Kendin Yap (DIY)

KENDİ ÇİKOLATAMIZI KENDİMİZ YAPALIM

Kim bilir, içinizde gerçek bir çikolata gurmesi yatıyordur belki de, olamaz mı? Belki de şimdiye kadar yiyip yiyebileceğiniz en güzel çikolata sizin ellerinizde çıkacak, tarihe geçecek bir lezzet sizin parmaklarınızın ucunda belki? O halde sıvıyoruz kolları, akılları baştan alacak bir çikolata hazırlıyor, tüm sevdiklerimizi bu eşsiz lezzete davet ediyoruz. Hadi, acele edelim, damakların görüp görebileceği en lezzetli çikolata belki de hayata geçmek üzere!

cikolata

Şimdi öncelikle malzemelerimizi sıralayalım. 2 yumurta, 250 gr şeker, 200 gr un, 5 kaşık kakao, 1 paket margarin, 1 bardak süt ve 1 paket vanilya tezgâhımızın üstünde, elimizin altında bulunsun. 1 paket margarinimizi eritelim, bekleyedursun. 2 yumurta ve şeker bir kapta iyice çırpılsın, kaynaşadursun. Bir kenarda tat vermeyi bekleyen margarin, sütü de yanına alsın, iyice kaynaşan şeker ve yumurtaya kavuşsun. Bu karışım tarihin en hızlı çırpılmasına şahit olsun, ama en fazla 3 dakika sürsün. Sıra geldi tozları eklemeye; kakao, un ve vanilya bu karışımın içinde yerini bulsun. Sonra ocağın üstüne konsun, biraz daha kavrulsun, adet yerini bulsun.

cikolata_1

Sonrası size kalmış, ister ekmeğinize sürülsün, ister kalıplara doldurulsun, dondurulsun, madlen olsun.

Tadına baktınız mı? Güzel mi? İçinizde gerçekten bir gurme yatıyor muymuş? Eğer yatmıyorsa zorlamayın, hazır yapılmışı nasılsa var, hem de en şahanesinden. Afiyet olsun :)

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir