TariflerTatlı Tarifleri

HAYAL GÜCÜNÜN SINIRLARINI ZORLAYAN ŞEKER HAMURLU PASTALAR

Son yılların en popüler uğraşlarından birisi hiç şüphesiz butik pastacılık. Şeker hamuru ile rengarenk ve birbirinden harika dünyalar yaratan bu kişilere de birer sanatçı demek yanlış olmaz herhalde.

pastaBir çok butik pasta sanatçısı kişisel merakları nedeniyle önce kendilerine, sonra eşe dosta pasta ve kurabiye yaptıktan sonra, hobilerini işlerine dönüştürmeye karar vererek bu alanı benimsemiş.

Pasta dünden bugüne hayatımızın her alanında varlığını sürdürüyor. Çikolatalı, meyveli, parça fıstıklı, profeterollü…Pastalar bizim için kutlamaların vazgeçilmezi. En tatlı anlarda ağzımız da tatlansın isteriz. Bu nedenle düğünler, nişanlar, doğum günleri ve kutlama gerektiren her anda rengarenk pastalar hazırlanır masalarda. 

Son zamanların en çok tercih edilen pastaları ise şeker hamurlu pasta çeşitleri. Kişiye özel üretilmeleri ve özellikle sıra dışı modelleri ile şeker hamurlu pastalar hem göze hem de mideye hitap ediyor. Her biri birer tasarım her biri ayrı birer sanat eseri gibi, rengarenk bu pastaları insan yemeye kıyamıyor.

Şeker hamurundan pasta modelleri neden bu kadar ilgi görüyor merak ediyorsanız cevabı çok net. 
Öncelikle kişiye özel olarak üretiliyorlar. Yani siz pastanın içerisinde ne olsun istiyorsanız öyle bir pasta yiyorsunuz. 

Hayal gücüne çok açık!

“Fıstık parçalı olsun, üzerinde şunlar yazsın”dan biraz daha ötesi istediğiniz çizgi kahramanları, en sevdiğiniz filmlerden dilediğiniz bir sahneyi, nesneleri hatta kendinize benzer şekerden bir bebeği bile bulabileceğiniz bu pastalar hayal gücünüzün gittiği sınıra kadar uzanabiliyor. 

Yani Superman oğlunuz için de prenses kızınız için de, mühendis eşiniz için de ayrı ayrı seçenekler sunulabiliyor. 

Kurabiyeler de bir o kadar iddialı

Pastalar kadar dikkat çeken bir başka lezzetli yapıt ise şeker hamurlu kurabiye çeşitleri. Özellikle yıl dönümü, doğum günü, mezuniyet, diş partisi, baby shower gibi aktivitelerin vazgeçilmezleri bu kurabiyeler ve cupcakeler. 

Hatta yılların eskitemediği nikah şekeri geleneğini bile güncelleyip kendine entegre etmeyi başarmış bir alan bu. Lokumların, bademlerin yerini alan bu kurabiyeler ve cupcakeler etkisini uzun yıllar daha sürdüreceğe benziyor.

Şeker hamuru zararlı mı?şeker hamurlu cupcake

Şeker hamurları için kullanılan hamur karışımlarının içerisinde pastörize yumurta, süt tozu, yağ ve un ve renklendirebilmek için de bir takım gıda boyaları vardır. Bu renklendirici maddeler ISO:22000 ve ISO:9001
kalite programı çerçevesinde değerlendirilir ve mikroorganizmalardan arındırılır. Bu nedenle herhangi bir sağlıksızlığı söz konusu değildir.

Ancak, evlerde çiğ halde kullanılan şeker hamurları tehlike arz edebilmektedir. Bu nedenle temizliğinden ve kalitesinden emin olmadığınız şeker hamurlarını ve şeker hamurlu pasta veya kurabiyeleri tercih etmemenizi öneririz.

Şeker hamurlu pasta fiyatları

Butik pasta ve kurabiye çeşitleri elbette diğer pastalardan fiyat noktasında da ayrışıyor. Harcanan zaman ve gösterilen emek de eklendiğinde ortaya çıkan fiyat çok da fazla değil aslında.

4 kişilik güzel bir tasarım pasta için en aşağı 80TL + KDV gibi bir ücreti gözden çıkarmanız gerekiyor.

İşte en ilginç şeker hamurlu pastalardan örnekler;

cakecentral.com
şeker hamurlu pasta
Kaynak:craftsy.com
şeker hamurlu pasta3
Kaynak:12thingsdaily.com
Kaynak:Tanya's Take On Cake
Kaynak:Tanya’s Take On Cake
şeker hamurlu pasta5
Kaynak:Sparkle Cake
Kaynak:karaspartyideas.com
Kaynak:karaspartyideas.com
Kaynak:onecharmingparty.com
Kaynak:onecharmingparty.com
Kaynak:flickr.com
Kaynak:flickr.com
Kaynak:cakecentral.com
Kaynak:cakecentral.com
Kaynak:etsy.com
Kaynak:etsy.com

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir