En Romantik Sevgililer Günü Mesajları
Sevgililer Günü’nde sevdiğiniz insana hediye almak kadar önemli olan diğer bir konu da duygularınızı göstereceğiniz Sevgililer Günü mesajları. Ne o, haberiniz yok mu?

Sevgililer Günü yaklaşıyor. Sevdiğiniz insana duygularınızı anlatacağınız bu özel günde ne alacağınızı kara kara düşünmeye başlamışsınızdır. Duygularınızı en iyi şekilde ifade edecek özel hediyeyi ararken, genellikle ihmal edilen ama oldukça önemli olan mesajlar görüyoruz. Baştan söyleyelim, sevdiğiniz insana duygularınızı anlatacak bu mesajlar, aşkınızı göstermenin en kestirme yolu olduğu için, mesajlara alacağınız hediyeden daha çok dikkat etmeniz gerekiyor. Peki, etkileyici Sevgililer Günü mesajları nelerdir ya da sevgili için güzel sözler nelerdir bir bakalım.

1. İlk olarak kısa mesaj olarak gönderebileceğiniz sözlere bakalım. İster uzun süren, ister yeni
başlayan bir ilişkiniz olsun, göndereceğiniz bu mesajlar ile sevdiğiniz kadına her an sevildiğini hissettirecek özel bir hediye vermiş olacaksınız. İşte bu güzel sözlerden birkaç örnek:

“Sen kanatları olamayan bir meleksin ve ben seni bir daha cennetine dönmek istemeyeceğin kadar çok seviyorum…”
“Karanlıkta ışığım, yağmurda sığınağım, hüzünde neşem olan tek kadın…”
“Sevmek BİR olmaktır, inanmaktır, sevdiğinle yaşamaktır. Sevdiğinle kalbini bölüşmek, tek bir kalpte birleşmektir.”
“Sen beni sevmesen de olur, benim seni sevdiğimi bilsen yeter.”
“Bulutlara söyledim özlemimi, şimşeklerle gösterdim sevgimi. Yağmurla yağdırdım aşkımı, küçük melekler gönderdim seni öpmeye geldiler mi?

2. Bunun dışında sevdiğiniz insana duygularınızı gösterebileceğiniz mesajların başında şiirler geliyor. Hiçbir kadının hayır diyemeyeceği romantik şiirler ile sevdiğiniz kadını mutlu edebilirsiniz. İster hediye kartına yazabileceğiniz isterseniz de bir demet çiçek eşliğinde mesaj olarak gönderebileceğiniz bu romantik şiirler, duygularınızı göstermek için iyi bir aracı olacak. Bu şiirleri Attila İlhan, Can Yücel gibi yazarlardan seçebileceğiniz gibi farklı medeniyetlerden aşk şiirlerini de kullanabilirsiniz. Hem fazla yaygın olmayan hem de sevdiğiniz kadına değer verdiğinizi gösterecek bu şiir örneklerinden birkaçını sizin için derledik.

Seni seve seve gençleşsin diyorum bedenim.
Ruhumu okşayan ellerini ver bana
Ellerini tutarak yaşasam diyorum
Adım düşmesin dilinden, sonsuzluğa kadar” 
( Eski Mısır, Aşk Şiirleri)


“Seninle olmak sevgilim,
Güneş kentinde olmak gibidir
Ağaçlarla dolu bahçeye dönüyorum,
kucak kucak çiçekle…” 
(Eski Mısır, Aşk Şiirleri)

3. Bunun dışında büyük şairlerimizin ve yazarlarımızın kitaplarından alıntılar ile sevginizi gösterebilirsiniz. Özellikle edebiyat meraklısı sevgilinizin gönlünü kazanacağınız bu alıntılardan birkaç örnek verelim.


“Ne kadar çok insanı seversek, asıl sevdiğimiz bir tek kişiyi de o kadar çok ve kuvvetli severiz. Aşk dağıldıkça azalan bir şey değildir.” ( Sabahattin Ali-Kürk Mantolu Madonna)


“Ne ölmek nefessiz kalmaktır ne de yaşamak nefes almak. Yaşamak, ‘sevilmeyi hak eden birine yaşamını harcamaktır.” (Oğuz Atay)

Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş