Moda & GüzellikKişisel Bakım İpuçlarıTrend

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpikler, güzellik dünyasında çekici gözlere sahip olmanızı sağlayan detaylardandır. Son yıllarda popüler bir hale gelen kirping lifting de, sık sık tercih edilen güzellik uygulamalarından biridir. Kirpiklerin daha kalkık, daha kavisli ve daha uzun görünmesini sağlayan kirpik lifting nedir, nasıl uygulanır gibi soruların cevabını blog yazımızda bulabilirsiniz!

Kirpiklerin köklerine özel bir solüsyon uygulanarak kirpiklerin daha kıvrımlı görünmesini sağlayan güzellik uygulaması, profesyonel güzellik salonlarında yaptırabileceğiniz bir işlemdir. Peki bu işlemin detayları neler, diye merak ediyorsanız yazımızın devamına mutlaka göz atın!

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik lifting nedir
Uzun ve Kıvrık Kirpikler için Kirpik Lifting

Kirpik lifting, doğal kirpiklere kıvrımlı bir görünüm vermek için uygulanan bir güzellik işlemidir. Kirpiklerin köklerine özel bir solüsyon uygulanarak kıvrım verilir ve daha sonra kirpiklere şekil vermek için bir silikon ped kullanılır. Bu sayede kirpikleriniz daha kıvrımlı, daha kalkık ve daha uzun bir görünüme kavuşur.

Bu işlem, profesyonel güzellik merkezlerinin yaptığı bir işlemdir. Genellikle bir saat kadar sürer. İşlem esnasında kirpik diplerine özel bir solüsyon sürülerek yapılan kirpik lifting, uzmanlar tarafından yapıldığı zaman son derece estetik kirpiklere sahip olmanızı sağlıyor. Peki bu işlemin detayları, adım adım uygulanışı nasıl diyorsanız gelin, o sorunun da cevabını verelim!

Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kirpik lifting işlemi, doğal kirpiklere kıvrımlı bir görünüm kazandırmak için yapılan bir güzellik işlemidir dedik. Peki bu işlem nasıl yapılıyor?

Hazırlık aşaması:

  • Kirpiklerinizi makyajdan arındırın. İşlemden önce temiz kirpikleriniz olması, oldukça önemli. Bu yüzden göz kapaklarınızı ve kirpiklerinizi nazikçe temizleyin.
  • Daha sonra çalışma alanının temiz olduğundan emin olmak gerekir. Tabii ki profesyonel merkezlerde temizlik, işletmenin sorumluluğundadır. Ama bu aşamaları daha çok evde yapılan bir uygulama için adımlar gibi düşünebilirsiniz. Temiz bir çalışma alanı oluşturun ve gerekli malzemeleri hazır edin. Bu malzemeler arasında kirpik lifting kitinin içerdiği solüsyonlar, silikon pedler, yapıştırıcı ve aplikatör hazır olsun.
Kirpik lifting nedir
Kirpik Lifting Uygulaması Nasıl Yapılır?

Şimdi, silikon ped uygulamasına geçelim:

  • İşleme başlamadan önce, kirpiklerinizi silikon pedlere yapıştırarak şekillendirme için kirpiklerinizi hazırlayın.
  • İdeal olarak kirpiklerinizi tek tek silikon pedlere yapıştırın. Kirpiklerin düzgün bir şekilde yerleştiğinden ve pedin kirpik hattınızla uyumlu olduğundan emin olun.
  • Kirpiklerinizi silikon pedler üzerinde istediğiniz kıvrımla yerleştirin ve yapıştırıcı ile sabitleyin. Kirpiklerin düzgünce yerleştiğinden emin olun.

Solüsyon uygulaması:

  • Kirpiklerinizin kıvrılmasını sağlamak için özel bir kıvrılma solüsyonunu kullanın. Bu solüsyonu genellikle kirpik köklerine uygulayacaksınız.
  • Kıvrılma solüsyonunu, aplikatör yardımıyla kirpik köklerine dikkatlice uygulayın. Kirpiklerin tamamını kaplamaya özen gösterin.
  • Solüsyonun etkisini göstermesi için belirli bir süre bekleyin. Bu süre, ürün talimatlarına göre değişiklik gösterecektir. Genellikle 10 ila 15 dakika arasında bir süre yeterlidir.

Temizleme ve Son Adımlar:

  • Kirpik kıvrılma solüsyonunu temizlemek için kirpikleri dikkatlice durulayın. Kirpiklerinizi suyla iyice yıkayarak solüsyonu tamamen temizleyebilirsiniz.
  • Son olarak özel bir besleyici serum veya maskara uygulayarak kirpiklerinizi besleyebilirsiniz. Ayrıca yine rimel ile kirpiklerinizi daha belirgin hale getirebilirsiniz.

Kirpik lifting işlemi genellikle 6 ila 8 hafta boyunca etkisini koruyor. Daha sonra kirpiklerde doğal olarak düzleşmeler oluyor. Düzleşme başladığında profesyonellerden yardım alarak kirpiklerinizi yeniden şekillendirebilirsiniz. Ayrıca herkesin cilt yapısı ve göz sağlığı farklı olduğu için işlem öncesinde bir uzmana danışmalısınız.

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir