TeknolojiTeknolojik Ürünler

Evcil Hayvanlar İçin Teknolojik Ürün Önerileri

Evcil hayvanlar, birçok insan için can yoldaşıdır. Onların rahat etmesi ve isteklerinin yerine getirilmesi ise oldukça önemlidir. Çünkü evcil hayvan edinmek en başta bir canlının sorumluluğunu almak demektir. Bu nedenle en iyi dostunuz için en iyisini yapmanız gerekir. Gelişen teknoloji her alanda olduğu gibi evcil hayvanlar içinde birçok yardımcı ürün sunmaya başladı. Bu yazımızda evcil hayvanlar için teknolojik ürünler ve kullanım alanları hakkında her şeyi bulabilirsiniz.

Kedi, köpek, kuş, balık veya hamster… Tüm evcil hayvanlar oldukça özel ve oldukça kendine has. Bu nedenle de istekleri ve bakımları için farklı ürünler kullanmak gerekli. Hem sizin hem de onların hayatını kolaylaştıran evcil hayvan teknolojileri, daha güvenilir ve sağlıklı bir hayat için seçenekler sunan bir alan.

Sevimli dostlarınızın mutluluğu için her şey burada! Evcil hayvan ürünlerinin keyfini çıkarın ve onları şımartmanın tadını çıkarın. Uygulamamızı hemen indirin!
👉 Play Store için tıklayın!
👉 App Store için tıklayın!
Oyuncaklardan sağlıklı atıştırmalıklara, her türlü ihtiyaçları için bu fırsatı kaçırmayın! 🐾🌟

Evcil Hayvan Teknolojileri

Gelişen teknoloji sayesinde evcil hayvanların hayatını eğlenceli ve güvenli hale getirebilirsiniz. Size yardımcı olacağını düşündüğümüz ürünler aşağıda yer almaktadır.

1-) Otomatik Balık Yemleme Makinesi

Evcil hayvanlar için teknolojik ürünler - otomatik balı yemleme makinesi
Akvaryum balıkları için en sağlıklı yemleme yöntemi; otomatik yemleme makinesi.

Akvaryum balıkçılığı, hem oldukça huzur veren hem de zahmetli bir alan. Doğru zamanda yemleme ise bu işin olmazsa olmazı… Fakat evde veya ofiste olamayacağınız zamanlar için artık size yardımcı olacak bir ürün var; otomatik yemleme makinesi. Bu cihaz sayesinde balıklarınıza gün içerisinde kaç kez yem vermeniz gerekiyorsa ayarlayarak yemleme yapabilirsiniz. Bizim bu konuda ilk tavsiyemiz Resun yemleme makinesi; 12 saat ve 24 saatte bir yemleme yapmaktadır. Diğer önerimiz ise Eheim 3581. Bu cihaz ise yem aralığını 4 ayrı saate bölebilmektedir.

2-) Otomatik Kendi Kendini Temizleyen Kedi Tuvaleti

Evcil hayvanlar için teknolojik ürünler - kendi temizlenen kedi tuvaleti
ScoopFree sayesinde kediniz her zaman temiz ve ferah kokulu bir tuvalet kullanır.

Kediler, tuvalet eğitimi konusunda oldukça başarılı hayvanlardır. Fakat her ne kadar başarılı olsalar da kedi tuvaletinde yer alan kumların düzenli olarak temizlenmesi gerekir. Bu işlem için vaktiniz olmadığında da eve kötü kokular yayılabilir ve kedinizin sağlığını tehlikeye atabilirsiniz. Teknoloji burada da devreye giriyor ve kendi kendini temizleyen kedi tuvaletini sunuyor. ScoopFree sürekli olarak kendini temizlemeye programlanmış bir kedi tuvaletidir. Kediniz tuvaleti kullandıktan sonra otomatik tırmık 20 dakika içerisinde tuvaleti temizler. Kullanışlı ve rahat kullan-at kum tepsisinde yer alan özel kristal kum, koku azaltmada sıradan kil veya topaklaşan kumlardan 5 kat daha etkilidir.

3-) Akıllı Otomatik Kedi & Köpek Besleyici 

Evcil hayvanlar için teknolojik ürünler - otomatik mama kabı
Kedi ve köpekler için en iyi beslenme yardımcısı; S-Link Swapp SL-20.

Evcil hayvan bakımında en önemli konu düzenli beslenmedir. Bu nedenle düzenli ve doğru oranda mama verilmesi gerekir. Evcil hayvanınızın yanında olmadığınız zamanlarda da düzenli beslenmesini sağlamak için kedi ve köpek besleyici cihazlardan destek alabilirsiniz. S-Link Swapp SL-20 bu konuda oldukça başarılı bir cihazdır. Günün istediğiniz saatinde ayarlanan miktarda mamayı kabanına bırakır. Üstelik üzerinde bulunan kamera sayesinde mamanın durumunu takip etmeniz oldukça kolaydır. Telefonunuza uygulamasını indirin ve dilediğiniz zaman takipte kalın! Ayrıca kediler için özel olarak tasarlanan Bilicra Feed Me ürününe de göz atabilirsiniz.

4-) Akıllı Otomatik Su Kabı

Evcil hayvanlar için teknolojik ürünler - akıllı su kabı
Bilicra, evcil hayvanlarınız için sağlıklı ve temiz su sağlar.

Kedi ve köpekler için su ihtiyacı elzem bir konudur. Özellikle kediler, içtikleri su içerisinde herhangi bir şey olmasını sevmez. Evde olmadığınız zamanlar başta olmak üzere her an sağlıklı ve temiz su sağlayan Bilicra akıllı otomatik su kabı, 2 litre kapasiteye sahiptir. Suyu içim alanına bırakmadan önce özel filtrelerinden geçirir ve hijyenik hale getirir. 3 aşamalı filtreleme sonrasında su tertemiz olur. Su saflık derecesi, su miktarı gibi tüm bilgileri mobil uygulama üzerinden takip etme imkanı bulunmaktadır. Ayrıca su seviyesi azaldığında sizi uyarır ve dolum için bilgilendirir.

5-) Tasmalı Takip Sistemi

Evcil hayvanlar için teknolojik ürünler - takip sistemi
Can dostunuzun güvenliği için harika bir çözüm; 4U takip sistemi.

Evcil hayvanınızın güvenliğini sağlamak ve kaybolması durumunda yerini tespit etmek için takip cihazlarını kullanabilirsiniz. Özel olarak tasarlanan ve GPS takibi sunan bu cihazlar, çalınma ve kaza gibi durumlarda yer tespiti için en iyi yardımcınız olacaktır. Bu konudaki önerimiz ise 4U takip sistemi. Data hattı veya m2m hattı ile çalışan cihaz, mobil uygulama üzerinden anlık olarak harita takibi olanağı sunar. Böylece istediğiniz yerden anında takip sistemi ile kontrol sağlayabilirsiniz.

6-) Evcil Hayvan İzleme Kamerası

Evcil hayvan güvenlik kamerası
Petcube sayesinde istediğiniz yerden evcil hayvanınızla iletişim kurun!

Evde olmadığınız zamanlarda evcil hayvanınızla iletişim kurmaya ne dersiniz? Evcil hayvan izleme kamerası tam olarak buna hizmet eden bir ürün. Farklı marka tarafından üretilen kameralar iletişim kurmanın yanı sıra güvenlik açısından da oldukça büyük avantaj sağlar. Tek yönlü veya iki yönlü iletişim sunan güvenlik kameralarının bazı modellerinde ödül maması gibi seçeneklerde mevcuttur. Bizim bu konuda önerimiz ise Petcube evcil hayvan kamerası. 1080p görüntü kalitesi ve 110 derece geniş açı sunan cihaz, 8x dijital yakınlaştırma özelliğine sahiptir. İki yönlü iletişim sağlar ve evcil hayvanınızla istediğiniz gibi iletişim kurmanıza yardımcı olur.

7-) İnteraktif Kedi Lazer Oyuncağı

Kedi lazer oyuncağı
Kedilerin yeni favori oyuncağı; interaktif lazer.

Kedi besleyenler bilir ki genç kediler oldukça hareketlidir ve evin altını üstüne getirmeye her zaman hazırdır. Fakat yaşları biraz ilerledikçe kilo almaya başlar ve hareketleri azalır. Fazla kilo sağlık sorunu yaratacağından kedinizin odaklanıp hareket etmesini sağlamanız gerekir. Bunun için en güzel oyuncakların başında lazer kedi ışığı gelir. Kedinin odaklanmasını sağlayarak hareket etmesini sağlayan bu oyuncak, enerji atma ve hareketlilik açısından birebirdir. Bizim lazer kedi oyuncağı önerimiz; DailyTech Otomatik LED İnteraktif.

Farklı marka ve modeller için lazer kedi oyuncağı sayfasını inceleyebilirsiniz.

8 -) Dogness Smart IPET Robot

Dogness Smart IPET Robot
Dogness Smart IPET sayesinde gözünüz hiçbir zaman arkada kalmaz.

Listemizin son sırasında oldukça ilginç ve gelişmiş bir ürün var; Dogness Smart IPET. Siz evde yokken evcil hayvanınızla ilgilenen ve onunla oynayan robot, eğlence ve egzersiz için tasarlanmıştır. Ergonomik tasarımı sayesinde her yere gider ve yüksek hareket kabiliyetine sahiptir. Üzerinde bulunan kamera sayesinde evcil hayvanınızı istediğiniz zaman görüntüleme imkânı sunar.  Ayrıca yerleşik gelişmiş mikrofon ve hoparlör ile hayvanınızla etkileşime geçebilirsiniz.

Evcil hayvanlar için teknolojik ürünler başta olmak üzere tüm ihtiyaçlarınızı ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir