Ev & DekorasyonDekoratif Ev Eşyaları

Evlere Bahar Havası Katacak Dekorasyon Önerileri

Baharın tüm neşesini evinize toplamaya ne dersiniz? Mart ayına girmemizle birlikte havalar ısınmaya başladı. Doğa uyanıyor, yavaş yavaş yeşillenen ağaçlar çiçeklerini açmaya hazırlanıyor. Evlere bahar havası katacak, baharı evinizde de hissetmenize yardımcı olacak dekorasyon önerilerini sizler için derledik.

Zorlu bir kışı geride bıraktık. Artık baharın tazeliği ile yenilenme, pozitif duyguları ortaya çıkarma zamanı. Bu tazeliği yansıtacağımız ilk alan da elbette evimiz. Konfor alanımız olan evlerimizi ufak tefek dekorasyon değişiklikleri ile bahara hazırlamaya artık başlayabiliriz.

Evinizi Çiçeklendirin!

Bahar denildiği zaman akla ilk önce çiçekler gelir. Bu sebeple biz de ilk olarak çiçekler ile başlayacağız. Baharı tüm benliğinizde hissetmek için her yeri çiçekler ile donatabilirsiniz. Dilerseniz çiçekli dilerseniz de yalnızca yeşil yapraklı bitkilerden bir veya birkaç tane tercih edebilirsiniz.

Evin atmosferine yalnızca manevi olarak hava katmakla kalmayıp ortamın havasını temizleyerek size daha kaliteli bir ev ortamı sunan salon bitkileri ile dekorasyonunuzu güncelleyebilirsiniz.

Yatak Odanızda Bulunması Faydalı 10 Canlı Bitki yazımızı inceleyerek sağlığınız için evinizde bulunması gereken bitkileri öğrenebilirsiniz.

Daha az yer kaplayacak, büfe ve sehpa üzeri için bitkiler arıyorsanız, beton saksıda içerisinde kişiye özel olarak hazırlanan bu sukulent tasarımını ve benzerlerini tercih edebilirsiniz.

Peki ya çiçek bakamayanlar? Çiçek bakımı konusunda çok iyi olmadığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Evcil hayvanınız canlı bitki yetiştirmenize pek imkan tanımıyor ya da eviniz yeterince aydınlık olmuyor olabilir. Bu gibi durumlarda da yine baharı evinizde yaşayabilirsiniz. Görünümleri adeta canlı olanları ile karıştırılacak kadar orijinal yapay ağaçlar ve çiçekler ile evlerinizde ılık bahar meltemi estirmek hiç de zor değil.

Salon ve balkon duvarlarına saksı yerleştirebileceğiniz çiçek rafları asabilir, canlı bir tablo izliyor hissiyatına kapılabilirsiniz.

Ufak Tefek Değişiklikler ile Oturma Odanızı Renklendirin

Gelelim yapılabilecek başka değişikliklere. Köklü değişiklikler yaparak koltuk takımlarını, perdeleri ya da halıları değiştirin demiyoruz. Ancak çok küçük detayları da değiştirerek evlerinizi yenileyebilir, tazeleyebilirsiniz.

Yeni kırlent kılıfları veya yeni masa örtüleri satın alabilir, odanın bir duvarını renkli bir duvar kağıdı ile kaplayabilirsiniz. Koltukların yerlerini değiştirebilir ve bu sayede yepyeni bir odaya kavuşabilirsiniz.

Minderlerinizi kendiniz yapmak isterseniz de Oturma Odanızı Daha Havalı Gösterecek Minderler yazımıza göz atabilirsiniz.

Evinize yeni dekorasyon ürünleri alabilirsiniz. Kapı kenarlarında veya televizyon sehpalarının üzerinde duracak büyük biblolar, mini heykeller, el yapımı mumluklar, kokulu mumlar ve daha birçok küçük detay ile yepyeni bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Yeni Fotoğraflar ile Duvarlarınızı Canlandırın

Eğer şu an duvarlarınız boşsa onları farklı tasarımlar ile hazırlanmış çerçeveler ile süsleyebilirsiniz. Eğer varsa, var olan fotoğrafları güncelleyebilir, bahara daha çok yakışan, enerjik fotoğrafları duvarlarınıza yerleştirebilirsiniz.

Size Özel Detaylar ile Evinizi Süsleyin

Eviniz sizin sığınağınız. En iyi ve en kötü anlarınıza şahit olan, her daim sizi kollayan yuvanız. Evinize kendinize ait detaylar ekleyebilirsiniz. Ahşap ya da ayna ile yapılmış isimli duvar süsleri, tablolar, karikatürler ve daha birçok detay ile duvarlarınızı kişiselleştirebilirsiniz.

Son olarak, yeni aldığınız ürünler ve yaptığınız değişikliklerden sonra, yaza girmeden evinizdeki kullanmadığınız eşyalardan arınabilir, evinizi tazeleyebilirsiniz.

Baharın neşesi her yeri sarsın diye en güzel ürünlere ÇiçekSepeti‘nden ulaşabilirsiniz. :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir