Moda & GüzellikKozmetik Ürünler

Evde Kendini Yenile: Bakım İçin İhtiyacınız Olan Her Şey!

Bakım; yaz kış demeden yapılması gereken ve önem verilmesi gereken bir konudur. Cilt bakımı, saç bakımı ya da vücut bakımı fark etmeksizin her alanda kendinizi yenilebilirsiniz. Evde kolayca kendinizi yenilemenizi, dilediğiniz gibi bakım yapmanızı sağlayacak ürünler VarVar! Bakım için ihtiyacınız olacak her şey blog yazımızda sizi bekliyor! Şimdi sen de evde kendini yenile!

Pandemi hayatımıza girdiğinden beri birçok alanda onunla yaşamayı öğrendik. Ve hala birçok alanda onunla yaşamayı öğrenmeye çalışıyoruz. Zaman zaman kuaförlerin kapanması sebebiyle uzak kaldığımız bakım salonları da bunların başında geliyor. Kimi zaman kendi kuaförümüz olup saçlarımızı kesip boyamamız gerekiyor, kimi zaman manikürcü olup tırnaklarımıza bakım yapmamız… Peki evde kendinize bakım yapmanın incelikleri nelerdir? Evde bakım yapmak için hangi ürünler gerekli? Evde bakım bakım yaparak kendinizi nasıl daha iyi hissedebilirsiniz? İyi bir bakım kremi, güzel bir selülit fırçası, burun makası, güzel bir maske… Merak etmeyin; kendinizi yenilemenizi sağlayacak her şey ÇiçekSepeti’nde VarVar!

Evde Kendini Yenile: Ürün Önerileri

Cilt Bakımı

Evde cilt bakımı nasıl yaparım? diye merak ediyorsanız doğru yedesiniz! Son yılların trendi olan, cilt bakımında büyük etkileri bulunan ürünlerle cilt bakımı yapabilirsiniz!

1-) Yeşim Taşı Cilt Masaj Bakım Aleti

Cilt Bakımı İçin İhtiyacınız Olan Ürünler,
Cilt Bakımı İçin İhtiyacınız Olan Ürünler, Yeşim Taşı Cilt Masaj Bakım Aleti

Doğal bir taş olarak pek çok özelliği bulunan Yeşim Taşı Cilt Masaj Bakım Aleti, cildinize bakım yapmak için tercih edebileceğiniz en güzel ürünlerden biri. Yeşim taşı rollerın özellikleri arasında; kan akışını hızlandırmak, cilde masaj yapmak, ciltteki kırışıklıkların giderilmesini sağlamak en başta geliyor. Ayrıca ciltteki kırışıkların önüne geçmek de onun faydalarından biri. İyi bir bakım kremi ile bir arada kullanabileceğiniz yeşim taşıyla cildinizde mükemmel bir değişim gözlemleyebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında yeşim taşını kullanmadan önce bir süre dolapta bekletebilirsiniz. Böylece soğumuş taş ile cildinize ferah bir masaj uygulayabilirsiniz.

2-) Forever Luna Silikon Yüz Temizleme Cihazı ve Masaj Aleti

Cilt bakımı denince akla ilk gelen şeylerden biri de cildi derinlemesine temizlemektir. Basit bir şekilde yüzünüzü yıkayarak cildinizi derinlemesine temizlemeniz pek mümkün değil. Bu işlem için Forever Luna Silikon Yüz Temizleme Cihazı ve Masaj Aleti gibi ürünler kullanabilirsiniz! Cildi çeşitli bakım kremleri ve temizleyici jellerin de yardımıyla yüz temizleme cihazı eşliğinde temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda cildinizdeki kan akışını hızlandıracak bir masaj uygulaması yapabilirsiniz!

3-) Siyah Nokta ve Peeling Fırçası

Cilt Bakımında Trend Ürünler
Cilt Bakımında Trend Ürünler,  Siyah Nokta ve Peeling Fırçası

Ve sıra geldi ciltte görmekten hiç hoşlanılmayan siyah noktalara! Merak etmeyin, siyah noktalardan kurtulmak düşündüğünüz kadar zor değil. Yağ ve ölü deri hücreleriyle tıkanan gözenekler olarak bilinen siyah noktaları, cildinizde peeling etkisi yaratacak ürünlerle temizleyebilirsiniz. Bu işlemler için Siyah Nokta ve Peeling Fırçası gibi ürünleri kullanabilirsiniz. Siyah nokta temizliğine başlamadan önce farklı krem ve toniklerle gözeneklerinizi gevşetebilirsiniz. Böylece, yaptığınız işlemden daha iyi bir sonuç alabilirsiniz!

El-Ayak Bakımı

Sırada el ve ayak bakımı var! El-ayak bakımı da en az cilt bakımı kadar önemlidir. El-ayak bakımı için manikür-pedikür setlerinden kremlere kadar aradığınız her şeyi ÇiçekSepeti’nde bulabilir, sevdikleriniz veya kendiniz için satın alabilirsiniz!

1-) Mjcare Çorap Tipi Ayak Peeling Maskesi

El-ayak Bakımı İçin En İyi Ürünler
El-ayak Bakımı İçin En İyi Ürünler, Mjcare Çorap Tipi Ayak Peeling Maskesi

Ayak bakımı genelde evde sık sık yapılmasa da aslında oldukça önemli konudur. Mjcare Çorap Tipi Ayak Peeling Maskesi ile ayaklarınızı ölü derilerden arındırabilir ve yumuşacık hale getirebilirsiniz. İlk uygulama itibariyle etkisini gösterecek olan ürün, 1-2 hafta içinde ayağınızdaki deriyi tamamen yeniler. Ayağındaki kuruluk ve sertlikten şikayetçi olanlar, topuklardaki çatlaklardan kurtulmak ve ayaklarını nemlendirerek bakım yapmak isteyenler ve evde keyifle bakım yapmak yapmak isteyenler için ayak bakım maskesi mükemmel bir üründür!

2-) Tırnak Bakım Yağı

Tırnak Bakım Yağı
Evde Tırnak Bakımını Kolayca Yapmanızı Sağlayacak Ürünler, Tırnak Bakım Yağı

Ayak bakımından sonra tabii ki el bakımı gelir! Sürekli görünür olan ellerimize bakım yapmak oldukça önemlidir. Sık sık kırılıp bir türlü uzamayan tırnaklar, sertleşmiş eller için Tırnak Bakım Yağı çeşitlerini kullanabilirsiniz. Evinizin konforunda kuaförden çıkmışsınız gibi güzel bir el bakımı için kendinize uygun olan ürünü seçmelisiniz. Böylece siz de çeşitli bakım krem ve yağlarını kullanarak bakım yapabilirsiniz!

3-) Manikür-Pedikür Seti

Manikür Pedikür Seti
Kolayca Bakım Yapmak İçin İhtiyacınız Olanlar, Manikür-Pedikür Seti

Ve el-ayak bakımı için şimdilik son önerimiz Manikür-Pedikür Seti! Ellerinizin ve ayaklarınızın tıpkı kuaförden yeni çıkmış gibi görünmesi için bu setleri tercih edebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan, el ve ayaklarınızın bakımını eksiksiz biçimde tamamlayabileceğiniz ürünler sayesinde el-ayak bakımınızı tamamlayabilirsiniz!

Vücut Bakımı

Vücut bakımı aslında tüm bakımların toplamı gibi görünebilir. Aslında çeşitli nemlendirici kremler, uygun masaj fırçaları ve tonikler ile tüm cildinizi temizlemeniz, ona bakım yapmanız gerekir. Bu yüzden, cildinize bakım yapabileceğiniz en popüler ve kullanışlı ürünleri sizi için sıraladık!

1-) Doğal At Kılı Selülit Fırçası

Doğal At Kılı Selülit Fırçası
Dilediğiniz Vücuda Kavuşmanın Sırrı, Doğal At Kılı Selülit Fırçası

Doğal at kılı fırçasını artık duymayan yoktur ama biz yine de ne kadar iyi, etkili ve trend olduğundan bahsetmeden geçmeyelim! Özellikle yaz aylarında daha çok göze batan, bacaklarda ve kollarda kendini gösteren, bir çeşit dolaşım bozukluğu olan selülit probleminden kurtulmak için Doğal At Kılı Selülit Fırçası kullanabilirsiniz. Bu işlemi beslenmenizi değiştirerek ve su tüketimini artırarak desteklediğiniz zaman selülit probleminizin büyük bir kısmından kurtulabilirsiniz. Vücutta aşağıdan yukarıya doğru, uygulanan kuru fırçalama (dry brush) işlemi ile cildinizde kan dolaşımını hızlandırabilir; kuruluktan pullanan, kıl dönmesi sorunu yaşayan bacaklarınızı pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirmeden önce ve sonra çeşitli selülit karşıtı jel veya kremlerden destek alarak fırçalama işleminin etkisini artırabilirsiniz.

2-) Pürüzsüzleştirici Peeling

Simple Pürüzsüzleştirici Peeling 75 ml
Cildinizi Yenilemek İçin İhtiyacınız Olan Her Şey, Pürüzsüzleştirici Peeling

Peeling çeşitleri de tabii ki vücut bakımının olmazsa olmazları arasında yer alır. Ciltteki kuru ve ölü derilerden kurtulmak, cildin yenilenmesini sağlamak için yüzünüzden ellerinize, dudaklarınızdan bacaklarınıza kadar vücudun her alanına peeling uygulaması yapabilirsiniz. Pürüzsüzleştirici Peeling kremler sayesinde ciltteki pürüzlerden kurtulup dilediğiniz cilde sahip olabilirsiniz!

3-) Nemlendirici Kremler

Nemlendirici El ve Vücut Krem
İyi Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları, Nemlendirici Kremler

Peeling kremlerini kullandıktan sonra açılan gözenekleri nemlendirici ile destelemek gerektiği pek çok uzman tarafından önerilir. Özellikle kış aylarında soğuktan çatlayan dudaklar, eller ve cilt için nemlendirici kullanmak çok önemlidir. Hem cilt bakımının bir rutini haline getirebileceğiniz hem de makyaj öncesi rutini haline getirebileceğiniz Nemlendirici Krem kullanımı ile cildinizin daha geç yaşlanmasını ve kırışmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca yaz kış demeden cildinize uygun bir güneş kremi de kullanarak cildinizin güneşin zararlı ışınlarından etkilenmesinin önüne geçebilirsiniz.

Saç Bakımı

Ve sıra geldi saç bakımına! Eğer siz de “bad hair day” yaşamak istemiyorsanız ve saçlarınıza gerekli bakımı nasıl uygulayacağınızı düşünüyorsanız bu ürünler tam size göre!

1-) Saç Sakal Tıraş Makinesi

Goldmaster 4103 Ekol Şarjlı Saç Sakal Tıraş Makinesi
Evde Saç Şekillendirmenin En Kolay ve Etkili Yolu, Saç Sakal Tıraş Makinesi

Kolayca satın alabileceğiniz bir Saç Sakal Tıraş Makinesi ile kendi saçlarınızı evde şekillendirebilirsiniz! Böylece siz de kötü saç günlerini geride bırakabilirsiniz! Hem saçlarınızı hem de sakallarınızı dilediğiniz gibi düzeltip şekillendirebileceğiniz bir tıraş makinesi sayesinde evde saç bakımınızı kolayca tamamlayabilirsiniz!

2-) Dax Supergro Yavaş Uzayan Saçlara Özel Saç Bakım Yağı

Supergro Yavaş Uzayan Saçlara Özel Saç Bakım Yağı Dax
Mükemmel Saçlara Ulaşmanın Sırrı, Dax Supergro Yavaş Uzayan Saçlara Özel Saç Bakım Yağı

Saçları yavaş uzayanlar ve saçlarına bakım yapak isteyenler için Dax Supergro Yavaş Uzayan Saçlara Özel Saç Bakım Yağı mükemmel bir seçenek! Adını sık sık duyduğunuz Dax ile saçlarınızın uzamasına, gürleşmesine ve yumuşacık olmasına yardımcı olabilirsiniz! Düzenli olarak dax kullanarak siz de hayalinizdeki saç boyuna ulaşabilirsiniz!

3-) Saç Şekillendirici Kremler ve Yağlar

ELİDOR SAÇ KREMİ BELİRGİN BUKLELER 7/24 ŞEKİLLENDİRİCİ BAKIM KREMİ 300ML
Kötü Saç Günlerine Son Verecek Şekillendiriciler, Elidor Belirgin Bukleler

Ve listemizde son olarak saç şekillendiriciler var! Saçınıza uygun bir şampuanı kullandıktan sonra saçlarınız nemliyken bir saç şekillendirici kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınız dalgalı ya da kıvırcıksa Elidor Belirgin Bukleler gibi bir ürünle ya da saçlarınıza uygun olan herhangi bir şekillendirici ile saçlarınıza istediğiniz şekli verebilirsiniz. Böylece dilediğiniz bakımı tamamlayabilirsiniz!

Kuaför ürünlerinden kişisel bakım ürünlerine, süpermarket ürünlerinden yenilebilir çiçek BonnyFood çeşitlerine kadar aradığınız her şey ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor! Siz de mobil uygulama veya online site üzerinden alışveriş yapın, en güzel kampanyalardan faydalanın!

İlginizi çekecek diğer yazılar:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir