Trend

Evde Kahve Köşesi Nasıl Oluşturulur?

Evde kahve demlemek, dışarıda kahve içmekten çoğu zaman daha keyiflidir. Evin içine mis gibi bir kahve kokusu yayılır, en güzel bardağınıza mis gibi bir bardak kahve koyarsınız. Sonra evin en güzel yerinde bu harika kahveyi yudum yudum içersiniz. Kahve demlemek, keyif işidir biraz. O yüzden evde keyifle kahve demleyebileceğiniz bir kahve köşesi oluşturabilirsiniz. Kahve demliğinin, öğütücülerin, bardakların ve diğer ürünlerin bir arada olduğu bu köşede harikalara imza atabilirsiniz!

Evde Leziz Kahveler için Kahve Köşesi

Evde Kahve Köşesi Dekorasyonu

Evinizde kahve köşesi oluşturmak için aslında çok büyük bir alana ihtiyacınız yok. İsterseniz mutfağın bir köşesinde küçük bir raf, isterseniz evin başka bir yerinde mini bir dolap… Kendinize özel bir kahve hazırlama köşesini kolayca oluşturabilirsiniz! Kahve köşenizi daha özel bir hale getirmek için ışıklardan, süslerden, çiçeklerden, kitaplardan yararlanabilirsiniz. Özel ve minik dokunuşlarla evinizde harika bir kahve istasyonu oluşturabilirsiniz. Peki nasıl mı? İşte cevabı:

İlk olarak kahve barınızı/rafınızı özenle seçin.

Ne demek bu? Aslında ilk olarak kahve barınızı nereye kurmak istediğinize karar vermeniz gerekir. Salona minik bir dolap mı? Mutfakta bir köşe mi? Kapalı balkonun bir kısmına mı? Kahve hazırlama alanınızı nerede konumlandırmak istediğinizi belirleyin. Daha sonra bu alanın büyüklüğüne ve oluşturmak istediğiniz hissiyata göre raf ya da ayaklı bar seçimi yapabilirsiniz.

Kahve köşesi nasıl hazırlanır
Kahve Köşesi Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Evde Kahve Köşesi Hazırlama

İhtiyacınız olan diğer malzemeleri belirleyin.

Kahve köşesini oluştururken yapmanız gereken ikinci şey de aslında çok basit; ihtiyacınız olan diğer malzemeleri belirlemek! Eğer sıklıkla Türk kahvesi tüketiyorsanız Türk kahvesiyle ilgili ekipmanları; daha çok filtre kahve tüketiyorsanız filtre kahve ekipmanlarını seçmeniz gerekir. Tutkunu olduğunuz kahvenin çeşitli ürünlerini bir araya toplayabilirsiniz. Tabii ki ayrıca diğer kahve türlerinden bazı ekipmanları da bu alana yerleştirmeniz gerekir. Arkadaşlarınız, aile dostlarınız geldiğinde onlar için seçenek sayısını bu sayede artırabilirsiniz. Farklı boyutlarda bardakları da eklediniz mi, her şey tamam!

Kendiniz için kahve köşesi oluşturmak işte bu kadar kolay! Şimdi gelin, bu köşeye koyabileceğiniz ürünleri de biraz daha yakından inceleyelim!

Not: Kahve hakkında detaylı bilgi almak için “En İyi Kahve Markaları” yazımıza göz atabilirsiniz.

Kahve köşesi hazırlama
Lezzetli Kahveler Hazırlamak için Kahve Köşesi Dekorasyonu Oluşturun

Kahve, çoğu insanın her sabah düşündüğü ilk şeylerdendir. Mis gibi bir kahve ile güne başlamak, günün motivasyonunu değiştirir. Kahveyi hazırlamak da günün en keyifli anlarından biridir. Kendi çekirdeğinizi öğütüp en sevdiğiniz bardakta mis gibi bir kahve içebilirsiniz. Bunun için, kendinize özel bir köşe oluşturmanız, en iyi çözümlerden biridir. Böylece o alan tamamen size ve kahvelerinize ait olur. Kahve köşesi oluştururken şu ekipmanlardan yararlanabilirsiniz:

1-) Kahve Barı

DEKORATİF AHŞAP DÜZENLEYİCİ ORGANİZER - MUTFAK BANYO RAFI TEZGAH ÜSTÜ DÜZENLEYİCİ
Evde Harika Bir Kahve Köşesi Oluşturmak için İhtiyacınız Olanlar, Ahşap, Dekoratif Düzenleyici

Kahve köşesi oluşturmanın ilk adımı, o köşeye koyacağınız dolabı ya da rafları seçmektir. Eğer mutfak tezgahınız yeterince büyükse kahve köşesini o alanda kolayca oluşturabilirsiniz. Bunun için birkaç küçük raf kullanmanız yeterli olur. Ayrıca tekerlekli servis arabalarını ya da açık raf sistemlerini de kahve köşesini oluştururken kullanabilirsiniz. Alanınız yeterince büyükse çiçekleri, dekoratif kitapları ve hatta mumları bile bu alana yerleştirebilirsiniz. Böylece hayallerinizdeki gibi bir kahve alanı oluşturabilirsiniz!

2-) Çekirdek Öğütücü

Kahve, zamanla bayatlayan bir besindir. Direkt olarak öğütülmüş kahve alıp uzun süre onu kullanmak yerine kahveyi çekirdek olarak alabilirsiniz. Böylece kahveyi sadece ihtiyacınız olduğunda öğütebilirsiniz. Bu da, her zaman taze kahveler içmenizi sağlar. Tartı ile kahvenin ağırlığını ölçüp o anda öğütüp demleme işlemini yapabilirsiniz.

3-) Kupalar ve Bardaklar

Kişiye Özel Harf ve İsim Baskılı Kupa
Farklı ve Şık Kupa Bardaklar ile Kahve Keyfinizi Taçlandırın, Kişiye Özel Harf ve İsim Baskılı Kupa

Bardak seçimi yapmak çok keyiflidir. Kahvenizi demledikten sonra kullanabileceğiniz bardaklar çoook çeşitlidir. Kupalar, cam bardaklar, sapsız kupalar, çift cidarlı bardaklar… Siz de kahve köşesini, dilediğiniz bardaklarla doldurabilirsiniz. Böylece kahvenizi içerken her an keyifle dolabilirsiniz!

4-) Kahve Makinesi

Sınbo SCM-2953 Filtre Kahve Makinası
Evde Lezzetli Kahveler Demlemek için Sinbo SCM-2953 Filtre Kahve Makinesi

Kahve demlemek için ihtiyacınız olan en temel cihaz, tabii ki kahve makinesidir. Bu makine, sevdiğiniz kahvenin türüne göre değişiklik gösterir. Filtre kahve makinesi ile lezzetli filtre kahveler demleyebilirken Moka Pot ile leziz espressolar hazırlayabilirsiniz. Veya Türk kahvesi makinesi ile 40 yıl hatırı olan bir fincan kahve hazırlayabilirsiniz. Ayrıca kahveler arasında sütlü kahveleri seviyorsanız süt köpürtücü gibi yardımcı ürünleri de kullanabilirsiniz. Böylece latte, cappucino gibi leziz kahveleri de kolayca hazırlayabilirsiniz. Makineler haricinde eski usul kahve demlemeyi de seviyor olabilirsiniz. V60, dripper, cezve gibi araçları kullanarak daha klasik tarzda kahveler demleyebilirsiniz. Ayrıca French Press gibi kahve ürünler ile basit şekilde kahve demleme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

5-) Hassas Tartı

Techmaster Dijital Hassas Mutfak Terazi Tartı 500GR/0,01GR I-2000
Lezzetli Kahve O Olmadan Olmaz: Techmaster Dijital Hassas Mutfak Terazi Tartı

Hassas tartı ya da dijital mutfak terazisi kimi zaman göze gereksiz görünebilir. Ama mutfakta işin ehli olanlar bilir ki, gramlar çok önemlidir. Kahve demleden önce kahve öğütürken de gramlara çok dikkat etmeniz bu yüzden önemli. Ölçümlü şekilde kahve demlerseniz kahvenizin daha lezzetli olduğunu fark edebilirsiniz!

Siz de evde kendiniz için bir alan oluşturmak isterseniz ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde ok çeşitli ürünleri bulabilirsiniz. Kahve köşesi, okuma köşesi, oyun köşesi, yemek köşesi… Eviniz ve kendiniz için aradığınız her şey süper fiyatlarla sizi bekliyor!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir