Trend

Hafta Sonunuzu Güzelleştirecek 7 Hobi Önerisi

Hafta sonları birçoğumuz için bir kaçış noktasıdır. Hafta içi iş hayatının yoğun temposundan ve şehrin karmaşasından kaçma istediğimizin doruk noktasına ulaştığı anlarda hafta sonu imdadımıza yetişir. Bu zamanlarda rahatlamayı ve kafamızı tamamen başka şeylere yormayı isteriz.

Özellikle kış mevsiminin yaklaşması ile birlikte birçoğumuz evden çıkmak istemediğimiz için sosyalliğimizi kaybederiz. Bu yazıda evde geçirdiniz anlara kalite ve güzellik katacak, tek başınıza ya da arkadaşlarınızla yapabileceğiniz 7 hobiyi sizler için derledik!

1 – Yeni Bir Enstrüman Çalmak

Görsel Kaynak: Uberchor

Evet, biraz iddialı bir giriş oldu. Ancak yeni bir enstrüman çalmayı ya da çalabildiğiniz enstrümandaki yetkinliklerinizi geliştirmeyi deneyebilirsiniz. İnternette her seviyeye göre enstrüman çalmayı öğreten birçok web sitesi ve video mevcut olduğundan bahane üretmenin anlamı yok! Bağlama, gitar, keman ya da ukulele, haftasonlarınıza neşe katacak bu aktivite ile müziğin ruhunuzu rahatlatmasına izin verin.

Gitara başlamak isteyenler “En İyi Gitar Markaları” yazımıza göz atarak amatör seviyeden profesyonel seviyeye kadar tüm markalar hakkında bilgi sahibi olabilir.

2 – Satranç Becerilerini Geliştirmek

Görsel Kaynak: smart prix

Satranç bir oyundan öte planlı hareket etme ve öngörü becerisi kazandıran bir aktivitedir. Bu kışın favori hobisi olarak satrança yönelebilir, hatta satranç kulüplerine üye olarak sizinle aynı alana ilgi duyan kişiler ile bir araya gelebilirsiniz.

Profesyonel bir satranç takımı alarak hemen oynamaya başlamak için buraya tıklayabilir, 2 ile 8 kişi arasında oynanabilen klasik oyunlar setini buradan inceleyebilirsiniz.

3 – Video Oyunları

Oyun oynamanın yaşı yoktur ve her yaştaki insan için eğlenceli oyunlar vardır. Kimisi için bir hobi olan video oyunları bazı kişiler için hobiden çok daha fazlasıdır. Stresi azalttığı, beyni rahatlattığı ve karar verme mekanizmalarını güçlendirdiği bilinen video oyunları, bilhassa evde zaman geçirmekten hoşlanan kişilerin favori hafta sonu etkinliklerdir.

Bilgisayardan, PlayStation ya da Xbox’ta arkadaşlarınız ile yeni oyun becerileri kazanabilirsiniz. Ayrıca oyunsever dostalarınız için de Çiçek Sepeti’nden gamer‘lara özel hediyelere ulaşabilirsiniz.

4 – Spor Aktiviteleri

Görsel Kaynak: Suzann Evian

Yaza veda edip üzerimize hırkaları çekerken soğuk parklarda spor yapmak git gide zorlaşıyor. Ancak bu bizi spordan alıkoyabilir mi? Asla! Evde kendi kendinize ya da arkadaşlarınızla birlikte pilates ve yoga gibi hem bedenen hem de zihnen sizi geliştirecek egzersizler yapabilirsiniz.

Daha fazla ertelemeden hemen bir pilates seti edinin ve evde rahatlamanın keyfini çıkarın.

5 – Teraryum Tasarımları

teraryum yapımı
Görsel Kaynak: ma petite jardinerie

Evde teraryum ve minyatür bahçe tasarımları yaparak yaratıcı yönünüzü keşfedebilirsiniz. Rahatlamanın yanında üretici tarafınızı da besleyecek bu uğraşı her defasında geliştirerek daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Evde kullanmadığınız kaseler, fanuslar, bardak ve kavanozlar birer sanat eserine dönüşebilir. Teraryum yapımı ve bakımına dair detaylı bilgiyi buraya tıklayarak edinebilirsiniz.

İlginizi çekebilecek bazı yazılar:

Eğer yapım kısmı beni biraz zorlar, ben hazırına bakmak istiyorum diyorsanız Çiçek Sepeti’nin her biri birbirinden özel olan teraryumlarını buradan inceleyebilirsiniz.

6 – Plastik Sanatlar

ebru
Görsel Kaynak: Milliyet Emlak

Hem eğlenceli vakit geçirip hem rahatlayıp hem de sanat eserleri meydana getirmek isterseniz, size önerebileceğimiz hobi plastik sanatlar. Resim, heykel, ebru, seramik, ahşap, hat gibi plastik sanatların herhangi bir alanı ile ilgilenebilirsiniz. İnternetten videolar izleyerek evde kendi kendinize hobinizi geliştirmeye çalışabilirsiniz.

Birkaç boya, bir şovale ve bir tuval alarak evde kendi hobi köşenizi oluşturabilir, evinizin dört bir yanını kendi eserlerinizle donatırken arkadaşlarınız için de hediyeler hazırlayabilirsiniz.

Kayın ağacı şovale için buraya tıklayın.

7 – Maket ve Puzzle Yapmak

Evde eğlenerek vakit geçirebileceğiniz bir diğer hobi de maket ve puzzle yapmaktır. Farklı desen ve modellerde puzzle ve maketler yaparak kendi koleksiyonunuzu oluşturabilir, bir fincan kahve ile birlikte en keyifli hafta sonlarınızı geçirebilirsiniz.

Hafta sonu eğlenceleri için aradığınız tüm ürünler Çiçeksepeti‘nde sizi beklerken diğer yazılarımızı buradan okuyarak farklı alternatifleri deneyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir