Kozmetik ÜrünlerKişisel Bakım İpuçları

Erkekler İçin Yüz Yıkama Jelleri (2024)

Erkek cilt bakımı için önemli bir ürün olan yüz yıkama jeli, cildin derinlemesine temizliğinin ilk adımıdır. Bu nedenle de iyi bir cilt bakım rutininin olmazsa olmazları arasında yer alır. Bu yazımızda erkekler için yüz yıkama jelleri hakkında bilgileri bulabilirsiniz.

Erkeklerin cildi kadınlara oranla %25 daha kalın bir dokuya sahiptir. Bu nedenle dış etkenlere karşı daha dayanıklıdır. Ayrıca yüksek androjen seviyesi nedeniyle sebum üretimi daha fazla olduğundan gözenekli bir cilt görünümü sıkça ortaya çıkar. Fizyolojik olarak farklı olan erkek cildi için kadınlarınkinden farklı ürünler kullanmak gerekir. Şimdi gelin erkekler için yüz yıkama jelleri ile cildinizde derinlemesine temizliğin ilk adımlarını atalım.

1-) Palmer’s Cocoa Butter

Erkekler için yüz yıkama jelleri - palmers
Derinlemesine bir temizlik için Palmer’s Cocoa Butter harika bir başlangıçtır.

Erkeklerin ihtiyaçları gözetilerek tasarlanan Palmer’s Cocoa Butter, ultra temiz bir cilt sağlar. İçeriğinde yer alan kakao yağı ve E vitamini ile cildi nemlendirir. Sağlıklı bir görünümün ilk aşamasını sağlar. Formülündeki zengin yumuşatıcılar sayesinde kuru ciltler için özel bir yumuşaklık sunar. Yüz ve vücut temizliği için kullanılabilir.

2-) Kiehl’s Facial Fuel Energizing 

Erkekler için yüz yıkama jelleri - kiehls
Cildinize hak ettiği değeri verin; Kiehl’s Facial Fuel Energizing Face Wash.

İçeriğindeki ferahlatıcı mentol ve şişkinlikleri indirmede etkili kafein ile yorgun görünüme son verebilirsiniz. Kiehl’s Facial Fuel Energizing Face Wash, cildi tazeleyerek sağlıklı bir görümüne kavuşturur. Ayrıca cildi tıraşa hazırlamak içinde harika bir üründür. Çevresel faktörler ve stres kaynaklı sorunlara karşı cilde direnç kazandıran ürün ile cildiniz canlı bir görünüme kavuşur.

3-) ClarinsMen Exfoliating Cleanser

Erkekler için yüz yıkama jelleri - Clarinsmen
Cildinizi temizleyin ve tazeleyin; ClarinsMen Exfoliating Cleanser.

Erkekler için özel olarak tasarlanan ClarinsMen Exfoliating Cleanser, kremsi 2’si bir arada temizleyicidir. Cildi temizler ve kirleri tamamen yok eder. İçeriğinde yer alan sabun otu özütü ve çinko glukonat ile cildi temizlerken sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Ölü hücreleri ortadan kaldırarak tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlar. Ayrıca erkekler için yüz peelingi etkisiyle yumuşak ve pürüzsüz bir cilt oluşturur.

4-) The Inkey List Salicylic Acid Cleanser 

Erkekler için yüz yıkama jelleri - the inkey
Akneye meyilli ciltler için Salicylic Acid Cleanser oldukça faydalıdır.

Cildi kurutmadan temizleyen ve siyah nokta oluşumun önüne geçen Salicylic Acid Cleanser, akneye eğilimli ve yağlı cilde sahip olanlar için idealdir. Cildi derinlemesine temizlenin yanı sıra %2 Salisilik Asit temizleyici, ilave bir çinko bileşiği ile yağ kontrolü sağlar. Ayrıca %0.5 allantoin içeriği ile tahrişi yatıştırmaya yardımcıdır.

5-) Dr.Jart+ Dermaclear Micro Foam Cleanser

Erkekler için yüz yıkama jelleri - dr. jart
Cildinizi temizlerken aynı anda tazeleyin; Dr.Jart+ Dermaclear Micro Foam Cleanser.

Mikro tanecikli yapısı ile derinlemesine temizlik sunan Dr.Jart+ Dermaclear Micro Foam Cleanser, kremsi köpükle gözeneklere nüfuz eder. Cildi yatıştırır ve kuruluk hissi vermeden cilt nemini muhafaza eder. Minerallerle zenginleştirilmiş bu hassas hidrojene su tanecikleri tazelik hissi bırakır. Ayrıca Hindistan cevizi suyu ile nemlendirici etkisi vardır.

6-) Insıde Out Pure Face Cleanser

Insıde Out Pure Face Cleanser
Taze ve temiz bir cilt için nsıde Out Pure Face Cleanser’ı tercih edebilirsiniz.

Cildi temizlerken aynı zamanda bakım yapan bir ürün arıyorsanız, Insıde Out Pure Face Cleanser beklentilerinizi karşılayacaktır. Dış etkenlere karşı cilde koruma sağlayan ürün, cilt detoksu sağlar. Jeju yosun özleriyle cildin doğal nemini koruyarak temizler. Niyasinamid içeren besin kompleksi ile derinlemesine beslerken Arnika Montana ile cilde bakım ve destek sağlar.

7-) Missha APIEU Deep Clean Foam Cleanser

Missha APIEU Deep Clean Foam Cleanse
Mİssha Deep ile yağlı ve gözenekli cilde “Elveda” diyin!

Gözeneklerde biriken kiri ve yağı derinlemesine temizleyen Missha Deep, yağlanma karşıtı bakım sağlar. Mat cilt tonuna kavuşmanız için özel formüle edilen ürün, aynı zamanda cildi nemlendirir. Yoğun köpüğü ile cildin her noktasında temizlik sağlar. Ek olarak pürüzsüz cilt görünümüne kavuşmanıza yardımcı olur.

Erkekler için yüz yıkama jelleri önerdiğimiz yazımız burada sona eriyor. En iyi kozmetik ürünlerini uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz.

Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir