Moda & GüzellikKişisel Bakım İpuçlarıKozmetik Ürünler

Tüm Detaylarıyla Kabuki Fırça Nedir, Ne İşe Yarar?

Makyaj yapmak günümüzde bir artık bir sanat ve bu sanatı en iyi şekilde icra etmek için iyi enstrümanlara ihtiyacınız var. Daha profesyonel bir görüntü yakalamak ve yaptığınız makyajın istediğiniz sonuçları vermesi için ekipmanlarınızın da iyi olması oldukça önemli. Son günlerde popülaritesi iyiden iyiye artan kabuki fırça, en yoğun ten makyajlarının bile daha doğal görünmesine yardımcı olan bir ürün. Peki, kabuki fırça tam olarak nedir, nasıl kullanılmalıdır? Tüm detaylar ve ürün tavsiyeleri bu yazımızda.  

Sahne makyajları, profesyonel makyajlar veya evde yaptığınız gündelik makyaj… Tüm bu makyaj türlerinde kullanılan pudra, fondöten ve diğer ürünleri en iyi şekilde dağıtacak fırçayı herkes arıyor. Kabuki fırça, özel tasarlanan açılı yapısı sayesinde ürün ziyan etmeden ve doğal bir şekilde makyaj yapmanızı sağlar. Şimdi gelin kabuki fırça ile ilgili tüm detaylara daha yakından bakalım.

Kabuki Fırça Nedir?

kabuki fırça nedir?

Kökeni Japonya’ya dayanan kabuki fırça, diğer makyaj fırçalarına göre daha kısa saplı ve yoğun kıllara sahip bir fırça türüdür. Japonya tiyatrolarında oyuncuların yaptıkları ağır makyajları daha kolay yaymak ve belirgin renkler elde etmek için kullanılırdı. Günümüzde ise fondöten ve pudra yaymak için en iyi çözümlerin başında gelmektedir. Bu kadar çok sevilmesinin nedeni, fırçanın iz bırakmasıdır. Ayrıca çok fazla ürün kaybetmeden uygulama yapabilmenizi sağlar. Yoğun ve sık kıllar sayesinde çok yoğun fondötenlerde bile doğal sonuçlar almanıza yardımcı olur. Kullandığınız makyaj ürününü cildinize tam olarak yediren fırça sayesinde yaptığınız makyaj da daha doğal görünecektir.

Kabuki fırçaları diğer fırçalardan ayıran özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Özel bir teknik ile dikilen kabuki fırçalar, en iyi cins kıllardan üretilir. Şekillendirirken kesme işlemi olmadan fırçaya tüm kıllar monte edilir. Fırçalar bu sayede yumuşaklığını her zaman korumaktadır.
  • Oldukça sık kıllara sahip olan fırçalarda genelde sadece sentetik değildir. At kılı ya da keçi kılı doğal kıllarda kullanılmaktadır. Kılların kalitesi, fırçadan aldığınız verimle doğru orantılıdır.
  • Kabuki fırça, yüze çok bir şekilde uygulama yapmanızı sağlar. Bu sayede yaptığınız makyaj oldukça doğal bir görünüm kazanır.
  • Pudra ve fondöten gibi ürünlerde ürünün ziyan olması oldukça sık görünen bir durumdur. Kabuki fırça sayesinde makyaj ürünlerinizi neredeyse hiç ziyan etmeden kullanabilirsiniz. Gereği miktarda ürünü fırçanıza almanız ve uygulamanız yeterlidir. Profesyonel makyaj sanatçılarının da favorileri arasında yer alan bu fırçalar, oldukça uzun ömürlü ve sağlamdır. Kılları kolay dökülmez ve bozulmaz

Kabuki Fırça Nasıl Kullanılır?

Kabuki fırça nasıl kullanılır?
Kullanımı oldukça kolay olan kabuki fırça, ilk başta sert gelebilir. Fakat çok iyi sonuçlar alacağından ve zamanla alışacağından emin olmalısın.

Fırçayı pudra uygulamak için kullanırken öncelikle pudraya birkaç kere batırın. Sonra tampon hareketlerle yüzüne yayın. Fark edeceksiniz ki yüzünüzde pudra yoğun bir görüntüde kalmayacak ve eşit bir şekilde yayılmış olacak. Çok fazla pudra almanıza da gerek kalmadığı için zamanla daha rahat bir kullanım stili oluşturabilirsiniz.

Fondöten uygulamasında ise yüzünüze çok fazla sürmediğiniz fondöteni yuvarlak hareketler yaparak yaymalısınız. Sonrasında tampon hareketlerle ürünü cilde sabitleyin. Kısa, yuvarlak ve küt uca sahip kabuki fırçalar, cildinizde asla iz bırakmaz. Bu sayede fondöteni nerdeyse yok gibi bir şekilde yayabilirsiniz.

Kabuki Fırça Önerileri

Makyaj fırçaları
Farklı markalarca üretilen fırçalar arasında en iyi sonuç veren ve popüler birkaç kabuki fırça modeli vardır.
  • Bu fırçalar arasında en popüler olanları Nars markasının ürettiği Nars Yachiyo, Nars Ita ve Nars Kudaki fırçalarıdır. Oldukça kaliteli olan bu fırçalar; allık pudra ve kontör işlemlerinde oldukça başarılıdır. Göz makyajı ve efekt vermek konusunda da Nars Kudaki fırçayı kullanabilirsiniz.
  • Make Up For Ever markasının Pro Bronze Fusion kabuki fırçası, bronz pudra kullanımı için en iyisidir. İz bırakmadan rahatlıkla uygulama yapabilirsiniz.
  • Nascita Pro kabuki fırçası, kullanımı oldukça rahat olan ve iyi sonuç veren bir diğer üründür. Bu ürünler dışında Silstar Kabuki Brush, Jane Iredale Kabuki Brush ve Beter Elite fırçalar oldukça iyi sonuçlar sunmaktadır.
  • Eğer set halinde kabuki fırça almak isterseniz, kaliteli ürünleri bir arada sunan Eda Luxury Beauty 4’lü set ve Nascita kabuki makyaj fırça seti ürünlerini değerlendirebilirsiniz.

Makyaj ürünleri ve en iyi kişisel bakım markalarını uygun fiyatlarla Çiçeksepeti’nde bulabilirsiniz. Okumayı seveceğiniz diğer bazı yazılarımız:

Ümit Şimşek

1991 yılında dünyaya gelen Ümit Şimşek, ilköğretim ve lise eğitimini Ankara’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Radyo,Tv ve Sinema lisans eğitimi aldıktan sonra reklam ajanslarında New Media Expert, Copywriter pozisyonlarında çalıştı. 2020 yılından itibaren ÇiçekSepeti’nde Copywriter pozisyonunda elektronik, teknoloji, hobi, takı, saat, parfüm, moda başta olmak üzere farklı alanlar ve konularda içerik üretmeye devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir