Yaşam Tarzı

Evcil Hayvan İle Kamp Yaparken Nelere İhtiyacınız Olur?

Sevimli dostunuzla birlikte güzel bir tatil yapmak istiyorsunuz ama nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilemiyor musunuz? Bu yazımızda evcil hayvan ile kamp yapmak için dikkat etmeniz gerekenleri ve ihtiyacınız olacak ürünlerin listesini bulabilirsiniz.

Hayatınızın her anında sizinle olan ve neşe kaynağınıza dönüşen evcil dostunuzu tatilde de yanınızda isteyebilirsiniz. Ancak bazen bunu nasıl yapacağınız bilmediğinizden evcil hayvanınızı geride bırakmak zorunda kalabilirsiniz. Bu durumun önüne geçmek için dikkat etmeniz gerekenleri anlatarak evcil hayvan ile kamp yapmanıza yardımcı olmaya çalışacağız. Hazırsanız, başlayalım…

Evcil Hayvan İle Kamp İçin Dikkat Edilecekler

evcil hayvan ile kamp
Kampa gitmeden önce bazı konular hakkında bilgi sahibi olmanız işinizi kolaylaştıracaktır.
 • İlk olarak kamp alanının evcil hayvan kabul edip etmediğine dikkat etmeniz gerekir. Yabani hayvanların çok olduğu bölgelerde sosyalleşme amaçlı sevimli dostunuzu mutlu edebilirsiniz. Eğer ücretli bir alanda kamp yapacaksanız, kamp alanının evcil hayvan kabul edip etmediğiniz sorabilirsiniz. Kendiniz bir alan seçecekseniz de alanın büyük yabani hayvanlardan uzak olmasına dikkat edebilirsiniz.
 • Alanı belirledikten sonra evcil hayvanınızla seyahat etmek için hazırlıklara başlamalısınız. Uzun yolculuğa daha önce çıkmayan dostunuz, biraz zorlanabilir. Bunun için rahat etmesine yardımcı olacak ürünleri ve sevdiği oyuncakları yanınızda bulundurmalısınız. İsterseniz, “Evcil Hayvanla Kolay Seyahat Etmek için 6 İpucu” yazımıza göz atabilirsiniz.
 • Yolculuğa çıkmadan önce sevimli dostunuzu veteriner kontrolünden geçirmeniz faydalı olacaktır. Herhangi bir sağlık sorunu olmadığından emin olmanız ve veterinizden alacağınız tavsiyeler oldukça işinize yarayacaktır.
 • Her türün ihtiyaçları farklıdır. Bu nedenle sevimli dostunuzun türüne ve ihtiyaçlarına uygun alanlar seçmeniz gerekir. Örneğin; kediler için kamp yapmak oldukça zor olabilir. Çünkü yaşam alanlarını sahiplenen kediler başka yerlerde güvende hissetmeyebilir. Ancak her kedi aynı değildir ve belki de kediniz kampı sever. Sonuçta birlikte kampa gitmeye karar verdiyseniz, onu tanıyan dostu olarak yapabileceğini düşünüyorsunuzdur. Köpekler söz konusu olduğunda ise daha kolay bir deneyim sizi bekler. Çünkü köpekler seyahati ve hareketi sever. Hatta kapalı bir alanda kalmaktansa doğada özgürce dolaşağı bir tatil onu mutlu edecektir. Yalnız ihtiyacı olacak ürünleri eksizsiz olarak yanınıza almayı unutmamalısınız.

Evcil Hayvanlarla Kamp İçin İhtiyacınız Olacak Ürünler

tatil yapan adam
Sevimli dostunuzla kamp yapmanız için ihtiyacınız olan ürünleri aşağıda bulabilirsiniz.
 • Mama: Kampa giderken evcil dostunuzun ilk ihtiyacı olan mamasını unutmamalısınız. Mamanın yanı sıra alışkın olduğu mama kabı ve su kabını da yanınızda bulundurmanız oldukça yararlı olacaktır. Bu sayede yabancı bir ortam olsa bile bildiği eşyaları güvende hissetmesine yardımcı olacaktır.
 • Taşıma çantası: Sırtta veya elde taşınabilen çantalar ile dostunuz huzursuz olduğunda rahatça çanta içine alabilirsiniz. Yaramazlıkları kontrol etmeniz ve işlerinizi hallederken rahat olmanız içinde taşıma çantası faydalı bir üründür.
 • Koltuk örtüsü: Kişisel aracınızla yolculuk yaparken bazen korkudan bazen de heyecandan sevimli dostunuz idrarını kaçırabilir. Bu gibi durumlarda koltukları korumak adına araba arka koltuk örtüsünü kullanabilirsiniz. Su geçirmeyen ve özel kumaştan üretilen bu tarz örtüler kolay temizlenebilir olması sayesinde de işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.
 • Tasma: Köpekler ve kediler için özel olarak üretilen tasmalar, gezileriniz sırasında sevimli dostunuzun sizden çok uzaklaşmasının önüne geçer. Tasmalar sayesinde gezerken rahat edebilir ve sevimli dostunuzu kontrol altında tutabilirsiniz.
 • Yatak ve battaniye: Sevimli dostunuzun kamp alanında ve yolculuk sırasında rahat etmesi için her zaman kullandığı yatağı ile battaniyesini yanınıza almanızı tavsiye ederiz. Böylece güvende hissedecektir. Ayrıca uyku arkadaşı veya oyuncağı varsa onu da yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.
 • Tuvalet: Kediler için alışkanlıkları oldukça önemlidir. Bu nedenle tuvaletini yapabileceği kapalı bir alana ihtiyaç duyarlar. Taşınabilir ve çok yer kaplamayan modellere bakarak seyahat sırasında yanınıza almanız faydalı olacaktır. Karavan ile kamp yapacaksanız kendi tuvaletini karavan içine yerleştirerek rahat etmesini sağlayabilirsiniz.
 • Oyuncak ve yardımcı ekipmanlar: Sevimli dostunuzun ihtiyaçlarını karşılamak ve mutlu olmasına yardımcı olmak için oyuncaklarını yanında bulundurmanız faydalı olacaktır. Oyuncaklar dışında tarağı, tırnak makası, tüy aparatı gibi yardımcı ekipmanları da yanınızda bulundurabilirsiniz.

Sevimli dostunuzla kamp yapmanız için ihtiyacınız olan tüm ürünleri Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir