Kültür & Sanat

En Uzun Gecede Yapılacak Aktiviteler

Kış gündönümü olarak bilinen en uzun gece, her sene olduğu gibi bu sene de 21 Aralık’ı 22 Aralık’a bağlayan gece gerçekleşecek. Bunun anlamı resmi olarak yaz ve kışın ortasında olduğumuz ve 23 Aralık’tan sonra gündüzlerin uzamaya başlayacağıdır.

İşin teorik bilgisini geride bıraktığımıza göre işin eğlenceli kısmına yani geceye odaklanabiliriz. Bu sene 21 Aralık tarihi cumartesi akşamına denk geliyor. Bunun anlamı da en uzun gecenin yaşanacağı cumartesi akşamını birbirinden farklı şeylerle keyifli şekilde değerlendirebiliriz demek! Bu yazıda sizler için bu gecede yapılabilecek aktiviteleri değerlendirdik.

Oyun Gecesi!

oyun gecesi
Görsel Kaynak: Pinterest

Kutu oyunları, video oyunları ve çok daha fazlası! En uzun gecede tek başınıza ya da arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz birçok oyun var. Tavla, tombala ya da okey gibi geleneksel oyunların yanı sıra; Monopoly, Kızma Birader, Jenga gibi kutu oyunları ya da Uno, Pis Yedili gibi kart oyunları ile uzun bir gece sizleri bekliyor. Rakiplerinizi seçin ve gecenin tadını sonuna kadar çıkarın!

Üçleme Filmler İçin Beklenen Gün!

Görsel Kaynak: list challenges

Kahveler hazırlandı, atıştırmalıklar çıkarıldı ve filmlere karar verildi. Yüzüklerin Efendisi üçlemesi mi yoksa Harry Potter serisinden bir üçleme mi? Star Wars mu veya Yenilmezler mi? Seçmek çok zor ama hangisini seçerseniz seçin keyifli bir gece olacağı garanti.

İlginizi çekebilir:

Ertelenen Eğlenceli İşler İçin Fırsat

Mini tatillerimizde hafızalarımıza kazınan anılar ve umulmadık anlarda yaşadığımız maceralarımız çok kıymetlidir. Ancak ne var ki detaylar zamanla kaybolur. Bu sebeple anıları kaleme almak, mutlu anlarımızı ölümsüzleştirebilmek için güzel bir seçenektir.

Macera defterini incelemek ve satın almak için buraya tıklayabilirsiniz.

En uzun gecede haftalardır belki de aylardır ertelediğiniz o seyahat günlüğünü ortaya çıkarabilir, tüm maceralarınızı teker teker kaleme alabilirsiniz. Yeni seyahatler planlayabilir, bunlarla ilgili araştırmalar yapabilirsiniz.

Ev Partisi Lezzeti ile Başlasın!

En uzun gece yalnız olmaz, ee gece uzun karınlar da illa ki acıkır diyorsanız arkadaşlarınız için lezzetli bir parti verebilirsiniz. Hep birlikte yemek yapabilir ya da bir güncük de olsa diyetinizi bozarak fastfood havuzunda yüzebilirsiniz.

Tatlı yiyelim tatlı konuşalım. Eğlenceli gecenizi tatlı olarak lezzetli kek buketleri ile sonlandırabilirsiniz. Sonuçta gece uzun öyle değil mi? :)

Kendinize Zaman Ayırın

Yılın son günlerini yaşarken, biraz kendinize zaman ayırabilirsiniz. Yeni yılda uygulayacağınız kararlarınızı değerlendirebilir, kişisel bakım yapabilir ve kitap okuyabilirsiniz.

evde keyif
Görsel Kaynak: Pinterest

Canım kendim modunda geçireceğiniz bu güzel günde ihtiyacınız olan şeyler; yumuşak panduflar, rahat pijamalar ve en sevdiğiniz yazarın bir kitabı.

En uzun gecede tüm ihtiyaçlarınız ve çok daha fazlası Çiçeksepeti‘nde Var Var!

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir