Notice: Uninitialized string offset: 0 in /home/u7107712/blog.ciceksepeti.com/wp-content/plugins/wordpress-seo/frontend/class-twitter.php on line 476

Güller Hakkında Bilmeniz Gerekenler


Duyguların ifade edildiği çiçek ne diye sorsalar, hepimiz gül deriz! Peki güller hakkında ne kadar bilgiye sahibiz? Sizler icin araştırdık ve bulduk.

Asırlardır sevgi ifadelerinde kullandığımız güller hakkında ne kadar detay biliyoruz? Merak ettik ve araştırdık ve vardığımız sonuçlarla da ağzımızı kapatmakta zorluk çektik. Daha da önemlisi ne biliyor musunuz? Güller hakkında bilmeniz gerekenler oldukça fazlaymış.

Gül, gül diyoruz ama bizler için bu kadar önemli olmasının en büyük nedeni ne biliyor musunuz? Çünkü o, tam olarak bizim çiçeğimiz! Yani ana vatanı Anadolu toprakları… Bize özgü ve bizden bir parça.

Güllerin kendilerine has bir de dilleri var. Sanırız bu dili şöyle ya da böyle hepimiz kullanmışızdır. Hangimiz kırmızı gülün anlamını bilmez ki veya hangimiz sevgimizi söylemek yerine güllerle “Seni seviyorum” demeyi tercih etmedi? Gelgelelim kırmızı güllerin anlamı bununla da sınırlı değil. Tutku, cesaret, başarı ve tebrik gibi durumlarda da gönderilebilecek çiçeklerden.

Beyaz güller ise saflığın sembolü. Son dönemlerde gelinlerin ellerinde, damatların yakalarında beyaz gülleri görmemek imkansız. Saflık ve masumiyetin en asil şeklini alan gelinlerimizin ellerine de beyaz güllerden başkası yakışmazdı zaten. Eee, damat beyimiz de birazcık uyumlu oluversin canım! Doğum için hastaneye göndereceğiniz veya götüreceğiniz çiçeklerin en güzeli de tabi ki beyaz güller. Saflık ve masumiyet en çok bebeklere yakışmaz mı?

Diyelim ki ofiste masanızda oturuyorsunuz ve bir anda ellerinde lavanta rengi güllerle bir adam çıkıp geldi ve size “Bu güller size!” dedi. O an bu da nereden çıktı diye düşünmeyin, anlayın ki birisi ilk görüşte size aşık olmuş! “Hadi hayırlısı o zaman.” diyelim. Bu arada laf aramızda, bu kadar centilmen bir çocuğu da kaçırmayın deriz.

Hasta ziyaretlerine götürülen veya geçmiş olsun demek için gönderilen sarı gülleri ise pek doğru bulmadığımızı en başta söylemekte yarar var. Sarı renk, zaten hastalığı ve ruhani bunalımı anlatırken durumun daha da üstüne gitmek yersiz olacaktır. Siz iyisi mi hastalara giderken canlı renkteki gülleri tercih edin. Sarı güller ne mi olacak? Onları seyahatten yeni dönen arkadaşlarınıza hoş geldin hediyesi olarak gönderebilirsiniz.

Gülleri alan taraf siz olduğunuzda ise onları canlı tutmak önemli bir nokta. Yapmanız gereken, onları sıkıştırmadan, geniş bir vazoda su ile beslemek. Suyun içerisine bir aspirin atarsanız ömürlerini uzatmış olacaksınızdır.

Sevdiklerinize güllerle seslenmeyi ve onları sevindirmeyi unutmayın. Küçük sürprizler büyük mutlulukları getirir; mutluluklar ise kocaman gül’ücükleri. Bu gülücükleri görmek isteyenleri buraya alalım.


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş