Sağlıklı YaşamSpor

En İyi 7 Katlanır Bisiklet Modeli: Hem Kullanışlı Hem Sportif

Şehir hayatında bir yerden bir yere gitmek oldukça zorlu bir süreçtir. Fakat zorlu süreci daha kolay hale getirmenin bir yolu var; bisikletler. Çevreye zarar vermeden, hiçbir ücret ödemeden ve özgürce seyahat etmenizi sağlayan bisikletlerle trafik derdini bertaraf edebilirsiniz. Sağlık açısından da oldukça faydalı olan bisiklet kullanımını daha kolay hale getiren ve aradığınız tüm özellikleri bir arada sunan katlanır bisiklet modelleri bu yazımızda!

Son yıllarda kullanım oranı oldukça fazla artan katlanabilir bisiklet modelleri; diğer bisiklet türlerine göre asansöre, arabaya ya da evin herhangi bir köşesine kolayca sığar. Bu da çok fazla yeri olmayanlar için şehir hayatının keşmekeşi arasında kullanım avantajı sunar. Kısa mesafeler için muhteşem bir araç olan katlanır bisikletler, uzun mesafelerde de toplu taşıma kullandığınızda bisikletinizi çanta gibi yanınızda taşıma imkanı sağlar. Yani toplu taşımadan indikten sonra yolculuğunuza bisikletinizle devam edebilirsiniz.

Katlanır Bisiklet Önerileri

Katlanır bisiklet önerileri
Katlanır bisiklet modelleri ile özgürce gezebilir, yolculuğun tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

1-) Ümit Cunda Katlanır Bisiklet

Ümit Cunda katlanır bisiklet

Şehrin sokaklarında gönlünüzce gezmeye hazır olun! Ümit Cunda katlanır bisiklet ile sportif bir faaliyetlerde bulunabilir veya kısa mesafeleri kısa sürede kat edebilirsiniz. Çünkü Cunda tüm özellikleriyle konforlu bir sürüş deneyimi vadediyor. 14.7 kg ağırlığında ve 6 vites özelliğindeki bisikletin, zil, katlanır pedal, arka stop lambası, İtalyan ABS çamurluk gibi ek özellikleri de mevcut.  

2-) Mosso Marine Katlanır Bisiklet

Mosso Marine katlanır bisiklet
Keyifli ve oldukça eğlenceli yolculuklara hazır olun; Mosso Marine katlanır bisiklet.

Pedallara asılın ve rüzgarı hissedin! İşte yaşamak böyle bir şey… Şehirde veya doğa içerisinde kullanabileceğiniz Mosso Marine katlanır bisiklet, sürme deneyimini bir üst seviyeye çıkarıyor. 13 kg ağırlık, 150-190 kullanıcı boyu aralığı, kullanışlı fren takımı ile hem güvenli hem de eğlenceli bir deneyime hazır olun.

3-) Salcano SLCN400

Salcano katlanır bisiklet
Canlı, renkli ve oldukça kullanışlı; Kron FD2000.

Trafik keşmekeşinden uzakta, kısa mesafelerde oldukça rahat ve hızlı bir ulaşım aracı arıyorsanız, Salcano SLCN400 tüm beklentilerinizi karşılayacaktır. 8 vites özelliği sayesinde yokuşları rahatça çıkmanızı sağlarken sağlam fren takımı sayesinde güvenli bir sürüş deneyimi sunar. Ayrıca kolay katlanabilir özelliği ile otobüs, metro gibi toplu taşımalarda da rahatlıkla taşınır. İndikten sonra bisikletinizi açıp yolunuza devam edebilirsiniz.

4-) Carraro Flexi 107 Katlanır Bisiklet

Carraro katlanır bisiklet
Güvenli, ergonomik ve şık; Carraro Flexi 107.

Hayatınızı kolaylaştıracak, daha eğlenceli ve daha sportif bir hale getirecek bir önerimiz var; Carraro Flexi 107. Kısa mesafe yolculuklarda muhteşem bir araç olan Flexi 107, şık tasarımıyla en sevdiğiniz ulaşım aracınız olacak. Uzun mesafelerde ise kullanacağınız diğer araçlarda kullanım kolaylığı sağlayan katlanır bisikletle artık trafik derdine son! 

5-) Peugeot F13-D

Peugeout katlanır bisiklet
Yol, siz nereye isterseniz oraya çıkar; Peugeout F13-D.

Sokaklar senin ve nereye gitmek istersen pedala basman yeterli; Peugeot F13-D. Kuralları sen belirle ve yola çık! 7 vites seçeneği ile eğimli yollarda rahat kullanım sunan bisiklet, 12 kg ağırlık ile kolay taşınır. Ayrıca hızlı katlama özelliği sayesinde istediğiniz her yere rahatça götürebilirsiniz.

6-) Dahon Vitesse

Dahon Vitesse
Tasarım ve rahatlık bir arada; Dahon Vitesse.

Daha konforlu ve daha eğlenceli bir sürüş için seçiminiz belli; Dahon Vitesse. Alüminyum 1.1/8” mıknatıslı kadro, çelik rijit, mıknatıslı maşa, arka aktarıcı, ayna kolu ve alüminyum V fren ile güvenli sürüş deneyimi artık daha eğlenceli. Ayrıca sadece 11.8 kg olan ağırlık ile taşıma ve katlama işlemini rahatça yapabilirsiniz.

7-) Volta VB1 Elektrikli Bisiklet

Volta VB1 elektrikli
Elektrikli ve katlanabilir; Kuba MC3.

Bisiklet sürme keyfini elektrikli motoru sayesinde daha konforlu ve eğlenceli hale getiren Volta VB1, bisiklet sürme keyfini başka bir boyuta taşır. Güçlü lityum iyon batarya sayesinde 30 -110 km menzil sunan model, 6 vites ve 20 jant özelliklerine sahiptir. Ayrıca ergonomik yapısı sayesinde dilediğiniz yere rahatlıkla sığdırabilirsiniz.

Farklı marka ve modeller için elektrikli bisiklet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ek olarak bisiklet almadan önce aşağıda yer alan konulara dikkat etmeniz oldukça faydalı olacaktır.

Katlanır Bisiklet Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Katlanır bisiklet alırken dikkat edilmesi gerekenler
Kullanım kolaylığı sunan katlanır bisiklet olarak oldukça avantajlıdır. Fakat aşağıda yer alan konulara dikkat etmeniz faydalı olacaktır.

Kullanımı oldukça kolay ve pratik olan katlanır bisiklet seçiminde; sizin için uygunluğuna, ağırlığına, teknik özelliklerine, vites ve fren sistemine dikkat etmeniz gerekir.

  • Vites seçiminde eğimli ve yokuş yollarda kullanım sağlayacaksanız vites sayısının fazla olmasına dikkat etmelisiniz. Şehir içinde düz yollarda kullanacaksanız daha düşük vitesli modellere yönelmelisiniz.
  • Fren sisteminde çelik frenleri kullanan modeller daha sağlıklı bir kullanım sunar. Fakat teknik detayları, frenleme mesafesi gibi konuları da göz önünde bulundurmalısınız.
  • Katlanır bisikletlerin en büyük avantajı küçük boyutlara indirgenerek kolay taşıma kolaylığı sunmasıdır. Bu durumda seçeceğiniz bisikletin ebadı ve ağırlığı büyük önem taşır. Daha hafif bisikletleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.
  • Bisikletinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise şehir içi ve dışında kullanım kolaylığı sağlayan aksesuar seçimidir. Yan ayak, portbagaj, çamurluk, kılıf, LED ışık gibi aksesuarları olan ya da eklenebilen modelleri tercih etmeniz daha konforlu bir kullanım sunacaktır.

Katlanır Bisikletin Avantajları

Katlanır bisikletin avantajları
Katlanabilen bisiklet modelleri, özellikle şehir içi kullanımda büyük avantajlar sunar.
  • Çok az yer kapladığı için taksi, araba, otobüs, metro gibi ulaşım araçlarında sorunsuz ve kolayca taşınır.
  • Şehir hayatında yer sorunu yaşayanlar için ev, iş yeri ya da okul binalarının içinde kolay muhafaza sağlar.
  • Sürekli yanınızda taşıma imkanı sunduğundan park sorunu ve çalınma endişesini unutabilirsiniz.
  • Özellikle şehirlerde sıkışık olan iş giriş ve çıkış saatlerinde size zaman kazandırarak gideceğiniz yolu daha kısa sürede gitmenizi sağlar.
  • Hayatınızı kolaylaştırırken aynı zamanda spor yapmanızı sağlayarak sağlıklı kalmanıza da yardımcı olur.

Katlanır bisiklet başta olmak üzere diğer tüm bisiklet modelleri ve ekipmanları ÇiçekSepeti‘nde Var Var!

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir