Trend

Hyaluronik Asit ile Cildiniz Neme Doysun!

Cildine özen gösterenlerin kullanabileceği çeşitli bakım ürünleri vardır. Asitler de bunlardan biridir. Nem kaynağı olan hyaluronik asit de cildinizi güzelleştirecek bir asittir. Siz de hyaluronik asiti daha yakından tanımak isterseniz yazımızın ayrıntılarına göz atabilirsiniz!

Kimi ciltler daha kuru kimi ciltler daha nemlidir. Eğer cildinizde nem ihtiyacınız fazlaysa doğal bir nem kaynağı olan hyaluronik asiti kullanarak cildinizin neme doymasını sağlayabilirsiniz. Bu asitin faydaları nelerdir, kullanımı nasıldır gibi soruların cevabını ise yazımızda bulabilirsiniz!

Hyaluronik Asit Nedir?

Cildinizin nemli kalması için nemlendirici kullanıyor olsanız da hem bakı rutininize katkıda bulunmak hem de ürünlerin etkisini arttırmak için hyaluronik asit kullanabilirsiniz. Yaşın ilerlemesiyle birlikte ciltteki kolajen miktarının azalması mümkündür. Ayrıca ciltteki nemi kaybettikçe de ince çizgiler oluşabilir. Yine eklemlerde ağrı, aşınma ya da yıpranma gibi problemler varsa da takviye ürünler kullanmanız önemlidir. Cildiniz için yapabileceğiniz en etkili bakımlarda biri, hyaluronik asit kullanmaktır. Bu asit; cildinizdeki derin kırışıklıkları azaltırken cildinizi parlatıp, cildinizi nemlendirmede de etkilidir.

Nem, esneklik ve dolgunluk denince akla ilk gelen ürünlerden biri olarak bu asit, düzenli kullanımda farkı görebileceğiniz bir asittir. Vücudumuzda zaten var olan bu asit, yıllar geçtikçe üretimi azaldığı için takviyeye ihtiyaç vardır. Kendi ağırlığının 1000 katı kadar su molekülü taşıma kapasitesi olan bu asit sayesinde siz de cildinizin daha canlı, dolgun, sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz!

Hyaluronik Asitin Faydaları Nelerdir, Kullanımı Nasıldır?

Düzenli kullanımda fark edebileceğiniz en büyük etkiler,i nemlendirme ve elastikiyet kaybını azaltmaktır. Ama ayrıca bu asitin farklı pek çok faydası da vardır:

Hyaluronik Asit
Canlı, Parlak ve Işıltılı Bir Cilt için CeraVe Nemlendici Krem Kuru Ciltler Seramid ve Hyalüronik
 • Eklemlerdeki yıpranma durumunu ortaya çıkaran osteoartrit tedavisinde etkilidir.
 • Su moleküllerini tutarak hücreleri taşıdığı için nemlendirme etkisi vardır.
 • Göz damlalarına eklenen bir içerik olduğu için göz kuruluğunu gidermede etkilidir.
 • Cildin nem seviyesini korumanızı sağlar.
 • Dolgunlaştırma özelliği olduğu ince çizgi ve kırışıklık görünümünü azaltmada etkilidir.
 • Cildinizin daha dolgun görünmesini sağlar.
 • Sivilce etkilerini yok etmede etkilidir.
 • C vitamini serumlarıyla birlikte bu asiti kullandığınızda ürünlerin etkisini daha iyi görebilirsiniz.

Peki bu asiti nasıl kullanabilirsiniz?

 • Öncelikle cildinizin tamamen temiz olması gerektiğini unutmamalısınız. Cildinizi tamamen temizlemeniz ürünlerin cildiniz tarafından daha iyi emilmesini sağlar.
 • Bu asitin çok sık kullanılmasını uzmanlar tavsiye etmez. Ayrıca 25 yaşın altındakiler için de hyaluronik asit kullanmak çok gerekli değildir.
 • Gece ve gündüz kremi formunda hyaluronik asitler bulabilirsiniz. Eğer kullandığınız ürün gece kremi formundaysa yatmadan önce kreminizi sürebilirsiniz. Kullandığınız ürün gündüz kremi ise kremi uyguladıktan sonra mutlaka güneş kreminizi de sürmelisiniz.

Herkesin Sevdiği Hyaluronik Asit İçeren Ürünler

Yüksek moleküler Hyaluronik asit cildi nemlendirmeye ve pürüzsüzleştirmeye yardımcı olan bir üründür. Cildinizi nemlendirmek, dolgunlaştırmak için bu serideki ürünleri kullanabilirsiniz. Kırışıklıklarınızı ve ince çizgilerinizi de yine bu ürün sayesinde azaltabilirsiniz. L’Oréal Paris Hyaluron Uzmanı Gündüz kremi gündüz nemlendirici olarak kullanabileceğiniz bir üründür. Hyaluron Uzmanı Göz kremi göz çevresi için, Hyaluron Uzmanı Gece kremini ise yatmadan önce kullanmanız gereken bakım ürünüdür. Son olarak Hyaluron Uzmanı Kağıt Yüz Maskesi ile bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

 SkinCeuticals H.A. Intensifier Serum

Güzelleştiren Formülüyle Skinceuticals H.A Intensifier Serum 30 Ml

Cildinizin yoğun bir bakıma ihtiyacı varsa Skin Ceauticals’ın H.A. Intensifier Serum ürünü, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir üründür. Cildinizdeki ince çizgi görünümünü azaltmak için, cildinizi pürüzsüzleştirmek için, ciltte ışıltı oluşumu için bu ürüne bir şans verebilirsiniz. Sabah akşam temiz cildinize serum uygulaması yapabilirsiniz.

Çiçeksepeti’nin geniş ürün yelpazesinde hem hyaluronik çeşitlerini hem de pek çok farklı cilt bakım ürününü online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir