Hediye Önerileri

İNTERNETTEN ONLİNE ÇİÇEK

Online Çiçek Gönder
Bu alanda verilen hizmetler, özetle üç başlıkta toplanabilir: Yerel Çiçekçi, Aracı ve Kurye Servisi.

Yerel çiçekçi

Yerel çiçekçiler internet siteleri kanalıyla, bulundukları bölgeden aldıkları aranjman ve buket siparişlerini, şirketlerinin kendi araç ve personeli ile doğrudan adrese teslim ederek hizmet sunmaktadırlar. Bu hizmet, aynı zamanda “elden teslim” olarak da bilinmektedir ve dükkan sahiplerinin, ellerinde bulunan ürünleri siparişin verildiği gün içerisinde teslim edebilmelerine olanak tanır. Şehiriçi teslim hizmeti, genellikle ürünlerin etiket fiyatlarından ayrı olarak ücretlendirilir.

Aracı

Aracılar, aranjman ve buket ürünlerinin resimlerini sergileyen ve sonrasında bağlı oldukları yerel çiçekçilere, siparişi yerine getirilmesi ve elden teslim edilmesi için yönlendiren üçüncü kişilerdir. Aracılarla çalışan müşteriler, genelde ürünün etiket fiyatına dahil olan şehiriçi teslim ücretinin yanı sıra ekstra hizmet ücretleri de ödemek durumundadır. Bu hizmetin getirdiği avantaj ise tek bir internet sitesi kanalıyla çok sayıda adrese teslim edilmek üzere toplu halde satış yapılabilmesidir.

Yerel çiçekçilerin çoğu, yurtiçi ve uluslararası teslimatlar için aracılık hizmeti sunmaktadır.

Kurye yoluyla teslimat

Kurye tarafından teslim edilen çiçekler (Doğrudan yetiştirici kanalıyla veya posta yoluyla çiçek olarak da adlandırılır.), bahçede veya ihracatçının/dağıtımcının deposunda bağlanarak paketlenir; sonrasında kasalara yerleştirilir ve gece çalışan kuryeler tarafından doğrudan alıcıya teslim edilir. Bu hizmet, çiçeklerin doğrudan bahçe veya ihracatçıdan teslim edilmesiyle daha taze olmaları gibi bir avantaj sunmasına karşın; yol sırasında hava koşullarında görülebilecek dalgalanmalar ve taşımacılık koşulları bu avantajı azaltabilir. Ayrıca, kurye yoluyla teslim edilen çiçeklerin paketlerinin açılması, temizlenmesi, saklanması ve hazırlanması gibi işlemlerden de alıcı sorumludur.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir