Hediye Önerileri

Okula Dönüş Başladı: En Rahat Okul Ayakkabıları

Tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını nedeniyle online olarak devam eden ve sonrasında yaz tatiliyle ara verilen eğitim-öğretim hayatı yeniden başlamaya hazırlanıyor. Okulların açılma sürecinde belli kurallar ve belirsizlikler sürse de aileler, çocukların eksiklerini tamamlamak adına alışverişlere başladı. Kırtasiye, çanta, kıyafet derken liste uzayıp gidiyor ama bu liste içerisinde dikkat edilmesi gereken bir konu daha var; okul ayakkabıları. Çocuğunuzun sağlıklı ve doğru gelişimi açısından önemli olan ayakkabı seçimi konusunda dikkat etmeniz gerekenler ve ürün önerileri bu yazımızda sizlerle.

Çocuklar için okul ayakkabısı seçmek hassasiyet gerektiren konuların başında gelmektedir. Doğru ayakkabı sayesinde çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunurken yanlış seçimler sağlık açısından sorunlara neden olabilir. Bu nedenle hem onları rahat edeceği hem de hoşlarına gidecek doğru modeli bulmak için oldukça fazla seçenek arasından seçim yapmalısınız. Bütçeniz için uygun, sağlıklı, dayanıklı ve rahat modeller için öyle mağaza mağaza gezmenize artık gerek yok çünkü aradığınız okul ayakkabıları ÇiçekSepeti’nde sizleri bekliyor. Şimdi gelin en uygun modeli seçerken nelere dikkat etmelisiniz beraber bakalım.

Okul Ayakkabısı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Convers okul ayakkabı

Okula başlayan çocukların en önemli ihtiyaçlarından olan ayakkabılar, özellikle büyüme çağında olan çocukların gelişimi ile doğrudan ilgili olduğu için özenle seçilmelidir. Okul ayakkabısı seçerken dikkat edilmesi gerekenler;

  • Günün büyük bir bölümünü okulda ve hareket halinde geçirecek olan çocukların ayaklarının terlemesini önleyecek, havı akımı sağlayan ve nemi dışarıda tutan ayakkabılar kullanması gerekir. Bu nedenle plastik, naylon gibi malzemelerin kullanıldığı ayakkabılardan uzak durulmalıdır.
  • Çocuklar asla yerinde durmaz ve oradan oraya koşturur dururlar bu nedenle ayakkabı seçerken ıslak zemin, kaygan zemin gibi alanlarda da kaymayacak, tutuşu sağlam modelleri tercih etmelisiniz. Böylece olası kazaların önüne geçmek adına önlem almış olursunuz.
  • Her ne kadar hoş görünse de dar burunlu ayakkabılar, ayakta sağlık problemlerine sebebiyet vermek ihtimali nedeniyle gelişim çağındaki çocuklar için uzak durulması gereken modeller arasında yer almaktadır.
Rahat okul ayakkabı modeli
  • Ayakkabının sağlıklı ve rahat olmasının en önemli şartı kullanılan taban formudur. Her bilinen markanın, kaliteli ayakkabısı taban performansı olarak beklentilerinizi karşılayamayabilir. Bu nedenle ekstra konforlu tabanlıklar kullanmayı tercih edebilir, taban düzlüğü gibi sorunlarla karşılaşmamak adına ayak şeklini alan tabanlıklar kullanabilirsiniz.
  • Çocuklar için ayakkabı seçerken yapılan en büyük yanlışların başında büyük ayakkabı numaralı ayakkabıları seçmek gelir. Büyük ayakkabılar sanılanın aksine ayağı sıkan küçül ayakkabılardan daha fazla zarar vermektedir. Bu nedenle ayağına tam oturan ayakkabıları seçmeli ve mümkünse ayakkabının parmaklarına çok fazla baskı yapmadığından emin olmalısınız.
  • Okul uzun bir maraton olduğundan tek çift ayakkabı asla yetmeyecektir. Bu nedenle birden fazla ayakkabı seçmeniz oldukça faydalı olacaktır çünkü mevsimsel geçişlerde yağan yağmurlarda kullanmak adına su geçirmeyen modeller, spor aktivitelerinde kullanması adına spor ayakkabılar gereklidir.
  • Ve son olarak tabii ki çocuğunuzun seveceği, beğendiği modelleri tercih etmelisiniz. Sağlık açısından uygun olan ve bütçenize uygun düşün ayakkabılar sizin için önemli kriterlerden olsa da en önemlisi çocuğunuzun da içine sinen modeli seçmiş olmaktır. Ayakkabıları onlar kullanacağı için bırakın çocuklarınız istediği modeli seçsin!

Tüm bu tavsiyeler doğrultusunda sizin için önerdiğimiz modeller;

Kız Çocuk Okul Ayakkabıları

Kız çocukları için ihtiyacınız olan tüm okul ayakkabılarına ÇiçekSepeti Kız Çocuk Ayakkabı sayfasından ulaşabilirsiniz.

Sarıkaya Rugan Klasik Çocuk Ayakkabı

Klasik çocuk okul ayakkabı

Okul alışverişlerinin olmazsa olmazı ayakkabılarda bir klasik; Rugan Klasik Çocuk Ayakkabı. Klasikten şaşmayanların hem rahat edebileceği hem de tarzı ile seveceği bu model çocuklarınızın da oldukça hoşuna gidecektir.

Nike Court Borough Low Çocuk Ayakkabı

Nike court okul ayakkabı

Günlük kullanımda, sportif faaliyetlerde ya da okulda… Kısacası her yerde çocuklarınızın rahat etmesini sağlayacak olan Nike Court Borough Low, tarzıyla da çocuklarınızın oldukça seveceği bir model.

Kinetix PIONS Mint Çocuk Ayakkabısı

Kinetix Mint okul ayakkabı

Renkli dünyaları gibi ayakkabılarının da renkli olmasını isteyen çocuklar için bir önerimiz var sırada; Kinetix PIONS Mint. Rengi ile çocukları büyüleyecek olan ayakkabı taban rahatlığıyla da ebeveynlerin gönlünü rahatlatacak.

Lumberjack IRON Günlük Çocuk Ayakkabısı

Lumberjack iron okul ayakkabı

Klasik görüntüsü ile okul için oldukça uygun olan Lumberjack IRON, günlük kullanım için tasarlanan yapısı sayesinde oldukça rahat ve kullanışlı bir deneyim sunuyor.

Adidas AltaSport CF K

Adidas altasport okul ayakkabı

Klasik tenis stilinden ilham alan Adidas AltaSport; nefes alabilen file dil kısmı, ırt cırtlı bantları ile hem kullanışlı hem de oldukça sağlıklı bir kullanım deneyimi vadediyor.

Erkek Çocuk Okul Ayakkabı Modelleri

Erkek çocukları için ihtiyacınız olan tüm okul ayakkabılarına ÇiçekSepeti Erkek Çocuk Ayakkabı sayfasından ulaşabilirsiniz.

Perlina Ortopedik Klasik Çocuk Ayakkabı

Ortapedik okul ayakkabı

Okulda gün boyu oradan oraya koşturan çocukların ayaklarının rahat etmesi oldukça önemlidir. Perlina Ortapedik Ayakkabı sayesinde çocuklarınızın ayakları oldukça rahat edecek.

Kinetix PIONS Erkek Çocuk Ayakkabısı

Kinetix pions okul ayakkabı

Koşmayı, sportif faaliyetlerde bulunmayı ekstra seven erken çocukları için oldukça rahat edecekleri bir model; Kinetix PIONS.

Hammer Jack Spor Ayakkabı

Hammer Jack spor okul ayakkabı

Klasik görüntüsüyle okul kıyafetlerini tamamlayacak ve rahatlığıyla tüm çocukların en sevdiği ayakkabıları arasında yer alacak olan Hammer Jack Spor Ayakkabı, sizin de çocuklarınıza gönül rahatlığıyla giydirebileceğiniz bir ürün olarak öne çıkmaktadır.

Nike Revolution 4

Nike Revulution okul ayakkabı

Koşmayı, oynamayı, oradan oraya zıplamayı çok seven bir çocuğunuz varsa Nike Revolution 4 tam da sizin için tasarlandı. Rahat tabanı ile çocukların ayaklarını saran ve koşu için özel olarak dizayn edilen bu ayakkabıyı çocuklarınız da çok sevecek.

Adidas Advantage I

Adida Advantage  okul ayakkabı

Tarzını yansıtmayı seven çocukların çok seveceği Adidas Advantage I, rahat ve ergonomik yapısıyla sizin de çocuklarınız için rahatlıkla seçeceğiniz bir model.

Okul ayakkabıları ve tüm okul ihtiyaçları için ÇiçekSepeti‘ni ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız;

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir