Evde Kutlayacağınız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İçin 7 Ürün Önerisi


1
1 point

Enerjisi her daim yüksek olan, evin içinde bir oraya bir buraya koşturan, geleceğin parlayan yıldızları çocuklarınızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı havasını evde hissetmesini sağlayabilecek birtakım ürün ve oyun önerilerini sizin için derledik.

Sosyal izolasyonun son derece önemli olduğu, birçoğumuzun evini ofise çevirdiği, mümkün oldukça evden çıkmadığımız Koronavirüs (Covid-19) salgını döneminde birçok etkinlik dünya genelinde askıya alındı. Her yıl uzun törenlerle, çocukların çoşkulu ve neşeli sesiyle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da sosyal izolasyon döneminde dışarıya çıkmadan, evlerimizde kutlamamız gereken törenler arasındaki yerini böylece almış oldu. Gelin, sizler için derlediğimiz ürünlerin ayrıntılarına bakalım!

Ayrıca, çocuklarınıza hediye seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve çocuklarınıza neler alabileceğinizi Çocuklar İçin Hediye Seçimi (Çocuğa Ne Hediye Alınır?) yazımızda okuyabilir, ÇiçekSepeti‘nin Oyuncak ve Aktivite kategorisine göz atabilirsiniz!

Çocuklar İçin Oyuncak ve Aktivite Önerileri

1- Renkli Balonlar

Balonlar
Balonlar, Evinizi Renklendirir

Doğum günleri ve yılbaşı gibi zamanlarda da olmazsa olmazlardan olan balonlar 23 Nisan’da da evinizi süslemek için oldukça güzel bir yol. Evinizi süslerken rengarenk balonları tercih edebileceğiniz gibi 23 Nisan’a özel desenli balonlar da tercih edebilirsiniz.

2- Bayrak

Bayrak
Bayrak, Eve Bayram Havası Katar

Resmi törenlerin ana unsurlarından olan bayrakları evinize taşıyabilir, evinizde çeşitli yerleri bayraklarla süsleyebilirsiniz. Böylece hem evinizi bayram için süsleyip renklendirmiş hem de tören havasını evinize taşımış olursunuz. Evinizin içinde küçük bayraklar kullanabileceğiniz gibi balkonunuza ya da camlarınıza asacağınız büyük bayraklar da kullanabilirsiniz.

3- Kutu Oyunları

Kutu Oyunları
Kutu Oyunları, Eğlenirken Öğrenmeye Yardımcı Olur, Görsel Kaynağı: Pinterest

Gelelim, çocuklarınızın evde geçirdikleri vakti daha iyi değerlendirebilecekleri, eğlenirken öğrenebilecekleri, keyifli oyun ve oyuncaklara! Bunlardan ilki, çocuklarınızla birlikte oynarken sıkılmayacağınız, ona eşlik ederken keyif alacağınız kutu oyunları!

Tabu, Monopoly, Jenga gibi klasik kutu oyunlarının yanı sıra çocuklarınızın yaşına göre daha öğretici kutu oyunlarını da ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Çocuklarınızı hem oynarken hem de eğlenirken gördüğünüzde siz de en az onlar kadar mutlu olacaksınız.

4- Kinetik Kum

Kinetik Kum
Kinetik Kum, Hayal Gücünün Gelişimine Yardımcı Olur, Görsel Kaynağı: Pinterest

Kolayca şekil verilebilen, sıkılaştığında sertleşip serbestleştiğinde gevşeyen kinetik kum, her yaştan çocuk için çok keyifli bir oyuncak! Modern zamanların oyun hamuru olabilecek bu trend oyuncak, çocuklarınız keyifli vakit geçirmesini sağlarken hayal güçlerinin gelişimine de yardımcı olur.

5- Puzzle/Yapboz

Puzzle
Puzzle, Motor Becerilerin Gelişimine Katkı Sağlar

Puzzlelar/yapbozlar, yine çocuklarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz, çocuklarınızın zihinsel gelişimine katkıda bulunabilecek oyuncaklar arasında yer alıyor. Evde geçirdiğiniz vakti çocuklarınızla verimli şekilde değerlendirmek için eğitici ve öğretici olan, çocukların motor becerilerini geliştiren ve konsantrasyonu sağlayan puzzle’lar iyi bir seçenek olabilir.

6- Oyun Hamuru

Oyun Hamuru
Oyun Hamuru, Zihinsel Düşüncenin Gelişimine Yardımcı Olur, Görsel Kaynağı: Pinterest

Çocukların sembolik oyunları öğrenmesini, zihinsel düşüncenin gelişmesini sağlayan ve yaratıcılığı destekleyen bir diğer ürün oyun hamurları! Çocuklarınızla birlikte renk renk oyun hamuru kullanarak çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Böylece, evde geçirdikleri bu ilk 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda onlar için de eğlenceli bir aktivite yapmış olursunuz.

7- Lego

Lego
Lego, El Becerilerinin Gelişmesine Katkı Sağlar, Görsel Kaynağı: Pinterest

Her yaştan insanın severek oynadığı legolar çocuklar için de vazgeçilmez oyuncaklar arasında. Parçaları birbirine takma-çıkarma gibi el becerisi isteyen aşamaları olan legolar çocukların kas gruplarının ve el-göz koordinasyonunun gelişmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

Bonus: 23 Nisan Temalı Butik Pasta

Tüm bu güzel süslemeler ve oyuncaklardan sonra günü sonlandırmak için minik afacanlarla bu bayrama özel lezzetli bir pasta kesmek gününüzü daha keyifli hale getirebilir.

Böylece, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerimizde kutladığımız ve çocuklarla evde vakit geçirdiğimiz bir gün haline gelmiş oldu!


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aybuke