Mutfakta Dağınıklığa Son: En Pratik Mutfak Düzenleyici Ürünler


0

Mutfak, evde en çok zaman geçirilen alanların başında gelirken aynı zamanda en çok eşyanın da bulunduğu alandır. Büyük, küçük bir sürü aksesuar ve eşyanın bulunduğu bu alanda tüm bu ürünlere de ihtiyacınız olur. Bir de üstüne alanınız biraz dar ise karışıklık bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor. Neyse ki her şeyin bir çözümü olduğu gibi bu durumunda bir çözümü var; mutfak düzenleyiciler! Yazımızda sıralayacağımız mutfak düzenleyici ürünler sayesinde daha düzenli ve dolayısıyla daha keyifli bir mutfağa sahip olabilirsiniz.

Mutfakta kullanılan her aksesuar aslında yapılan yemekler ve işler için oldukça önemli özelliklere sahip. Her tarifin kendine has istekleri olduğundan kullanılan mutfak gereçleri de bu noktada artıyor ve farklılaşıyor. Peki, tüm bu gereçleri hem düzenli olarak tutmak hem de mutfaktaki dağınıklığı önlemek nasıl mümkün olabilir? Cevabı, raf aralarına koyulan mutfak düzenleyici ürünler, dolap içine konan ekstra raflar, tezgah üzerine düzen getiren aksesuarlarda… Şimdi gelin birlikte mutfağınızı ve dolayısıyla hayatınızı kolaylaştıracak pratik ürünlere birlikte bakalım.

Dolap İçi Tencere Ve Tava Kapağı Düzenleyici

Tencere tava mutfak düzenleyici

Mutfak düzenleyici malzemeler mutfağınıza düzen getirirken aynı zamanda kullanılan gereçlerin yıpranmasını da engellemeye yardımcı olur. Üst üste koymak zorunda kaldığınız tencerelerinizin kapakları bir süre sonra çizilebilir ya da düşüp kırılabilir. Bunun önüne geçecek oldukça pratik bir çözüm; dolap içi tencere ve tava kapağı düzenleyici. Hem yerden tasarruf edin, hem gereçleriniz sağlam kalsın.

Dolap İçi Düzenleyici Sepet

Dolap içi mutfak düzenleyici

Mutfak dolaplarında en çok yer kaplayan ve daha fazlasını her zaman isteyen bardak ve kupalar için hem şık hem de pratik bir çözüm; askılı raf düzenleyici. Raflarda üst tarafta kalan boşluk alanı dilediğiniz gibi kullanmanızı sağlayacak bu ürün sayesinde artık daha fazla alana sahip olacaksınız. Artık beğendiğiniz o kupalar veya bardakları almanın tam zamanı 😉

Tezgah Altı Takılabilir Havlu Askısı

Tezgah havlu mutfak düzenleyici

Mutfakta en çok kullanılan ürünlerin başında havlu gelir ve havluyu dolap kapaklarına asmak bir süre sonra kapak tutacaklarının yerinden oynamasına neden olabilir. Hem daha şık hem de daha kullanışlı havlu askısı sayesinde rahat bir kullanım deneyimi yaşayabilirsiniz. Üstelik hiçbir yeri delmenize gerek kalmadan dolap kapağına kolayca takarak.

2 Bölmeli Buzdolabı Düzenleyici

Bölmeli buzdolabı mutfak düzenleyici

Yaptığınız sebze ve meyve alışverişi başta olmak üzere buzdolabındaki ürünleri düzenli bir şekilde yerleştirmenizi sağlayan buzdolabı düzenleyici ile artık daha fazla alana sahipsiniz. İki bölmesi olan bu ürünle rahatça meyve sebzelerinizi istiflerken aynı zamanda sepet biçiminde olması nedeniyle soğuk hava ile temasın artmasını sağlarsınız.

Rulo Kağıt Havlu Tutacağı Askısı Aparatı

Kağıt havluluk

Mutfakta en çok kullanılan ürünlerin başında gelen kağıt havlu öylece ortada bırakıldığında hem görüntü olarak hoş durmaz hem de açılıp rulosundan çıkarak kağıt israfına neden olur. Mutfağınız için dekoratif ve şık bir kağıt havluluk edinmek istiyorsanız beyaz rengi, kapaklı yapısı ile pratik kağıt havluluk tam olarak ihtiyacınızı karşılayacak ürün olacaktır.

Çok Amaçlı Uzayıp Kısalabilir Buzdolabı Düzenleyici

Buzdolabı düzenleyici

Buzdolabında düzen seven ya da fazla ürünler nedeniyle aradığını bulmakta zorlananlar için; pratik askılı buzdolabı düzenleyici. Her ürün için bütün raflarda kullanabileceğiniz ve ayrı ayrı takabileceğiniz bu ürün geniş alanlı havalandırma delikleri sayesinde bakteriyel büyümenin engellenmesine de yardımcı olur. Gıdalarınız artık daha uzun süre taze kalırken rahat kullanım sağlayan tasarımı sayesinde buzdolabınızda ekstra alanlara sahip olmanızı sağlar.

Pantree Dolap İçi Tencere Düzenleyici

Tencere düzenleyici

Mutfak gereçlerinin demirbaşı olan tencereler aynı zamanda en çok alanı kaplayan ürünlerin başında gelir. Eğer bir de mutfak dolabınız biraz küçükse iyiden iyiye yer bulmak zorlaşır. Bu durumu çözmeniz için dolap içi tencere düzenleyici harika bir seçenek olarak öne çıkıyor. Pantree ile sadece yer değil zamandan da tasarruf etmiş olursunuz çünkü almak istediğiniz tencereyi rahatlıkla alıp yerine koyabilirsiniz. Ayrıca dağınıklık ve üst üste konan tencerelerin çizilme gibi sorunlarını da ortadan kaldırmış olursunuz.

Çekmece İçi Kaşık-Bıçak-Çatal Düzenleyici 7 bölmeli

Çatal kaşık bıçak düzenleyici

Kaşık, çatal, bıçak ve diğer tüm ürünlerin birbirine karışmasını önlemek adına çekmece içi kaşık-bıçak-çatal düzenleyici kullanmak oldukça faydalı olacaktır. 7 bölmeden oluşan bu ürünün her bir bölmesine kendi düzeniniz doğrultusunda ürünlerini yerleştirerek rahat bir kullanım elde edebilirsiniz.

Metal Mutfak Askısı Ve Sepeti 

Mutfak askısı ve sepeti

Mutfak tezgahları üzerinde çok fazla ürün olması hem görüntü olarak hoş durmaz hem de kullanım açısından sizi zorlayan bir keşmekeşe götürür. Bu durumun önüne geçmek için askılı düzenleyici ve sepet seti kullanmanızı tavsiye ederiz. Tezgah üzerinde kullandığınız ürünleri duvara asarak hoş bir görüntü oluşturmanın yanı sıra oldukça fazla bir alanı da kullanım için açmış olursunuz.

Metal Standlı 3 Katlı Patates Soğan Sarımsak Kovası

Patates sarımsak kovası

Mutfakta en çok kullanılan ürünlerin başında patates, soğan ve sarımsak gelir. Bu ürünlerin hem bozulmasını önlemek hem de şık bir şekilde mutfak içerisinde tutmak adına metal standlı kova seti kullanabilirsiniz. Başka ürünler içinde kullanabileceğiniz bu set eminiz birçok küçük sorunu halletmenize yardımcı olacaktır.

Panalı Kapaklı Düzenleyici Sepet

Panalı kapaklı düzenleyici

Mutfakta yer alan küçük malzemelerinizi korumak ve dekoratif bir şekilde düzen saklamak adına kullanabileceğiniz panalı kapaklı düzenleyici sepet! %100 ithal hasır el örgüsü olan ürünün ölçüleri; çap 24 cm, yükseklik 14 cm, kalınlık 1.5 cm şeklindedir.

Mutfak Askılı Çöp Kovası

Askılı çöp kovası

Mutfakta en çok kullanılan ve en önemli ihtiyaçların başında gelen çöp kovasına pratik ve şık bir çözüm; askılı çöp kovası. Katlanabilir askılı çöp kovasını mutfak dolabına asarak kullanabilirsiniz. Bu sayede hem şık görünen bir kovanız olur hem de elinizin hemen altında olması nedeniyle pratiklik kazandırır. Ayrıca ister dolap içi, isterseniz de dolap dışı olarak kullanabilirsiniz.

Mutfak düzenleyici ürünler, aksesuarlar ve mutfak gereçlerine dair aradığınız her şey ÇiçekSepeti‘nde var var!

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Umit

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.