Kültür & Sanat

KIŞ DÖNEMİ ÇİÇEKLERİNE HAZIRLIK AYI: EYLÜL

Yaz bitti, bahçe devri kapandı sanmayın. Çiçek dünyası 12 ay devam ediyor. Eylül ayı demek, üzerinizdeki yaz rehavetini attıktan sonra işe koyulma vakti geldi demek.

Bu ayda yapmanız gerekenler:

  1. Kışlık mevsimlik çiçeklerin tohum ekimi Eylül ayda tamamlanır. Çünkü kış aylarından önce dikilen fidanlar köklerini çalıştıracak zaman bulabilirseler kış şartlarına karşı daha dayanıklı olacaklardır.

  2. Çok önemli işlemlerden biride saksıların temizlenmesidir; bitki çıkartılıp, toprak boşaltılır içine yeni toprak konulmadan önce saksı iyice yıkanır ve mikroptan arındırılır.

  3. Sonbahar yağmurları ile toprak işleme tavına gelir, ekim dikim yapılmasa bile toprağın kışı işlenmiş olarak geçirmesi faydalıdır.

  4. Çardak gülleri budanır ve çelik alınır.

  5. Güllerde durgun göz aşısına devam edilir.

  6. Soğanlılardan Safran (Crocus); Kardelen (Galanthus), pençelilerden Manisa lalesi (Anemone), Girit Lalesi (Ranunculus) gibi bitkilerin dikimleri yapılır.

  7. Ortancaların sert bir şekilde budanmasına ve çelik alınmasına devam edilir.

ÇiçekSepeti

2006 yılında kurulan Ciceksepeti.com, Türkiye dışında 4 farklı ülkede faaliyet gösteren, 145 franchise noktasına sahip, 450+ çalışanı olan, bir Türk firmasıdır. Online çiçek & hediye sektöründeki liderliğini ve tecrübesini, pazaryeri modeliyle birleştiren Ciceksepeti.com, bugün ulaştığı noktada 20 bin kategoride 9 milyondan fazla ürün listelemektedir. Türkiye'nin en büyük çiçek sitesinde şimdi aradığınız tüm ürünler Var Var!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir