Hediye Önerileri

En Prestijli Hediye Oscar Ödülünün Sırrı Ne?

Akademi ödülleri olarak da bilinen Oscar Ödülleri, dünyanın en büyük film ödül törenidir. Her yıl Los Angeles’ta büyük bir organizasyon ile düzenlenir, öncesi ve sonrasıyla o dönemin en çok konuşulan olayı olur.

Oscar Ödülü, ilk olarak 1929 yılında verilmeye başlandı. İlk Oscar’ın sahibi olan Alman aktör Emil Jannings, Son Emir ve The Way of All Flesh (Türkçe’ye uyarlanmamış) filmleri ile En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü’nü almıştır. Evet Akademi Ödülü diyoruz çünkü aslında Oscar ismi o zamanlar kullanılmıyormuş. Bu görkemli ödüle neden “Oscar” denildiği hakkında ise çeşitli söylentiler dolaşmakta.

Leonardo Oscar ödülü
Görsel: Giphy

Bu söylentilerden ilki, ABD’li iki Oscar’lı aktrist Bette Davis’in heykeli eski kocasına benzetmesi sonucunda aldığıdır. Söylentilerden bir diğeri de Akademi’nin kütüphanesindeki görevlinin heykeli amcası Oscar’a benzetmesi sonucunda ödülün adı Oscar olarak kaldığı yönünde. Anlatılana göre akademi kütüphanesine memur olarak giren Margaret Henick’in, ilk iş gününde Akademi Genel Sekreterinin masasında duran heykelciğe bakıp şaşırarak “Bu benim amcam Oscar’a çok benziyor” demiştir. O esnada odada bulunan ve ünlü olan bir gazeteci yazısında ödülden Oscar adı ile bahsedince de bu ismin yayıldığı söylenir.

oscar ödülleri
Görsel: No Film School

1939 yılına kadar resmi olarak Oscar ismi ile anılmayan Akademi Ödülleri, hangisinin doğru olduğu hala bilinmeyen bu gelişmelerden sonra Oscar ismini aldı ve günümüze kadar geldi.

5 parçadan oluşan bir film makarası üzerinde ayakta duran ve elinde kılıcı olan bir Ortaçağ şövalyesi heykeli olan Oscar 3.6 gram ağırlığında ve 34.3 cm boyunda. Söylenene göre bu makara bir film için gerekli olan kişileri yani yönetmenleri, oyuncuları, senaristleri, yapımcıları ve teknisyenleri temsil ediyormuş.

Oscar heykelciğinin yapımında ise çeşitli metaller kullanılıyor. Bu metaller eritilerek özel kalıplara dökülüyor. Bu kalıpların dünyada sadece 2 tane olduğu CNN kanalının bir canlı yayınında heykelciğin yapımını göstermesi ile halk ile paylaşıldı. Bir heykelin yapılması haftalar alıyor ve nihayetinde tamamlanıyor.

Kalıptan çıkarılan heykelcik ardından törpü ile el yordamı kullanılarak şekillendiriliyor ve cilalanıyormuş. Ardından da bakır ve nikel ile kaplaması yapılıp son kaplama 24 ayar altın ile yapılıyormuş.

oscar ödül töreni
Görsel: Vanity Fair

Oscar Ödülleri ayrıca satılmaz özellikleriyle de diğer hediyelerden ayrılıyor. Ödülü kabul etmeyenler, 1 dolar karşılığında bu görkemli ödülü tekrar Akademi’ye iade edebiliyorlar. (Tabii son zamanlarda istisna olarak açık artırma ile kendilerine miras kalan Oscar’ları satan ünlü çocuklarını da duyar olduk.)

Gelelim işin bizi ilgilendiren kısmına :) Gelmiş geçmiş en görkemli ödül olarak bilinen Oscar Ödülü’ne sahip olmak, ya da sevdiklerinize hediye etmek için bir filmde oynamanıza gerek yok.

Çiçek Sepeti Oscar Ödülleri‘ni sizin için dağıtıyor. :)

Bugüne kadar Brad Pitt, Tom Cruise, Marlyn Monroe gibi ünlülerin bile kariyerlerinde sahip olamadığı bu heykelciği sevdiklerinize hediye edebilir, onları özel kılabilirsiniz.

Yılın En İyi Sevgilisi Oscarı:

Hepimiz iyi olduğumuzu bilmek, takdir edilmek isteriz. Kıymet verdiklerimiz tarafından çabalarımızı sözlü olarak dahi olsa odülendirilsin isteriz. Emin olun ki; Yılın En İyi’si seçilmek herkesi mutlu edip, onurlandırır. Bir de bu kişi sevgiliniz olursa, mutluluk iki katına çıkmış olur. Onun sizin gözünüzde bu konumda olduğunu bilmesi, hiç kuşkusuz en özelinizin unutamayacağı bir hediye olacaktır.

En iyi sevgili oscarı
Ürüne gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

– Erkeklere Alınabilecek Sevgililer Günü Hediyeleri

Yılın En İyi Annesi Oscarı:

Komşu çocuklarına örnek gösterilen evlat olma sırası artık bizde! “Bak Ayten Teyzenin kızı annesine en iyi anne sensin ödülü almış!” cümlesindeki havalı kişi olmak istiyorsanız anneniz için bir Oscar heykelciği yaptırabilirsiniz. (Gün intikam günü)

Kendisinden çok sizi düşünen, her an iyiliğinizi isteyen annenize Yılın En İyi Annesi Oscarı ile unutulmaz bir hediye verebilirsiniz. Hediyesini görünce göz yaşlarına hakim olamayacak, evinizin en güzel köşesinde sergileyecek olan annenizin einize gelen misafirlere de bu anlamlı ödülü göğsünü gere gere göstereceğinden şüpheniz olmasın. :)

en iyi anne oscarı
Ürüne gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 – Anneler Günü için hediye önerileri.

Yılın En İyi Kankası Oscarı:

Dar günümüzde bizimle üzülen, mutluluğumuza bizim kadar sevinen kankalarımızın da bir ödülü olmasın mı? Elbette var. Onlar dünyanın en önemli ödüllerini hak eden kişiler. Onlar bizim kan bağı olmayan kardeşlerimiz.

Siz de Yılın En İyi Kankası Ödülü ile sevdiklerinizin özel günlerini kutlayabilir, durup dururken mutlu edebilirsiniz.

Yılın en iyi kankası
Ürüne gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Sevdiklerinizi mutlu edecek Oscar Ödülleri, sadece bunlarla da sınırlı değil. Çiçek Sepeti’nde Yılın En İyi Aşkı, Yılın En İyi Kocası, Yılın En İyi Kardeşi, Yılın En İyi Ablası, Yılın En İyi Arkadaşı, Yılın En İyi Dayısı, Yılın En İyi Dedesi, Yılın En İyi Müdürü, Yılın En İyi Çalışanı gibi birçok Oscar Ödülü, sevdiklerinizi mutlu etmek için bekliyor.

Mutlu etmek istediğiniz dedenizi, motive ederek kazanacağınız iyi elemanınızı kısacası önem verdiğiniz herkesi bu hediye ile sevindirebilir, güzel bir sürpriz yapabilirsiniz. Eğer sizin vermek istediğiniz ödül bunlardan biri değilse onun için de meraklanmanıza gerek yok. Kişiye Özel Oscar Heykeli ile heykelciğin üzerine dilediğiniz metni yazdırabilir, sevdiklerinize istediğiniz ödülü verebilirsiniz.

Sevdikleri için anlamlı bir hediye vermek isteyenlerin tercihi Oscar Ödülleri, bugün olduğu gibi gelecekte de mutluluk dağıtmaya devam edecek gibi gözüküyor.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir