Kültür & SanatKitap

İlkbaharda İçinizi Isıtacak Kitaplar

Kitap okumayı seven herkes; iyi yazılmış, sürükleyici ve öğretici bir kitap okumak ister. İlkbahar kendini yavaş yavaş göstermeye başlamışken keyifle okuyabileceğiniz, içinizi ısıtacak kitaplar seçtik. Yazımızın ayrıntılarında en güzel kitapları bulabilirsiniz!

Kitap okumak hem keyifli hem de faydalı bir etkinliktir. Her ne kadar kitap okumayı alışkanlık haline getirmek zor olsa da bu alışkanlığı kazandığınızda hayatınızda pek çok şey değişir. Bilgi birikiminiz artar, stres seviyeniz azalı, hafızanız güçlenir. Ayrıca kelime dağarcınız gelişir, analitik düşünme yeteneğiniz artar. Saymakla bitmez kitap okumanın sağladıkları! Faydalarından bahsettiğimize göre gelelim okuyabileceğiniz keyifli kitaplara! Bahar enerjisini içinize dolduracak, keyifle okuyacağınız kitaplar ÇiçekSepeti‘nde sizi bekliyor!

Ayrıca tüm bu kitaplara ÇiçekSepeti web sitesinden veya, mobil uygulama üzerinden kolayca sahip olabilirsiniz. Şimdi gelin, kitapları daha yakından inceleyelim!

İçinizi Isıtacak Kitaplar

1- Siddhartha, Hermann Hesse

Siddhartha
Siddhartha

Siddhartha, zihinsel bir yolculuğun, bir öğretinin kitabı aslında. Budizm’i tanıtan öncül eserlerden biri olan Siddhartha, yolculuklar üzerinden inanca dair her şeye ayna tutuyor. Siz de dünya edebiyatı klasikleri arasında yer alan bu kitabı hala okumadıysanız bu bahar ona bir şans verebilirsiniz. Böylece iç ısıtan yolcuklara çıkıp kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz!

2- Denizler Altında 20000 Fersah, Jules Verne

Denizler Altında 20000 Fersah
Denizler Altında 20000 Fersah

Şimdi sırada, size küçüklüğünüzü hatırlatacak ve içinize bahar havasını dolduracak bir kitap var. Dünyayı kuzeyden güneye, batıdan doğuya dolaşanların, keşfin hikayesi… Evet, Denizler Altında 20000 Fersah! Bu kitap, her yaştan çocuğu denize davet eden bir keşfetme duygusu barındırıyor. Kitapta denizaltıların ve konuşan korkunç canavarlar bir arada yer alıyor. Siz de bu güzel bahar günlerinde bu kitabı yeniden okuyarak çocukluğunuza dönebilirsiniz!

3-) Empedoklesin Dostları, Amin Maalouf

Empedoklesin Dostları
Empedoklesin Dostları

Empedoklesin Dostları; Semerkant, Afrikalı Leo ve Işık Bahçeleri gibi kitaplarıyla gönüllerde taht kuran Amin Maaoluf’un son kitabı. Bu kitapta, geleceğe yönelik bir kurgu bulunuyor. Distopik bir dünyadan bahsediliyor. Satır aralarında hayal kırıklıkları, kırılganlık ve yalnızlık okunan kitapta insanlıktan da bahsediliyor. Ve hatta, insanlığın sonunu getiren teknolojiden…

4-) İnsan Neyle Yaşar?, Tolstoy

İnsan Neyle Yaşar?
İnsan Neyle Yaşar?

İnsan Neyle Yaşar? kitabı, Tolstoy’un kaleminden çıkan etkileyici bir eser. Bu kitap için hayatın içinden, hayata dair denebilir. Her bölümünde farklı bir ders barından kitap, pek çok şeye ışık tutuyor. Havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı şu günlerde bu kitap sizi düşünmeye sevk edecek. Her bir satırında bir şeyler öğrenebileceğiniz kitap aynı zamanda içinizi ısıtacak. Satır aralarında kaybolmadan keyifle kitap okuyabileceksiniz. Farklı görünen ama birbirine bağlanan temaları olan hikayelere bu baharda bir şans verin!

5-) Göğe Bakma Durağı, Turgut Uyar

Göğe Bakma Durağı
Göğe Bakma Durağı

Sırada, Turgut Uyar’ın en güzel şiir kitaplarından biri Göğe Bakma Durağı var! Bu kitabı hem sevdiklerinize hediye edebilir hem de kendiniz okuyabilirsiniz. Aynı isimli şiir ile romantik aşklara ayna tutan Turgut Uyar’ın bu kitabı kesinlikle içinizi ısıtacak. Ve hatta sizi aşık edecek! İçinizde kelebeklerin uçuşmasını sağlayacak bu kitap ile siz de bahara merhaba diyebilirsiniz.

6-) Güneşi Uyandıralım, Vasconcelos

Güneşi Uyandıralım
Güneşi Uyandıralım

Güneşi Uyandıralım, bir üçlemenin ikinci kitabı. Vasconcelos’un 48 yaşında, 12 gün içerisinde yazdığı kitap, okuyan herkesi uzun yıllar etkileyecek nitelikte. Üçlemenin ilk kitabı Şeker Portakalı ve son kitabı Delifişek de tabii ki okunması gereken kitaplar arasında. Bu kitaplar aynı zamanda sevgiyi ve sevgisizliği anlatıyor. Biraz hüzünlü, hafif acıklı ama içinizde umut yeşertecek türden bir kitap. Haylaz Zeze’nin hayatını anlatan, onunla birlikte büyüyeceğiniz kitapları bir çırpıda okuyabilirsiniz!

7-) Satranç, Stefan Zweig

SATRANÇ, Stefan Zweig
Satranç

Satranç, Stefan Zweig’ın en çok okunan ve sevilen kitaplarındandır. Kitap, Zweig’ın ölümünden hemen önce yayınlanmış bir kitaptır. Bu kitap için hem Zweig’ın intihar mektubu hem de Hitler’i hedef aldığı kurmaca eser deniyor. Kitabın konusu; otel odasında hapsolan bir adamın, sorguya götürülürken görevli cebinden bir kitap çalması ve satranç öğrenmesini konu alıyor.  Ve o kişi, satranç düelloları yapan bir grup insanınla birlikte gemiyle seyahat ediyor. Psikolojinin ve düşünce gücünün üst seviyede olduğu bu kitap ile bahara güzel bir giriş yapabilirsiniz. Ayrıca satranç oyunu ile ilgili farklı, ayrıntılı bilgiler okumak isterseniz Kralların Oyunu Satrancın Tarihçesi yazımıza göz atabilirsiniz!

8- ) Oz Büyücüsü, Frank Baum

Oz Büyücüsü
Oz Büyücüsü

Oz Büyücüsü, Amerikan edebiyatının ilk masal örneği sayılan kitaptır. Küçük kız Dorothy ve köpeğinin hikayesi olan Oz Büyücüsü aynı zamanda okurken sizi çocukluğunuza götürecek bir eserdir. Kasırgada evi uçan Dorothy, dostu Toto ile birlikte maceraya atılır. İyilik perileriyle, kötülük cadılarıyla heyecanlı bir yolda ilerler. Bu eser aynı zamanda ekonomik, siyasi ve toplumsal olaylara da ışık tutar. Heyecan dolu bu kitabı elinizden bırakmak istemeyeceksiniz! Üstelik bu kitabın bir de filmi olduğunu da hemen söyleyelim! Kitabı okuduktan sonra filme de bir şans verebilirsiniz.

Kitapları, kendiniz için olduğu kadar sevdikleriniz için de tercih edebilirsiniz. Yukarıda ayrıntılarla bahsettiğimiz tüm bu kitaplara ve çok daha fazlasına ÇiçekSepeti‘nden ulaşabilirsiniz. Kitap kategorisinde binlerce ürün sizi bekliyor! Hadi siz de şimdi elinize en sevdiğiniz içeceği alın ve en sevdiğiniz yerde keyifle kitabınızı okumaya başlayın!

İlginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir