye olan aşk ve sadakatten gelen bir şenlik günüdür ya biraz, Sevgililer Günü sürprizleri de bu şenliğin olmazsa olmazlarıdır işte…

“Deliye her gün bayram, sevgiliye her gün Sevgililer Günü” derler. Tamam, her sevgili biraz delidir, fakat küçüklüğümüzden beri öğrendiğimiz bir şey de vardır: Özel günler ve haftalar önemlidir. Hele ki mevzu bahis sevgiliyse, gerisi hikayedir.

“Sevgili günlük” diye başlayan platonik hallerimiz, ekler arası geçiş ile Sevgililer Günü’ne evrilir ya, kıymetlinize yapacağınız Sevgililer Günü sürprizleri ile taçlanır, canlı kalır. Şubat 14’tür bu, öyle takvimde durduğu gibi durmaz. Yoklar kadını, çarpar adamı, kelime anlamını tam olarak bilmeseniz de örselenirsiniz. Duygusuz adam, düşüncesiz kadın olma ihtimali doğar ki Sevgililer Günü’nde batabilirsiniz.

Klişe is Coming

“Sevgililer Günü tüketim çılgınlığıdır”, “Para tuzağıdır”, “Gereksizdir” diyenler, aslında kendilerine sunulan fırsatı kaçırdıklarından bihaberdirler. Sanırsınız ki, 14 Şubat dışında sevdiğine sürprizler yapıyor da, Sevgililer Günü sürprizleri güzelliğine burun kıvırıyor. Bu arkadaşlara şöyle bir öneri de verebiliriz: 14 Şubat doğumlu bir sevgili bulup, nişan, düğün ne varsa hepsini 14 Şubat’a denk getirmeyi başarsın, o da rahat etsin, biz de rahat edelim.

Sürpriz Geliyorum Demez

Bu devirde sürpriz yapan sevgili bulmak çok zor a dostlar! Tabii öncesinde sürpriz yapan sevgili olmayı da bilmek gerek. Düşünsenize, eve gelmişsiniz, ışıklar kapalı ve her yer sarı, sıcak mumlarla dolu. Yerlerdeki gül yaprakları üzerinde, uçları kalp şeklinde ve aşk mesajları ile bezeli oklar, size yatak odasını işaret ediyorlar. Odaya doğru ilerliyorsunuz, duvarlarda çam sakızı çoban armağanı hediyeler asılı, notlar da cabası. İçeri bir giriyorsunuz, uçan balonlara tutturulmuş çiçekler ve en özel anlarınızın ölümsüzleştirilmiş halleri. Karşınızda da gözlerinizin içine bakan sevgi dolu bir çift göz… İşte o an, dünya üzerinde sizden mutlu bir kişi daha olmadığını hissettiğiniz andır.

Siz de, “İnsan daha başka ne ister ki” diyorsanız, bu Sevgililer Günü’nü fırsat bilin ve en değerlinizi biraz şımartın. Sevgililer Günü sürprizleri, maddi değeri fark etmeksizin mutluluk veren, kendi küçük, etkisi çok büyük olan huzur anahtarlarıdır. Pek sevgili sevgililer, lütfen şunu da unutmayın: “Sevene can feda, sevmeyene elveda” derken elbet bir bildiği vardı Çiçek Abbas’ın…


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir