Hediye Önerileri

Evde Kutlayacağınız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı İçin 7 Ürün Önerisi

Çocukların enerjisi her daim yüksektir. Evin içinde bir oraya bir buraya koştururlar. Ama tüm dünyanın içinde bulunduğu pandemi günlerinde onlar için de birtakım şeyler zorlaştı. En mutlu oldukları, eğlendikleri günlerden biri olan 23 Nisan’da evde kalmak da bunlardan biri. Ama merak etmeyin; geleceğin parlayan yıldızları çocuklarınızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı havasını evde hissetmesini sağlamanıza yardımcı olacak bazı ürünler var. Sizin ve çocuklarınız için birtakım ürün ve oyun önerilerini blog yazımızda bir araya getirdik!

Sosyal izolasyonun son derece önemli olduğu, birçoğumuzun evini ofise çevirdiği bir dönemdeyiz. Mümkün oldukça evden çıkmadığımız Koronavirüs (Covid-19) salgını günlerinde birçok etkinlik dünya genelinde askıya alındı. Her yıl uzun törenlerle, çocukların çoşkulu ve neşeli sesiyle kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı da sosyal izolasyon döneminde evde kutlanacak günlerden biri. Ama üzülmeyin! Dışarıya çıkmadan, evlerimizde kutlamamız gereken törenler arasındaki yerini alan Çocuk Bayramı’nı evde de coşkuyla kutlayabilirsiniz! Gelin, sizler için derlediğimiz ürünlerin ayrıntılarına bakalım!

Ayrıca, çocuklarınıza hediye seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve çocuklarınıza neler alabileceğinizi Çocuklar İçin Hediye Seçimi (Çocuğa Ne Hediye Alınır?) yazımızda okuyabilirsiniz. En güzel ve faydalı çocuk ürünleri için ÇiçekSepeti‘nin Oyuncak ve Aktivite kategorisine göz atabilirsiniz!

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için Öneriler

1- Renkli Balonlar

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Evinize Bayram Havası Katacak Balonlar

Balonlar, doğum günleri ve yılbaşı gibi zamanlarda da olmazsa olmazlardandır. 23 Nisan’da da evinizi süslemek için renkli balonlar oldukça güzel bir yol. Hem sıradan balonlar hem de 23 Nisan için özel balonlar vardır. Evinizi süslerken rengarenk balonları tercih edebileceğiniz gibi 23 Nisan’a özel desenli balonlar ile de çeşitli süslemeler yapabilirsiniz.

2- Türk Bayrağı

Bayrak
Bayrak, Eve Bayram Havası Katar

Resmi törenlerin ana unsurlarından olan bayrakları da özel günlerde evinize taşıyabilirsiniz. Evinizde çeşitli yerleri bayraklarla süsleyebilirsiniz. Böylece hem evinizi bayram için süsleyip renklendirmiş hem de tören havasını evinize taşımış olursunuz. Evinizin içinde küçük bayraklar kullanabileceğiniz gibi balkonunuza ya da camlarınıza asacağınız büyük bayraklar da tercih edebilirsiniz.

3- Kutu Oyunları

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Kutu Oyunları, Eğlenirken Öğrenmeye Yardımcı Olur, Görsel Kaynağı: Pinterest

Gelelim, çocuklarınızın evde geçirdikleri vakti daha iyi değerlendirebilecekleri farklı oyunlara! Eğlenirken öğrenebilecekleri, keyifli oyun ve oyuncaklar ile de bayramı renklendirebilirsiniz. Bunlardan ilki, çocuklarınızla birlikte oynarken sıkılmayacağınız, ona eşlik ederken keyif alacağınız kutu oyunları!

Tabu, Monopoly, Jenga gibi klasik kutu oyunlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın yaşına göre daha öğretici kutu oyunlarını da ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. Çocuklarınızı hem oynarken hem de eğlenirken gördüğünüzde siz de en az onlar kadar mutlu olacaksınız!

4- Kinetik Kum

Kinetik Kum
Kinetik Kum, Hayal Gücünün Gelişimine Yardımcı Olur, Görsel Kaynağı: Pinterest

Kinetik kum, her yaştan çocuk için çok keyifli bir oyuncaktır. Kolayca şekil verilir, sıkılaştığında sertleşip serbestleştiğinde gevşer. Dolayısıyla çocuklar kumu istediği hale getirebilir. Modern zamanların oyun hamuru haline gelecek trend bir oyuncaktır kinetik kum. Çocuklarınız keyifli vakit geçirmesini sağlarken hayal güçlerinin gelişimine de yardımcı olur.

5- Puzzle/Yapboz

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
Puzzle, Motor Becerilerin Gelişimine Katkı Sağlar

Puzzlelar/yapbozlar, yine çocuklarınızla birlikte vakit geçirebileceğiniz ürünlerdendir. Ayrıca bu ürünler çocuklarınızın zihinsel gelişimine katkıda bulunan oyuncaklar arasında da yer alır. Evde geçirdiğiniz vakti çocuklarınızla verimli şekilde değerlendirmek için eğitici ve öğretici olan puzzle çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Çocukların motor becerilerini geliştiren ve konsantrasyonu sağlayan puzzle çeşitleri iyi bir seçenek olarak Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için tercih edilebilir.

6- Oyun Hamuru

Oyun Hamuru
Oyun Hamuru, Zihinsel Düşüncenin Gelişimine Yardımcı Olur, Görsel Kaynağı: Pinterest

Yaratıcılığı destekleyen bir diğer ürün ise oyun hamurları! Oyun hamurları çocukların sembolik oyunları öğrenmesini, zihinsel düşüncenin gelişmesini sağlar. Çocuklarınızla birlikte renk renk oyun hamuru kullanarak çeşitli oyunlar oynayabilirsiniz. Böylece, hep birlikte evde geçirdiğiniz bu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda eğlenceli bir aktivite yapmış olursunuz.

7- Lego

Lego
Lego, El Becerilerinin Gelişmesine Katkı Sağlar, Görsel Kaynağı: Pinterest

Legolar, her yaştan insanın severek oynadığı oyuncaklar arasında yer alır. Çocuklar için de legolar oldukça eğlenceli ve vazgeçilmezdir. Parçaları birbirine takma-çıkarma gibi el becerisi isteyen aşamaları olan legolar aynı zamanda faydalıdır. Legolar, çocukların kas gruplarının ve el-göz koordinasyonunun gelişmesine büyük ölçüde yardımcı olur.

Bonus: 23 Nisan Temalı Butik Pasta

Tüm bu güzel süslemeler ve oyuncaklardan sonra günü sonlandırmak için bir tatlı iyi gider! Minik afacanlarla bu bayrama özel lezzetli bir pasta keserek gününüzü daha keyifli hale getirebilirsiniz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı pastalar ile günü kutlayabilirsiniz ve sonlandırabilirsiniz!

Böylece, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı evlerimizde kutladığımız ve çocuklarla evde vakit geçirdiğimiz bir gün haline gelmiş oldu!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir