TrendKozmetik ÜrünlerModa & Güzellik

Kirpik Ayırıcı ile Etkileyici Bakışlara Sahip Olun!

Ok gibi, gür, topak topak olmayan kirpikler, bir hayalden daha yakın! Siz de rimel sürerken kirpikleriniz çok daha güzel görünsün, tek tek ayrılsın, upuzun ve hacimli olsun diyorsanız kirpik ayırıcı çeşitlerini kullanarak daha düzenli kirpikleriniz olmasını sağlayabilirsiniz. Peki bu ürünü nasıl kullanabilirsiniz? Hadi detaylara geçelim!

Birbirine dolaşan, topak topak görünen kirpikler kimsenin favorisi değildir. Kirpik ayırıcıları kullanarak kirpiklerinizi daha iyi bir şekle sokup kusursuz kirpiklere kavuşabilirsiniz. Ayırıcıyı kullanırken nelere dikkat etmelisiniz, bu ürünü nasıl kullanmalısınız; bu soruların cevabı blog yazımızda sizi bekliyor!

Kirpik Ayırıcı Nedir?

Kirpiklerinizi tek tek ayırmak için kullanabileceğiniz ürünlerden biridir kirpik ayırıcı. Plastik ya da paslanmaz çelik malzemeden, tarak gibi yapısı olan bir üründür. Göz kapağına uygun bir şekli olan kirpik ayırıcıyı, maskarınızı sürmeden önce kirpiklerinizi taramak için ya da maskara sürdükten sonra kirpiklerinizeki topaklanmayı açmak için kullanabilirsiniz.

Topaklanmayan Kirpikler için Telli Kirpik Ayırıcı Aparat Pembe Ambalaj

Kirpik ayırıcılar genellikle göz kapağı yapısına uygun olarak tasarlandığı için eğik başlığa sahiptirler. Böylece kirpik diplerine ürün kolayca oturur ve gözlerde bir hassasiyet oluşturmaz. Takma kirpik kullananlar, kirpik lifting yaptıranlar ve uzun kirpiklere sahip olanlar için ayırıcılar oldukça kullanışlıdır. Ayrıca kirpiklerinde, maskara sürdükten sonra topaklanma sorunu yaşayanlar için de kirpik ayırıcılar kullanışlıdır. Kirpik ayırıcı tam olarak ne işe yarar diyorsanız şunlardan bahsedebiliriz:

  • Birbirine dolaşan kirpikleri ayırmak için kirpik ayırıcı kullanabilirsiniz.
  • Kirpik lifting sonrası birbirine geçmiş kirpikleri düzeltmek için kullanabilirsiniz.
  • Maskaranızı temizlemek için kirpik ayırıcılardan yardım alabilirsiniz.
  • Maskara sürdükten sonra kirpiklerinizde topaklık oluşuyorsa bunu düzeltmek için kirpik ayırıcıları kullanabilirsiniz.
  • Kirpiklerinizi düzeltmek için kirpik ayırıcı oldukça işe yarardır.

Peki kirpik ayırıcıyı kullanırken nelere dikkat etmelisiniz? Detaylarla devam edelim.

Kirpik Ayırıcıları Nasıl Kullanabilirsiniz?

Kirpiklerinizde etkili bir görüntü için birkaç tekniği öğrenip ürünü en doğru şekilde kullanabilirsiniz. Kirpiklerinizi düzeltmek, güzelleştirmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

Bakışlarınızı Etkileyici Hale Getirecek Telli Kirpik Ayırıcı Aparat Siyah Ambalaj
  • İlk olarak kirpik ayırıcısını kirpiklerinizin dibine kadar yaklaştırın. Kirpik diplerine ayırıcıyı yerleştirin. Tarağın bombeli kısmının dışa doğru baktığından emin olun.
  • Ayırıcı tarağı kirpik diplerinden kirpik uçlarına doğru hareket ettirin. Bu harekete sadece tek yönlü yapın. İleri geri hareketler yaparsanız kirpiklerinize zarar vermeniz mümkün.
  • Eğer kirpik lifting yaptırdıysanız ve kirpiklerinizde dolaşıklık varsa kirpik ayırıcısını kullanmayı zorlamayın. Dolandığı yerde bırakmanız, çok daha doğru olacaktır.
  • Kirpik ayırıcısını dipten uca doğru getirdikten sonra kirpik uçlarınızda hafif yukarı yönlü bir hareket yapabilirsiniz. Bu sayede kirpik uçlarınızın daha kalkık ve hacimli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bu ayırıcıyı eğer maskaradan dolayı topak topak olan kirpiklerinizi ayırmak için kullanıyorsanız maskara henüz kurumadan tarağı kullanmalısınız. Aksi halde topaklanmalar sertleşir ve açmanız da zorlaşır. Eğer maskara sürdükten sonra kirpik ayırıcıyı çok fazla kullanırsanız maskaranın kirpiklerinize kazandırdığı hacmi azaltabilirsiniz. O yüzden hareketleri tekrarlamadan birkaç kerede kirpiklerinizi açabilirsiniz.

Maskaraların topaklanmasını istemiyorsanız maskara satın alırken doğru seçim yapmanız önemlidir. Kirpiklerinizi en iyi şekilde gösterecek kaş ve kirpik ürünlerini Çiçeksepeti’nde keşfedebilirsiniz. Ayrıca Tüm Püf Noktalarıyla: Rimel Nedir, Nasıl Sürülür? yazımızda rimel sürmenin detaylarını bulabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir