Kişisel Bakım İpuçlarıModa & Güzellik

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

Son zamanlarda popüler olan güzellik uygulamalarından biri de, ipek kirpik uygulaması. Gerçek kirpikler üzerine uygulanarak kirpikleri gürleştiren bu uygulama ile siz de eşsiz bakışlara sahip olabilirsiniz. Peki ipek kirpik uygulaması nasıl yapılır diyorsanız detayları yazımızda bulabilirsiniz!

Günümüzde, güzellik ve estetik trendleri hızla değişiyor. İnsanlar, daha çekici ve etkileyici görünme konusunda çeşitli yöntemlere başvuruyor. Bu yöntemlerden biri de ipek kirpik. Gözlerinizi daha belirgin ve çarpıcı hale getiren bu uygulama, son yıllarda popüler uygulamalardan biri. Siz de ipek kirpik uygulaması yaptırmak istiyorsanız; bu blog yazısında ipek kirpik uygulamasının ne olduğunu, nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz!

İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

İpek kirpik uygulaması, doğal kirpiklere yapıştırılan ipek liflerin kullanılarak daha dolgun ve uzun bir kirpik görünümü elde edilmesi işlemidir. Bu uygulama, kirpiklere yapıştırılan her bir ipek lifin doğal kirpiklerle uyumlu bir şekilde yerleştirilmesi ve uzatılması prensibine dayanır. Bu sayede daha dolgun, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olmanız mümkündür.

İpek kirpik uygulaması
İpek Kirpik Uygulaması Nedir?

İpek kirpik uygulaması, kirpiklerinizi daha belirgin hale getirerek gözlerinizi daha çekici ve etkileyici göstermede etkilidir.. Doğal kirpiklerinizin uzunluğunu veya yoğunluğunu artırmak için ipek kirpikleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca daha kıvrık bir görünüm elde etmek veya sadece daha dolgun bir görünüm için de ipek kirpikleri tercih edebilirsiniz.

İpek kirpik uygulaması genellikle 2 ila 3 hafta süren bir dayanıklılığa sahiptir. Kirpiklerinizin doğal dökülme süreciyle birlikte yapıştırılan ipek kirpikler de zamanla dökülecektir. Bu nedenle, istenilen dolgunluk ve uzunluğu korumak için periyodik olarak bakım ve doldurma seansları yaptırabilirsiniz.

Adım Adım İpek Kirpik Uygulaması

Bu uygulamayı yaptırmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktalar tabii ki var. İlk olarak ipek kirpik uygulamasını yaptırmak için güvenli bir yer seçmelisiniz. Deneyimli bir kirpik uzmanı veya güzellik salonu seçebilirsiniz. Ayrıca uygulama sırasında kullanılan malzemelerin kaliteli ve hijyenik olmasına da dikkat etmelisiniz. Kirpik uzmanıyla isteklerinizi ve beklentilerinizi paylaşarak doğru sonucu elde edebilirsiniz. Böylece doğal kirpiklerinizi daha çekici ve etkileyici hale getirebilirsiniz.

İpek kirpik uygulaması
İpek Kirpikler Nasıl Yapılır?

Öncelikle bilmeniz gerekiyor ki ipek kirpik, profesyonel güzellik salonlarında yaptırabileceğiniz bir uygulama. Bu uygulama genel olarak şu adımları içeriyor:

 • Kirpik uzmanı, doğal kirpiklerin durumunu ve istekleri değerlendirmek için bir ön görüşme yapar.
 • İstekler doğrultusunda uygun uzunluk, kıvrıklık ve yoğunlukta ipek kirpik seçimi.
 • Kirpiklerinizi temizleyerek ve yağdan arındırarak kirpikleri uygulamaya hazırlar.
 • Her bir ipek lifini, özel bir yapıştırıcı yardımıyla doğal kirpiklere yapıştırır. Bu işlem titizlikle yapılmalır. Çünkü doğru bir şekilde yapıştırılmayan kirpiklerin istenmeyen sonuçlara yol açması mümkündür.
 • Yapıştırma işlemi tamamlandıktan sonra kirpiklerde düzeltmeler yapılır.
 • Kirpik uzmanı, uygulamanın sonuçlarını kontrol eder ve gerekirse ayarlamalar yapar.

İşte ipek kirpik uygulamasını yapmak bu kadar kolay!

Uygulamadan sonra şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • İlk olarak işlem yaptırdıktan sonra gözlerinizi ovuşturmamalısınız. Çünkü kirpiklerinize sürülen yapışkanın gözlerinize zarar verme ihtimali oluşur.
 • İlk 48 saatte, kirpiklerinizi nem ve sıcaktan korumalısınız. Bu yüzden solaryum ya da sauna gibi yerlere de gitmemelisiniz.
 • Yine ilk 48 saatte; göz makyaj ürünlerini, kirpik kıvırıcılar gibi ürünleri kullanmamalısınız.
 • İlk 24 saatte, gözlerinizi su ile temas ettirmemelisiniz.
 • Makyaj temizleme ürünlerini dikkatli ve hassas şekilde kullanmalısınız.
 • İşlemden sonra kirpiklerin zarar görmesini engellemek için sırt üstü yatmanız önerilir.

Tüm bunlara dikkat ederek göz alıcı ipek kirpiklere kavuşabilirsiniz. Çiçeksepeti‘nin geniş ürün yelpazesinde takma kirpik çeşitlerini ve ipek kirpikleriniz için ihtiyacınız olan kişisel bakım ürünlerini bulabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir