Trend

GÖNDERDİĞİNİZ KİŞİNİN GÜNÜNÜ RENKLENDİRMENİZ İÇİN…

Dünyaya renk getirmek üzere var oldukları düşünülür çiçeklerin. Çiçek dediğiniz zaman yüz binlerce türden ve renkten bahsediyoruz. Bir o kadar da anlamdan tabii ki. Gönderilen kişinin gününü ve dünyasını bir anda değiştiriverir.

Her ne kadar bu kadar çok türü olsa da, iş çiçek göndermeye geldiğinde belli başlı çiçekleröne çıkar hep. Dünya genelinde en çok gönderilen çiçekler gül, karanfil, orkide, papatya, menekşe, nergis,lale.Ciceksepeti.com ile bir tıkla sevdiklerinizin gününü renklendirmeniz için:www.ciceksepet.com

Evinize Renk Katmanız İçin

Atatürk’ün çiçeği Nolina

NOLİNA

Dağınık saçlı görüntüsü ile neşeli bir çiçektir Nolina. Bulunduğu ortama enteresan bir hava katar. Nolina’yı Türkler şöyle bilir: Cumhuriyet’in kurulduğu yıllarda büyük Önder Atatürk’e İtalya’dan hediye olarak gönderilen çiçek. Kocaeli’nin Maşukiye beldesindeki serada bulunan Nolina, bahçevanların gözdesi. Büyük bir özenle bakılan çiçeğin boyu 3 buçuk metre, ağırlığı ise 300 kiloya yakın. Çiçek bu sene 109 yaşına bastı.

Anavatanı Meksika olan Nolina, kışın soğuğa karşı çok fazla dayanıklı olamadığı için ancak iç mekan süs bitkisi olarak kullanılabiliyor. 10 C derecenin altında ölebiliyorlar çünkü.

  • Aydınlık, güneş alan ve bol taze hava alan bir yerde gelişimleri çok iyi oluyormuş.Direkt ışık yerine dolaylı ışık tercih ediyormuş. Evinizde pencereye yakın bir yerde yetiştirmeniz iyi bir fikir. Yaz aylarında çok aşırı güneş almayan yerlerde de durabilir.
  • Nolina bitkisi yetiştirilirken dikkat edilmesi gereken en önemli şey, saksı veya tabağında su birikmemesi. Aksi taktirde hemen çürüyebiliyor. Bahar ve yaz aylarında su istekleri çoktur. Kışın ise bu su oranı iyice azaltılmalıdır.
  • Hava akımlarına karşı hassas bir çiçek.
  • Bulunduğu ortamda başka cisimlerle temasta bulunmamalı.

NOLİNA CİCEGİ

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir