Hediye Önerileri

Erkeklere Çiçek Alınır mı? Erkeğe Hangi Çiçek Alınır?

Doğru bilinen yanlışlar köşemizde bugün erkeklerin çiçek sevmediği klişesi var.

Siz bu düşünceye katılıyor musunuz? Yani sizce de erkekler çiçeklerle anlaşamıyor mu? Bu her ne kadar yaygın bir görüş olsa da biz katılmıyoruz. Çünkü çiçekler kadar güzel canlıların sevilmemesi bizce mümkün değil. Ayrıca doğa ananın bizler için sunduğu bu güzel varlıklar neden kadınların tekelinde olsun ki?

Size öğretilen her şeyi unutun! Güzel bir çiçek aranjmanı ile erkekleri de mutlu etmek aslında oldukça kolay!
erkeğe çiçek alınır mı
Görsel: Pinterest

Güzel kokmak, enerji vermek sadece kadınların mı hoşuna gider? Erkekler de hediye olarak çiçek almayı -tıpkı gönderirken olduğu gibi- yani hatırlanmayı severler ve isterler. Herkes kendini özel hissetmekten hoşlanır. Nasıl kadınlar ortada bir neden yokken kendilerine çiçek alınmasından hoşlanıyorlarsa, bir erkeğe de sürpriz bir şekilde çiçek hediye edilmesi onun ilgisi muhakkak çekecektir.

Mutluluğun habercisi çiçekler, kadın erkek herkesi ilk görüşte mutlu eden varlıklardır. Güzel hazırlanmış ve anlamlı bir çiçek, kadınları oldukça mutlu edeceği gibi erkeklerin de gözlerinin dolmasını sağlayabilir. Siz de sevdiğiniz erkekleri mutlu etmek için çiçek siparişi vermek istiyorsanız, işinize yarayacak birkaç erkeğe çiçek önerimiz var! Önerilerimize ufak bir göz gezdirmeden karar vermemeniz yararınıza olacaktır.

erkek için çiçek

 • Renkli ve canlı lilyum aranjmanları, erkeğe çiçek alırken ilk tercih edilen çiçek seçeneğidir. Lilyumların dayanılmaz çekiciliğine hiçbir erkeğin hayır diyemeyeceğini unutmayın! Eğer buket halinde bir çiçek tercih etmeyi düşünüyorsanız, lilyumlar sizin için ideal.
 • Erkekleri zarifliği ile etkileyecek bir diğer çiçek alternatifi de orkide! Erkeğe orkide gönderilir mi? demeyin efendim. Orkideler zariflik ve saflığı simgeler. Masumiyeti simgelerken bir yandan da güçlü olmayı temsil eder. Asildir anlayacağınız orkide.  Özellikle yeni işe başlayan erkek sevdiklerinize zarif bir orkide sürprizi yapabilirsiniz. Sizi nasıl sevinçle geri arayacağını görünce şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.

  aloa vera çiçeği
  Ürüne gitmek için linke tıklayın: http://bit.ly/2nB7xJo
 • Kütükler, sandıklar veya başka malzemelerle tasarlanmış aleo veralar, sukulentler de erkekler için uygun olan bir başka çiçek tasarımlarıdır. bunun sebebi gösterişli olmalarının yanı sıra çok fazla süslü olmamaları ve doğal bir izlenim vermeleridir.

Sukulent (succulent) Nasıl Yetiştirilir? Çoğaltılır? yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

 • Minyatür bahçeler teraryumlar da erkeklere gönderilebilecek en uygun çiçeklerden. Teraryum, çoğunlukla cam ve plastik gibi hem şeffaf hem de dayanlıklı maddelerden imal edilen ve bazı bitki türleri için kara ortamının taklit edildiği akvaryum benzeri aranjmanlardır. (Meraklısına – Wikipedia, TeraryumCiddi yapıları, doğanın minyatür bir kopyası oluşları ve kendi mini bahçesinde dinleniyormuş hissi erkek sevdiklerinizin oldukça hoşuna gidecektir.

Teraryum nedir, nasıl yapılır, nasıl bakılır, nereden satın alınır sorularının cevabı için Teraryum Yapımı ve Bakımı yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • taraftar için çiçek
  Ürüne gitmek için linke tıklayın: http://bit.ly/2n6qdy7

  Erkekler için bir diğer çiçek seçeneği ise taraftar temalı çiçekler. Fanatik taraftarı olduğu takımın renklerine bürünmüş bir top içerisinde gelen çiçekleri sevmeyecek mi? Hayatta inanmayız. Ya da forma görünümlü bir vazo içerisinde. İnanın bu çiçek ofis ortamlarında çok konuşulacak ve tam anlamıyla sürprizlerin golü olacak :)

 • Saksı çiçekleri erkekler için buketlere nazaran daha uygundur. Bizce böyle bir ayrıma gerek yok, ancak bazıları böyle düşünüyor. Barış çiçeği, böyle zamanda tercih edilebilecek bir başka seçenek.  Özellikle zarif beyaz çiçekleri ve boy olarak da sabit bir hızla büyümesi sebebiyle gösterişini sergilemekten çekinmeyen Spathiphyllumlar, yani barış zambakları salon bitkisi sevenlerin favorilerinden biridir.

Barış Çiçeği Spathiphyllum Bakımı Saksı Değişimi ve Çoğaltılması yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Erkeklerin en çok sevdiği bir diğer çiçekler de bonsai ağaçları. Minyatür bir çınar havası veren bu bitkiler, sen bizim çınarımızsın, küçük görünen koca ağacımız, ormanımızsın demek istedikleriniz için ideal çiçek çeşitlerinden.

Bonsai ağacı nasıl yetiştirilir, bakımı nasıl yapılır öğrenmek için yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

 • Şans getirdiğine inanılan bambu da bir diğer seçenek. Özellikle çiçeksiz olması ve ferahlığı ile sıkça tercih ediliyor.

erkege cicek

Erkekler için En Uygun Tasarım ve Renkler

Erkekler görsel odaklıdırlar ve renkler onlar için iyi bir uyarıcıdır. Bazı araştırmalara göre erkekler sarı, turuncu ve kırmızı gibi canlı renkleri tercih ederler. O yüzden erkeğe çiçek gönderirken özellikle çağdaş görünümlü, boyuna uzanan biçimli veya doğal biçimli çiçek aranjmanları en iyi tercih olacaktır. Diğer alternatifler de yeşil veya çiçekli bitkiler olabilir. Tüm bunların ışığında erkeğe hangi çiçek alınır? diye düşünmenize artık gerek kalmadı herhalde. Özellikle erkeğin işyerine çiçek göndermek, son derece kibar karşılanan ve gurur verici bir hamledir.

Erkek sevdiklerinize çiçek göndermeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için ilgili yazımızı mutlaka buraya tıklayarak okuyun!

Peki erkeğe neden çiçek alınır hiç düşündünüz mü? Aslında özellikle eşlerinize ve sevgililerinize çiçek almak için haklı bir nedeniniz var. Mesaj vermek! Doğum gününde çiçek gönderdiğiniz sevgiliniz sizin doğum günlerinde böyle jestlerden hoşlandığınızı düşünecektir. Oldukça zekice değil mi ;)

Ayrıca yeni işe başlayan kişiler kadın olsun erkek olsun bir ilgi görmek isterler. Yine de emin olamıyorsanız ona lezzetli çiçekler yollayabilirsiniz. Yani Bonnyfoodlar. Çeşitli çikolata ve meyvelerle oluşturulan bu yenebilir kekler, sevgililerinizin kalbinden vuracak.

‘Erkekler çiçek sevmez’ sözünün ne kadar yanlış olduğunu görmek için sadece Ona özel bir çiçek siparişi verin ve arkanıza yaslanın! Gerisini çiçeklerin karşı konulmaz etkisine bırakın!

 

 

 

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir