Kültür & Sanat

İstanbul Moda Haftası da Neymiş? Kış Modasının Öncüsü 10 Sevimli Hayvan ve Mini Kıyafetleri

Yazlıkları ağlaya ağlaya gardırobumuzdan kaldırdık. Karşımızda kalın, yünlü kazaklar, hırkalar, süveterler… Hayırr daha hazır değiliz o kadar üşümeye. :( Daha yazdan yeni çıkmışız; güneş, deniz, kumdan ibaret tatil fotolarımızın tbt’leri bile henüz bitmemişken ne kışı yaa, gelme lütfen, biraz daha beklesen.

Hafiften üşümeye de başladık hani. Bir titreme geldiğinde gözümüz kombiye kayıyor, şöyle bir kafamızı uzatıp bakıyoruz kendisine; ama daha çok erken diyor sanki. Cebini düşün diyor, giy hırkanı otur aşağı.

Çıtçıtlı atlet üstü kazak, onun üstü hırka, onun da üstü montla ne modası gözünü seveyim diyenlere kapak olacak cinsten, Fashion Week’e taş çıkaran minik moda akımı öncüleriyle tanışmaya hazır mısınız? O zaman başlıyoruz, podyum açılsın!

Baklava Dilim Kazaklar Yeniden Mi Moda Oluyor?

O kadar kötüledik, giyeni aforoz ettik bakın şimdi n’oldu? Hamster Berkecan, kış sezonuna iddialı bir parçayla giriş yaparak baklava dilim kazak modasını yeniden hortlattı.

cute1

Toprak ve Pastel Tonları Kışın Sıkça Göreceğiz

cute2

Kuzu kuzu giyeceksiniz o kazakları, bari modaya uysun değil mi? Ayaz Kuzu da aynı düşüncede. Bej, haki yeşil, sütlü kahve ve oranj tonlarda giyindiğin sürece bizimlasın.

Havanız Nasıl Olursa Olsun Sizin Havanız Güzel Olsun

cute3

Bodrum senin, Çeşme benim, ver elini Santorini, Mykonos, Rodos diye diye bütün tatil beldelerinde göçebe stil yaşayan ve bronzlukta bir üst level’a atlayan Pelinsu’nun seçimi ise karanlıkta gözükebilmesini  sağlayan rengarenk örgü bir kazak. Aynı zamanda televizyon karşısında battaniye görevi de görüyor.

Sabahın 6’sında Kalkıp İşe Gitmek Mi? Yok Artık! 

cute4Sıcacık battaniyesine dürüm gibi sarılıp uyuyan birinden bahsediyoruz. O güzelim battaniyeyi üzerinden atıp işe gitmemek için direnen Seda’nın seçimi ise taşınabilir battaniye. Böylelikle her sabah yatakla vedalaşmalar daha kısa sürecek. Buna da mırın kırın ediyorsan artık… Napıcan ev kızı mı olucan?

Hep Aynı Mı Olucaz Be Birader

cute10

Moda dediğin nedir? İnsanın kendine yakışanı giymesi değil mi? Şöyle hafif boğazlı olsun bizim olsun. Bak Rıza’ya tam bir superman hahahaha.

*Gülmeyin olum. Sen kendine bak gökkuşağı.

**Naber kılçık?

*** Abi dikkat et üstünde ahtapot var.

Geyikli Tayt Giyenler Bunu da Beğendi 

cute7

Bak Alara’ya giymiş pembiş pembiş kazağını fıstıkları üçer beşer mideye götürüyor. Onun kadar şirin olmam lazım, daha çok fıstık istiyorum! Geyikli tayt mı giysem acaba; ama ponponum biraz büyük sanki. Tüh olmadı işte, geyikli kazakla ne kadar şirin olursak artık.

Boyuna Göre Kazak Bulamayanlarda Bu Hafta

cute8

Uzun boylu olmak zor azizim, boydan uzun olsa koldan kısa kalıyor. Kol mu? Neyse işte aşağı mı kaymış biraz kazağım. Şunu çeksene bakayım, tısssss!

Anne Bu Ne Yeaaa! Üstüme Sunum Hazırlamak Nedir?

cute12

Misafirleri geliyormuşmuş da hazırlıksız yakalanmaması lazımmış. Sunumu niye hırkamda yaptın anneeee, büyüdüm artık görmüyor musun? Aaa ho ho hoş geldin Melis, yok üstümdeki pembe değil somon, modaymış bu sene (annne yeaaa)

Enine Çizgiler Biraz Şişko Göstermiyor Mu?

cute13

Boyuna çizgili örmeye kalktım yün yetmedi oğlum. Şişko değilsin tabii ki biraz kemiklerin iri sadece. Dalay Lama sana diyorum niye surat asıyorsun evladım?

Kış Gelmeden Eve İzolasyon Yaptırmak Gerek

cute9

Sonra gelir doğalgaz faturaları üçyüzer beşyüzer. Şu deliklerden soğuk mu alıyor biraz? Usta sana siyah yap dedim güneşi çeksin diye ne cins renkler seçmişsin yahu. Hayır canım tabii ki dinozor değilim. Nesli tükendi onların ne cahilsin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir