İLK YILDÖNÜMÜ HEDİYESİZ OLMAZ!


Maalesef beyler! Arada sırada hediye almanız zorunlu değilse de gerekli bunu zaten biliyorsunuz, ama şayet yıldönümünü unutursanız olacaklardan kimse sorumlu değil. Çünkü bir bayan için Dünya Kupası final maçından çok daha önemli bir gün yıldönümü. Bu gerçeği kabullenmeniz, bunun önemini anlamanız sizin için biraz zorsa üstelemeyin, yani anlamaya çalışmayın, sadece gerekeni yapın yeter.

image

Yıldönümü, birbirinizin hayatına girişinizi kutladığınız özel bir seremoni fakat bir tane değil, belki de erkekleri bezdiren kısmı da bu. İlk çıkmaya başlanan tarih, ayrıldıktan sonra bir daha barışılan tarih, nişan tarihi, evlilik tarihi, bu tarih listesi böyle uzar gider. Şimdi her defasında ne yapacağım diye kendinizi paralamanıza gerek yok, banko nokta atışı şüphesiz mücevher. Geçirilen yıl ve önem sırasına göre yapabilecekleriniz elbette farklı şeyler olabilir ama biz burada “ilk” yıldönümünden bahsediyoruz. İşte sizin “ilk” yıldönümleriniz için bizim önerilerimiz:

İlk çıkma yıldönümü

image (1)

 

Şimdi bu yıldönümü, o ömür boyu sürecek olan beraberliğin ilk adımı olduğundan mütevellit, pek kıymetli ve değerlidir. Bunun bir level aşağısı “tanışma yıldönümü”dür aslında ama ona da değinip kafanızı iyice karıştırmak istemediğim için sevgili olmaya karar verdiğiniz günden başlıyorum. Bu gün, şayet işler iyi giderse muhtemel ciddi muameleler başlayana kadar, yani ilişkiniz bir üst levele taşınana kadar önemli günlerden ilki olarak kalacaktır. Bu yıldönümü özellikle de ilk olmasından ötürü değer taşır, fakat bu yıldönümü hediyesi kesinlikle yüzük olmamalı, baştan uyaralım. Bir anda bakış açısını değiştireceğinden, daha çok ona olan aşkınızı anlatabileceğiniz hediyeler olmalı, bileklik de bunun için biçilmiş kaftan. Ucundan kalpler sarkan bu sevimli ve sade beyaz altın bileklik, sevgiliyle geçirilen ilk yıldönümü için son derece ideal ve çok şey anlatır cinsten.

İlk nişan yıldönümü

image (2)

Pek kutlanmasa da, böyle de bir yıldönümü seremonisi var. Nişan yıldönümünün kutlanma sebebi de, bir önceki paragrafta bahsettiğimiz o “ilişkiyi bir üst levele taşıma” aşaması olmasından kaynaklanıyor. Çünkü siz artık “sevgili” değilsiniz, daha ciddi bir şeysiniz. Zaten yıldönümleri genellikle ilişkinin seyrinde bir değişim olduğu zaman gündeme geliyor. İşte bu dönem için ideal olan yüzükmüş gibi görünse de, zaten nişanlanırken parmaklarınızı yüzüklerle doldurduğunuz için belki daha özel bir şey alabilirsiniz ki kolye bunun için ideal. Aşkınızın dünü, bugünü ve yarınını anlatan bu pırlanta kolye ile nişanlınıza güzel bir yıldönümü hediyesi verebilirsiniz.

İlk evlilik yıldönümü

image (3)

 

İşte yıldönümlerinin şahı… İlk çıkma yıldönümünüzü belki bir 10 yıl sonra kutlamazsınız, ilk nişanlandığınız gün belki 20 yıl sonra aklınızdan çıkar ama evlilik yıldönümünüzü aradan 40 yıl geçse de hatırlayacak ve kutlayacaksınız. İşte o yüzden, bu kutsal müessesenin kurulduğu ilk gün, yani o heyecan dolu “Evet!” denen ilk gün, ilk yılında da aynı heyecan ve mutlulukla hatırlanacak, hediyesi de öyle. Bir ömür boyu sürecek olan aşkınızın en büyük nişanesi, parmaklarınıza taktığınız alyansınız. Madem öyle, ilk evlilik yıldönümünüzü de bir tektaş pırlanta yüzük ile taçlandırın, aşkınız ömür boyu sürsün.

Her birinin yeri ayrı, çünkü hepsi “ilk”, ilk olan her şey gibi de güzel ve unutulmaz. Aklınızdan çıkmayacak “ilk”ler yaşadığınız muhteşem bir aşka imza atmanız dileğiyle J


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş