Ev & DekorasyonDekoratif Ev EşyalarıTrendTrend Ev Tekstili

Kalabalık Aileler için Uygun Ev Dekorasyon Ürünleri

Evi ev yapan, evi güzelleştiren bazı dekorasyon ürünleri vardır. Bu ürünler, evdeki insan sayısı arttıkça değişip şekillenir. Evde hem dekoratif hem de kullanışlı eşyalar olması, kalabalık aileler için son derece önemlidir. Çünkü aile kalabalıklaştıkça alan küçülür, farklı ihtiyaçlar doğar. Biz de bu yazımızda, kalabalık aileler için uygun dekorasyon ürünleri hangileridir, evde uygun alana nasıl dekore edilir gibi soruların cevabını vereceğiz. Hazırsanız, başlayalım!

Kalabalık Ailelere Uygun Dekoratif Ürünler

Günümüzde evler daha az eşya ile daha fonksiyonel bir şekilde tasarlanıyor. Çünkü eve eşya alırken önemli olan eşyaların çokluğundansa işlevi. Aileler kalabalıklaştıkça fonksiyonel olarak artısı olan ürünlere de ihtiyaç artıyor. Büyüyebilen yemek masası, hem tabure hem hem masa olan bir sehpa gibi dekoratif ürünler ile kalabalıkta bile rahat edebilirsiniz. Akılcı depolama seçenekleri, farklı kullanım alanlarına sahip ürünler ve çok daha fazlası için yazının devamını okuyabilirsiniz!

Kalabalık Aileler için Dekorasyon Ürünleri

1-) Açılabilir Yemek Masası

Kalabalık ailelere uygun dekorasyon ürünleri
Aynı Anda Herkes Aynı Masada Olsun Diye, ReHome Lotus Açılabilir Masa

5-6 kişilik bir aile için sıradan bir yemek masası son derece yeterlidir. Ama misafir geldiğinde? İşte o zaman daha büyük, herkesin sığabileceği, tüm ailenin bir arada olabileceği bir masaya ihtiyaç vardır. Açılan ve dolayısıyla büyüyen yemek masaları, kalabalık aileler için idealdir. Normalde daha az yer kaplarken ihtiyaç olduğunda fazladan alan sunan masalar, aynı anda tüm aileyi aynı masada ağırlamanızı sağlar. Böylece kimse farklı masalarda, farklı yerlerde, ayrı şekilde yemek yemez. Yemek Odası Takımı kategorisinde evinize, ailenize uygun yemek masalarını keşfedebilirsiniz.

2-) Hem Aksesuar Hem Depolama

Kalabalık aileler için dekorasyon ürünleri
Hem Dağınıklığı Toplar Hem Dekoratif Görünür, Kapaklı Kutu/Sehpa/Oyuncak Kabı

Aile kalabalık olunca hem depolayıcı ürünlere hem de etrafı düzenli gösterecek ürünlere ihtiyaç artar. Ev kalabalıklaştıkça ortamın da daha dağınık olması mümkündür. Bunun önüne geçmek için dışarıdan baktığınızda sehpa gibi görünen, içi eşyalarınızı saklayacak ürünleri tercih edebilirsiniz. Çok amaçlı mobilya da diyebileceğimiz bu ürün sayesinde çocukların oyuncakları, koltuk battaniyeleri gibi farklı ürünleri kolayca ortadan kaldırabilirsiniz. Böylece hem eviniz istediğiniz gibi düzenli görünür hem de şık bir ortam oluşur. Dekoratif kutular, sepetler ve hasır ürünler ile evde bu havayı yakalayabilirsiniz.

Hasır Sepet Modelleri ve Sepetlerle Dekorasyon Önerileri

3-) Duvarla Bütünleşen Masalar

Kalabalık aileler için dekorasyon ürünleri
Hem Şık Hem Pratik Dekorasyon Ürünleri, Duvara Monte Mutfak Masaları

Evde istediğiniz büyüklerde ürün seçemediğinizde daha kompakt ürünleri tercih etmeniz gerekir. Özellikle mutfaklardaki alanın diğer olarak göre daha küçük olması mümkündür. Buzdolabı, kiler, bulaşık makinesi derken geriye kalan alan küçüldükçe küçülür. Kullanışlı ve pratik raflar sayesinde hem alandan kazanıp hem istediklerinizi yapabilirsiniz. Mesela bir duvar rafı kullanabilirsiniz. Duvara monte edeceğiniz katlanır raf, oldukça şık bir tasarıma sahiptir. Böylece hep açıkken hem de kapalıyken sizi rahatsız etmez. Ayrıca son derece pratiktir. Bu da, işlerinizi kolaylaştırır. BU rafları mutfakta yemek masası olarak ya da odalarda çalışma masası olarak kullanabilirsiniz. Temizliği de oldukça kolay olan bu masalar ile evde kalabalıklar için kusursuz alanlar oluşturabilirsiniz!

4-) Alan Tasarrufu Sağlayan Mobilyalar

Depolama fikirleri
Hem Depolama Hem Çalışma Hem Dinlenme Alanı, 3 Karyolalı Merdivenli, Yavrulu Karyolalı 

Kalabalık ailelerin, yatak odalarında da bazı değişiklikler yapmaları gerekir. Yavrulu karyolalar sayesinde bir odada çok fazla yer kaplamayan 2 yatak elde edebilirsiniz. Diğer yatağın altında saklı olan yavru yatak, ihtiyaç halinde ortaya çıkar. Böylece, normalde tek bir yatak görünen odada iki yatak elde edebilirsiniz. 3 Karyolalı Merdivenli, Yavrulu Karyolalı yatak ise, hem depolama alanı hem çalışma alanı hem de uyku alanı olarak kullanabileceğiniz ürünlerden biridir. Özellikle çocuk odaları için bu tarz sistemlerden faydalanabilirsiniz.

5-) Yatak Altı Depolama

Kalabalık aileler için dekorasyon ürünleri
Hem Şık Hem Düzenli, Bazalı Arabalı Yatak

Ve son önerimiz, bazalı yataklar. Küçük evlerde ya da aileler kalabalıklaştıkça farklı depolama çözümleri bulmak gerekir. Fazladan saklama alanı oluşturmak için kullanabileceğiniz en iyi ürünlerden biri de bazalı yataklardır. Yaşam alanlarınızı çirkinleştirmeden depolama alanınızın artmasını sağlayan bu yataklar sayesinde evinizi daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz. Hem yatak odalarında hem de çocuk odalarında bazalı yatakları kullanarak alandan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kullanmadığınız eşyaları, fazlalıkları, ortada görünmesini istemediğiniz eşyaları bazanın altına yerleştirebilirsiniz. Bazaların dağınık görünmemesi için baza altı düzenleyicilerden yardım alabilirsiniz.

ÇiçekSepeti‘nin geniş ürün yelpazesinde evinizin daha geniş görünmesini sağlayacak ürünleri bulabilirsiniz. Yaşam alanlarınızı şıklaştıran, ihtiyaçlarınızı karşılayan tüm bu ürünler ve çok daha fazlası sizi bekliyor! Uygun fiyatlar, kolay ödeme seçenekleri ve indirimlerle siz de alışverişin tadını çıkarın!

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir