Kültür & Sanat

İŞYERİNE HİÇ ÇİÇEK GELMEYEN PLAZA KIZI

Birçok erkek tarafından, diğer kadınların gözünde havalı olmak, ego tatmini gibi sebeplerden ötürü olduğu belirtilen işyerine çiçek göndermek; çok çalışanlı firmalarda görev alan kadınlar için daha önemli bir konudur.


11215807_10153863146083102_2718748949382951707_nSevgilinizin ortalama 200 çalışanlı bir firmada çalıştığını düşünelim. Kaba bir hesapla yarısı kadın olsa, ortalama olarak minimum hafta başına 2 doğum günü, yıl dönümü veya kalp kıran sevgili düşüyor.

Bu da demek oluyor ki haftada 2 defa sevgilinizin gözünün önünde bir kadına çiçek gönderiliyor. 

Çiçek işyerine geldiği anda çiçek gelen hanım kızımız salınarak çiçeğini teslim alır ve masasına geçer. Önce bir şaşkınlık, mahcupluk ve gülümsemeyle gerekli evreleri tamamlar.

Peki bununla kalır mı?

Kalmaz. Gün içinde 1 yemek molası ve 3 defa da ara verildiği düşünüldüğünde gelen çiçek; öğle yemeğinde konuşulur, çay molasında konuşulur, kahve arasında konuşulur, iş çıkışında konuşulur. Konuluşur da konuşulur. 

Çiçek gelmeyenler ise gülümsemelerinin altında küçük bir hüzün yaşarlar. Bunun anlamı “keşke“dir. 

Merak edilen soru : Neden?

İşyerine çiçek gönderilen kadın kadar konuşulan bir diğer konu da çiçeği gönderendir. Yani beyler çiçeğin kadınların kendi içindeki egolarını yükseltmek olduğunu düşünedursun, aslında karizması artan kişi gönderendir. Peki ama neden? Kadınların bu kadar mutlu olduğunu bildikleri halde bazı erkekler neden ofislerine çiçek yollamak istemezler?

Yine kabaca bir hesap yapmak gerekirse çalışan kadınların yaşadıkları stres çalışma ortamının da etkisiyle bazı zamanlarda tavan yapar. Gönderilen çiçek bir günü mutlu mesut geçirmelerine ve iş stresini geride bırakmalarına sebep olur. O bir günün ise  1 aylık hatrı kalır. Mutlu kadın = mutlu birliktelik = mutlu hayat denklemine yerleştirilen bir buket çiçek ile hiçbir hediyenin başaramayacağı kozu oynayabilirsiniz.

Bırakın ego klişelerini, çiçek alın. Mutluluğun sırrı çiçekte :) 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir