TeknolojiMobil Ürünler

Birbirinden Güzel ve Kullanışlı Cep Telefonu Kılıfları

Cep telefonları artık hayatımızın ayrılmaz birer parçası haline geldi. Artık sadece görüşme yapmak için telefon kullanmıyoruz. Mailleri takip etmek, bir şeyler izlemek, müzik dinlemek, işleri organize etmek ve hatta ev işlerini akıllı uygulamalar sayesinde eve gitmeden halledebilmek için cep telefonu kullanıyoruz. Haliyle bu kadar önemli hale gelen cep telefonunu seçmek oldukça önemli bir konu haline geldi. Fakat iş doğru telefonu seçmekle bitmiyor. Cep telefonunu koruyacak ve olası kazalar başta olmak üzere diğer etmenlerin önüne geçecek cep telefonu kılıfı seçimi de oldukça önemli. Bu yazımızda birbirinden güzel cep telefonu kılıfları hakkında önerilerde bulunacağız.

Cep telefonu kılıfları, her marka ve model için ayrı olarak üretilen ve çeşitli özellikleri ile öne çıkan işlevsel aksesuarlardır. Telefonunuzu darbe, düşme, sıvı ile temas gibi olası durumlardan korumanın yanı sıra estetik olarak daha hoş görünmesini sağlar. Örneğin; en sevdiğiniz renkleri, en sevdiğiniz dizinin kahramanını, sevdiklerinizin karikatürize edilmiş fotoğraflarını veya bir amblemi kılıflarda kullanabilirsiniz.

Cep Telefonu Kılıfı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cep telefonu kılıfları - dikkat edilmesi gerekenler
Cep telefonu kılıfı seçerken daha iyi sonuç elde edebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.
  • Telefon kılıfı seçerken ilk dikkat etmeniz gereken nokta, kılıfın koruyuculuğunun yüksek olmasıdır. Kullanılan malzeme, telefona uygunluk ve ekstra özelliklerin telefona zarar vermemesine özen göstermelisiniz. Örneğin; çıtçıt tasarımlı bir model seçtiyseniz çıtçıtının kolay kapanır olması önemlidir veya telefon ekranını korumak adına yan koruma alanlarının kaliteli malzemeden olması düşüş anında darbenin şiddetini azaltarak ekranı korumalıdır. Sert ve kalitesiz malzemelerden üretilen kılıflar telefonunuza zarar verebilir.
  • Kılıfın yüksek koruma sağlaması kadar günlük kullanımı engellememesi de önemlidir. Kullanım kolaylığı sunan kılıflar sayesinde telefonun ağırlığını çok fazla artırmadan yüksek güvenlik sağlamanız mümkündür.
  • Seçeceğiniz kılıfın kaliteli bir malzemeden üretilmesi de oldukça önemlidir. İyi malzemeden üretilen kılıfları deforme olmadan ve koruyuculuğundan bir şey kaybetmeden uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Son olarak seçeceğiniz kılıfın tasarımının sizi yansıttığından emin olun. Dış görünüm bakımından beğendiğiniz kılıfları tercih etmeniz, uzun süre boyunca kılıf ihtiyacınız olmaması anlamına gelecektir.

Cep Telefonu Kılıfları

Telefon kılıfı seçerken dikkat etmeniz gerekenleri anlattığımıza göre sıra geldi önerilerimize:

1-) Kapaklı Kılıflar

Cep telefonu kılıfları - kapaklı kılıflar
Kapaklı kılıflar, telefona tam koruma sağlar.

En çok tercih edilen kılıf modellerinden biri olan kapaklı kılıflar, telefonun hem arkasını hem de kapak kapalıyken önünü korur. Kapaklı kılıf modellerinin kapanıp açılması genelde küçük mıknatıslar yardımıyla gerçekleşir. Koruma açısından başarılı olan kılıfların dezavantajları ise; kapak açık olduğundan ekranı koruyamaması ve biraz hantal bir kullanım sunmasıdır.

Cep telefonunuza uygun olan modeller için kapaklı kılıflar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

2-) Pencereli Kılıflar

Cep telefonu kılıfları - pencereli kılıflar
Pencereli kılıf, akmayan ve uzun süre dayanıklı boyaya sahiptir

Çokça tercih edilen modellerden biri olan pencereli kılıf, kapak kapalıyken ön ve arka kısım için tam koruma sağlar. Pencere alanından telefon çaldığında kılıfı açmanıza gerek kalmadan cevap verebilir, saat vb. gibi takip etmek istediklerinizi görebilirsiniz.

Cep telefonunuza uygun olan modeller için pencereli kılıflar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

3-) Cüzdanlı Kılıflar

Cep telefonu kılıfları - cüzdanlı kılıflar
Cüzdanlı telefon kılıfı, hakiki deri yapısı sayesinde uzun yıllar kullanım imkanı sunar.

Telefonu korumak için kullandığınız kılıfın bir yandan da yanınızda taşımanız gereken para, kart, kimlik gibi gereçleri koyduğunuz bir cüzdan olması sizi ayrı bir kartlık taşımaktan kurtaracaktır. Kartlık ve Telefon Hazneli Kılıf; 6 adet kartlık, 2 adet kağıt para bölmeliği ve 1 adet cep bölmesinden oluşmaktadır.

Cep telefonunuza uygun olan modeller için cüzdanlı kılıflar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

4-) Silikon Kılıflar

Cep telefonu kılıfları - silikon kılıflar
Silikon kılıf, parmak izi yapmayan ve kaymayan bir tasarıma sahiptir.

Özel yapısı sayesinde telefonu her türlü düşme durumunda koruyan silikon kılıf, telefon çerçevesini de koruma altına alır. Ekran ve kamera için kalınlaştırılmış özel kenarları sayesinde ekstra koruma sağlar. Fakat direkt ekran üzerine düşme halinde koruma oranı biraz düşüktür. Bu nedenle bu tarz kılıflarla birlikte kırılmaz cam veya film ekletmesi yaptırmanız daha sağlıklı olacaktır.

Cep telefonunuza uygun olan modeller için silikon kılıflar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

5-) Ultra İnce Kılıflar

Cep telefonu kılıfları - ultra ince kılıflar
Ultra ince kılıf, esnek ve zarif yapısı sayesinde telefon ile tam uyum sağlar.

Şeffaf, pürüzsüz ve ultra ince yapısı sayesinde telefonunuza ekstra bir yük bindirmeyen bu tarz kılıflar, çok ince olduğundan telefon kasa rengini kullanmayı sevenlerin favorisidir. Cihazınızı kirden, çiziklerden ve darbelerden korur. Kılıf üzerinden yan tuşlar ve girişler rahatlıkla kullanılabilir. Silikon kılıfta olduğu gibi ekran için koruyucu film kullanmanız daha sağlıklı koruma sağlayacaktır.

Cep telefonunuza uygun olan modeller için ultra ince kılıflar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

6-) Kişiye Özel Kılıflar

Cep telefonu kılıfları - kişiye özel kılıflar
Kişiye özel kılıflar sayesinde telefon kılıfın sen nasıl istersen öyle olsun.

Özel olarak tasarlanan ve tamamen sizin isteklerinize göre şekillenen kişiye özel kılıf sayesinde telefonunuz artık çok daha havalı olacak. Telefonu darbelere karşı korumanın yanı sıra isim, fotoğraf ve diğer isteklerinize göre düzenlenen kılıfları siz de çok seveceksiniz. Bu tarz kılıfları özel günlerde veya içimden geldi hediyesi olarak sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

Cep telefonunuza uygun olan modeller için kişiye özel kılıflar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

7-) Temalı Kılıflar

Cep telefonu kılıfları - temalı kılıflar
Telefonunuz temalı kılıflar sayesinde siz nasıl görünmesini isterseniz öyle görünecek.

Çok sevdiğiniz bir şarkı, bir müzik grubu, bir film veya bir amblem… Aklınıza gelebilecek her türlü tema için farklı konseptlerde sunulan temalı kılıflar ile telefonunuzu korumakla kalmayacak stilinizi en havalı şekilde yansıtabileceksiniz.

İstediğiniz tarzda ve telefonunuzla uygun modeller için temalı kılıflar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

8 -) Su Geçirmez Kılıflar

Cep telefonu kılıfları - su geçirmez kılıflar
Su geçirmez kılıfın üzerinde ayarlanabilir boyun ve bilek askısı bulunmaktadır.

Tatile gittiğinizde veya havuzda yüzmek istediğinizde telefonunuzu koyacak yer bulmak çoğu zaman sıkıntı olur. Su geçirmez telefon kılıfı sayesinde artık telefonunuzu güvenle yanınızda taşıyabilirsiniz. Üstelik yanınıza almanız gereken kart ve kimliğinizi de içine yerleştirerek yüzebilirsiniz.

Farklı marka ve modeller için su geçirmez telefon kılıfı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Cep telefonu kılıfları başta olmak üzere tüm aksesuarları ÇiçekSepeti‘nde bulabilir, uygun fiyatlarla sipariş edebilirsiniz. İlginizi çekebilecek diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir