Kahve Severlerin Sahip Olmak İsteyeceği Ürünler


1
1 point

Kahve severler ya da kahve sever sevdiklerine hediye arayanlar buraya! Güne kahve içmeden başlayamayan, 5 çayı yerine kahveyi tercih eden, kahvenin kokusu ile bile mutlu olanlar için birbirinden güzel, kahve severlerin sahip olmak isteyeceği ürünler bir arada!

Kahve demleme eylemi çok çeşitli şekillerde yapılabilir ve her yöntem ile farklı bir tada ulaşır, farklı deneyimler sunar. Belli sıcaklıklarda ve belli demleme yöntemlerinde ortaya çıkan alt notalar, farklı süt oranları ile bambaşka lezzetlerin kapısını aralayan kahveler… Bu çok çeşitli kahveler, özellikle kahve severler için oldukça önemlidir ve ev konforunda o kahveye ulaşabilmek de büyük bir özen ister.

Kahve, çoğu insanın her sabah düşündüğü ilk şey ve hatta bazen onları yorganın altından çıkaran motivasyon kaynadığıdır. Siz de, kahve hayatında önemli bir yer tutan sevdiklerinize onların kahve demleme deneyimlerini daha iyi bir düzeye getirecek hediyeler alabilirsiniz. Ya da eğer kahve aşığı iseniz bu ürünlere göz atabilir, evde onlar için yer açabilirsiniz! Kahve öğütme makinesinden süt köpürtücüye, kahve makinesinden kahve bardağına kadar her şey ÇiçekSepeti‘nde Var Var!

1-) Kahve Öğütücü

Kahve Öğütücü

Kendi kahvesini demleme tutkusu olanlar için kahve öğütücü en güzel hediyelerden biridir. Kahve öğütücü ürünler, evde taze kahve içmek isteyen herkesin ihtiyacı olan ve kullanması gereken ürünler arasında yer alır. Çekilmiş kahveler, paketleri açıldıktan sonra bayatlamaya başladıkları için belli bir süre içerisinde içilen kahvenin tadında bozulmalar olabilir. Bayat ve eski bir kahve içmek yerine evde kendi kahvenizi öğütme deneyiminizi ve taze kahve içme deneyimini yaşayabilirsiniz. En saf, en taze kahveyi elde etme yöntemi olan ögütücülere mutlaka bir şans vermelisiniz. Üstelik eve yayılan mis gibi kahve kokusu da artısı!

2-) Hassas Tartı

Hassas Tartı

Bir kahve öğütücüden sonra en gerekli ürünlerden biri de tabii ki hassas tartı! Kahve çekirdeklerini öğütmeden önce demlenecek kahve miktarına göre ölçümü yapmak ve kahvenizi uyun şekilde demlemek için bir hassas tartıya ihtiyacınız olacaktır. Tartının darasını hesapladıktan sonra üzerine bir bardak ya da ufak bir kap koyarak tartınızı kullanabilir, tam kararında, lezzet dolu kahveler demleyebilirsiniz!

3-) French Press

French Press

French Press, bilinen en kolay, hızlı ve sık tercih edilen kahve demleme yöntemlerinden biridir. Size dakikalar içinde lezzet dolu bir kahve içme deneyimi sunan French Press, ısıya dayanıklı bir cam, piston, kağıt filtre yerine ağ filtreden oluşan bir kahve demleme ürünüdür. Demlenme süresi boyunca kahvenin rengini dışarıdan görebiliyor olmak kahvenin demi ile ilgili bilgi verirken ağ filtre de kahvenin derin notalarının bile ortaya çıkmasına yardımcı olur. Üstelik birden fazla bardak kahveyi aynı anda demleyebileceğiniz için French Press’i arkadaşlarınız ile kahve keyfi anlarında da kullanabilirsiniz. Şık tasarımı, kolay demleme özelliği ve lezzeti French Press’i kahve severler için mükemmel bir ürün haline getiriyor!

4-) Moka Pot

Moka Pot

Moka pot, French Press’ten farklı olarak espressoya yakın bir demlenme istendiği zaman kullanılır. Basit bir şekilde kahve demlemek için sıklıkla tercih edilen moka pot, özellikle sabahları daha sert kahveler içmek isteyenlerin sevdiği bir ürün. Ocak üstünde içinde su buharının oluşturduğu basın ile kahve demlemenizi sağlayan, espresso’ya en yakın tadı alabileceğiniz ürünü sunan kahve demleme cezvesi olan moka pot, kahve severler için hediye olarak tercih edilebilir.

5-) Montana V60-02 Beyaz Seramik Dripper

Dripper

İyi bir kahve demlemek, öğrenmesi zaman alan bir sanat gibidir. Sevdikleriniz ya da kendiniz için, öğrenme becerilerinizi geliştirecek dripper‘ı tercih edebilirsiniz. Dripper kahve demleme süresinde ve sonrasında sağladığı birçok özellik ile tanınır: Kahve demlemenizi sağlar, kahvenin tadını bozmadan süzülmesini ve kıvamının bozulmamasını sağlar, kolay demleme çeşitlerinden biridir. Filtre kahve demleme yöntemlerinden biri olan dripper kullanılırken filtre kahve demleme kağıdı da kullanılmalıdır. Kahve severler için farklı ve güçlü bir deneyim sunan dripper, sevdikleriniz için hediye olarak tercih edilebilir.

6-) Drip Kettle

Drip Kettle

Sıcak suyun akışını kontrol etmeye imkan sağlayan drip kettle, Dripper’lar ile kahve demlemek için özel tasarlanmış bir kettledır. Tutacağı, su yolu ve tabanı sayesinde sıcak suyun akışını kontrol etmeye imkan sağlayan kettle, mükemmel kahveyi hazırlamanızdaki en büyük yardımcılarınızdan biri olacaktır. Kahve sever sevdikleriniz ya da kendiniz için; mükemmel kahveye ulaşabileceğiniz bu ürünü tercih edebilirsiniz.

7-) Süt Köpürtücü

Süt köpürtücü

Kahvesini sade içmeyi değil de sütlü içmeyi sevenlerin çok işine yarayacak, çok sevecekleri bir ürün önerimiz var: süt köpürtücü! Pratik bir şekilde latte, cappuccino, cortado gibi sütlü kahve çeşitlerini yapabilmek için kullanabileceğiniz süt köpürtücü; kolay kullanımı ile de sıklıkla tercih edilen ve kahve severlerin tercih ettiği bir üründür. Siz de, özellikle sütlü kahve içmeyi sevenler için ya da kendiniz için süt köpürtücü alarak kahve saatlerinizi daha keyifli ve lezzetli bir hale getirebilirsiniz.

😎 Mug/Kupa Bardak

Mug

Ve tabii ki kahve severlere alınabilecek en güzel hediyelerden biri farklı renk, desen ve boyuttaki mug çeşitleridir. Kahve, türüne göre çeşitli bardaklarda servis edilebilir. Daha yassı, daha uzun, daha kısa ya da fincan gibi bardaklar kullanarak kahve keyfinizi farklı farklı şekillerde yaşayabilirsiniz. Dolayısıyla kahve sevdalısı sevdiklerinizi mutlu etmek ya da kendinizi şımartmak için çeşitli kahve bardaklarını tercih edebilirsiniz.

Kahve hazırlığı, demleme aşamaları ve sonrası için tercih edebileceğiniz çeşitli ürünlerin hepsini ve çok daha fazlasını ÇiçekSepeti’nde bulabilir; ayrıca kahve keyfinize lezzet katacak, yenilebilir çiçek BonnyFood lezzetlerini de deneyebilirsiniz!

İlginizi çekebilecek bazı yazılarımız:


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Aybuke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke Dizman, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya, içerik üretimi, editörlük gibi pozisyonlarda çalıştıktan sonra 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.