Moda & GüzellikKozmetik Ürünler

Kış Makyajı Nasıl Olmalı? 8 Ürün Önerisi

Kışın cilt bakımı ve makyaj yapmak da yazın olduğu kadar önemlidir. Soğuk ve keskin hava cildinizle her buluştuğunda cildinize zarar verebilir, kışa uygun olmayan makyajlar sizi zorlayabilir. Sizin için bu yazımızda kış makyajı nasıl olmalı sorusunu yanıtlayacağız ve kış makyajına yakışan 8 ürün önereceğiz. Hazır mısınız?

Bu makyajın ayrıntılarına geçmeden önce kışın cildinize nasıl bakmalısınız sorusuna cevap verelim. Ayrıca cildinize uygulayabileceğiniz kış ürünleri neler, onlardan bahsedelim!

Kış Makyajı Nasıl Olmalı?
Kış Makyajı Nasıl Olmalı? Kış Makyajı İçin Ürün Önerileri

1-) Nemlendirici eksik etmeyin! Hem cilt bakımı rutini olarak hem de makyaj rutini olarak hayatınızın her anında nemlendirici kremlere yer vermeniz gerekir. Soğuk havalara ve onların beraberinde getirdiği çatlaklara karşı nemlendiriciler oldukça güçlü ürünlerdir. Üstelik makyajınızı yapmadan önce cildinizi nemlendirmek de makyajınızın daha parlak ve ışıltılı görünmesine yardımcı olur. Cildinizi nemlendirmek için ne uygun zaman ise duştan sonra, cildinizin henüz kendi nemini kaybetmediği zaman!

2-) Vitaminlere şans verin! Kış aylarında vücudumuz vitamin ve minerale çok daha fazla ihtiyaç duyarsınız. Çinko, selenyum ve E, C, A gibi vitaminleri hem besinler yoluyla hem de gerekiyorsa takviye olarak kullanmak cilt, saç ve tırnak bakımınız için daha sağlıklı olacaktır.

3-) Güneş koruyucuyu es geçmeyin! Güneş koruyucularını sadece yazın kullanmak yapılan yanlışlardan biridir. Sıcak havalar kadar soğuk havalar da cildi kurutur, nemini ve elastikliğini kaybetmesine sebep olur. Bu yüzden hem yaz hem kış aylarında cildinize uygun bir güneş koruyucusu kullanmanız gerekir. Bu sayede lekelerden korunabilirsiniz. Şimdi kış makyajı nasıl olur, biraz da ondan bahsedelim!

Kış Makyajı Nasıl Olmalı?

Kış Makyajı Nasıl Olmalı?
Kış Makyajı, Kış Makyajı İçin Ürün Önerileri

Kışın makyaj yaparken yazın kullandığınız ürünlerin bir kısmını kullanamayabilirsiniz. Yaz makyajı daha renkli ve daha canlı olurken kış makyajı buna göre biraz daha durgundur. Yazın kullandığınız hafif nemlendiricilerin kış soğuklarında cildinizi nemlendirmeye yetmemesi mümkündür. Ve cildinizi ölü derilerden daha sık arındırmanız gerekir. Kış makyajı yaparken ilgiyi ve odağı gözlerinize çekebilirsiniz. Ayrıca dudaklarınızı kurutmayacak ve nemlendirecek renkli dudak kremleri kullanabilirsiniz. Açık tonlu makyajlar yapabilirsiniz.

Kış makyajı nasıl olmalı sorusunu yanıtladıktan sonra sırada kış makyajınız için kullanabileceğiniz ürünler var. Aradığınız her türlü kozmetik ürün için ÇiçekSepeti’nin Kozmetik kategorisine göz atmayı unutmayın; ÇiçekSepeti’nde her şey #VarVar!

8 Ürün Önerisi

1-) Dudaklarınızı Kurumaktan Kurtaracak Nemlendirici ve Renkli Dudak Kremi

Kış makyajı
Bepanthol Dudak Kremi, Dudaklarınızı Kurumaktan Kurtaracak Nemlendirici ve Renkli Dudak Kremi

Kış mevsiminde hem makyaj yaparken hem de günlük hayatta mutlaka kullanmanız gerekenlerden biri de tabii ki Dudak Bakım Kremi çeşitleridir. Soğuk hava, cildinizin ve dudaklarınızın kurumasına sebep olur. Özellikle kış aylarında kuruyan dudaklar çatlar ve dudaklarınızda birtakım yaralar oluşabilir. Bu yüzden günlük olarak dudak bakım kremi kullanmak oldukça önemlidir. Dudaklarınızı nemlendiren bir dudak bakım kremi sürdürten sonra dilersiniz çok koyu olmayan tonlardaki rujlar ile de makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Ama tabii tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sebebiyle şu an sürekli olarak maske kullanıyor olduğumuz için ruj yerine sadece dudak nemlendiricisi de kullanabilirsiniz.

2-) Lekelenmelerden Korunmak İçin Güneş Kremi

Kış makyajı
Sebamed Güneş Kremi, Lekelenmelerden Korunmak İçin Güneş Kremi

Hem cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korumak hem de makyajınızın daha sağlıklı görünmesi için yaz kış mutlaka Güneş Kremi kullanmalısınız. Güneş krem; yaş, cinsiyet ve cilt tipi fark etmeksizin herkes için etkili bir koruyucudur. Düzenli olarak güneş koruyucu kullanmak kanser ve benzeri cilt hastalıklarının önüne geçilmesi açısından da önemlidir. Dışarıda geçirdiğiniz vakitler boyunca, bulutlu günlerde bile güneş kremi kullanmayı ihmal etmemelisiniz. Dışarı çıkmadan yaklaşık 15-20 dakika önce güneş kremini sürerek cildinizi güneşli anlara hazırlayabilirsiniz! Cildiniz ve dışarıda geçirdiğiniz zamana uygun olarak güneş kreminizi seçebilirsiniz.

3-) Cilt Esnekliğinizi Kaybetmemek İçin Nemlendirici

Kış makyajı
Nivea Soft, Cilt Esnekliğinizi Kaybetmemek İçin Nemlendirici

Nemlendirici kremler cildiniz için çok çok önemlidir. Soğuk havaların cildinizde oluşturabileceği çatlara, donmalara ve her tülü hasara karşı nemlendirici kremleri kullanabilirsiniz. Aynı zamanda makyajınızı yapmadan önce kullanacağınız nemlendiriciler ile de makyajın cildinizde daha parlak, daha ışıltılı durmasını sağlayabilirsiniz. Yani hem cildiniz için bir koruma kalkanı hem de makyajınızı üst seviye çıkartacak bir ürün olarak nemlendiricilere mutlaka kış makyaj rutininizde yer vermelisiniz!

4-) İyi Bir Kapatıcı Olarak Sıvı ve Krem Formda Fondötenler

Kış makyajı
Avon Calming Effects, İyi Bir Kapatıcı Olarak Sıvı ve Krem Formda Fondötenler

Cilt üzerinde pürüzsüz bir görüntü oluşturmak ve kayan, kremsi bir zemine sahip olmak istiyorsanız kış makyajı için mutlaka sıvı formdaki fondöten çeşitlerini tercih etmelisiniz. Kışın kullanacağınız katı fondötenlerin yaza göre daha kuru olan cildinizde mat, pul pul ve pürüzlü bir görünüm oluşturması mümkündür. Sıvı fondötenler ise bunun önüne geçer. Dolayısıyla bir kış makyajı yapmak için kapatıcı bir ürüne ihtiyacınız varsa likit/sıvı/krem formdaki fondötenler tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır!

5-) Işıl Işıl Bir Cilt İçin Sıvı Aydınlatıcı

Kış makyajı
Bote Makeup Lıouıd Hıghlıghter, Işıl Işıl Bir Cilt İçin Sıvı Aydınlatıcı

Genellikle yüzü şekillendirmek, cildin belirli alanlarını aydınlatıp parlatmak ve derinlik, açı algısı oluşturmak için yüze ve vücudun diğer bölgelerine uygulanabilen highlighter, çeşitli formlarda bulunabilir. Katı, sıvı, toz, krem ve stick formlardaki Aydınlatıcı çeşitleri arasında sıvı olanlar kış makyajı için daha uygundur. Sıvı aydınlatıcılar nemli olduğu için kuru cildin daha iyi aydınlanmasını sağlar ve bu sayede cildiniz ışıl ışıl parlak! Uygun boyut ve formdaki bir makyaj süngeri ve cilt renginize uygun bir aydınlatıcı ile siz de mükemmel kış makyajını yapabilirsiniz!

6-) Makyajınızın Daha Kalıcı Olması İçin Makyaj Bazı Primer

Kış makyajı
Gabrini Primer Base, Makyajınızın Daha Kalıcı Olması İçin Makyaj Bazı Primer

Kış aylarında makyaj yaparken makyaj öncesi baz olarak parlak bir Primer kullanmak önemlidir. Soğuk havaların cildinizde oluşturduğu kızarıklıkların önüne geçmek, cilt tonunu eşitlemek ve daha ışıltılı bir cilt görünümüne ulaşmak için primer çeşitlerinden kendiniz için uygun olanı tercih edebilirsiniz. Makyaj yapmadan önce cilde sürülen ve cildi makyaja hazırlayan krem formdaki bu ürün ile kış makyajına hazır olacaksınız!  

7-) Gözlerinizi Ön Plana Çıkaracak Maskaralar

Kış makyajı
MT Sensational Maskara, Gözlerinizi Ön Plana Çıkaracak Maskaralar

Kış makyajı yaparken gözlerinizi ön plana çıkarmak önemlidir. Kalın giysiler, şapka, bere ve 2020’de buna eklenen maske derken gözlerinizde vurucu bir bakış elde ederek makyajınızı canlandırabilirsiniz. Gün boyu upuzun ve simsiyah kirpiklerle dolaşmanın keyfini çıkarabileceğiniz Maskara modellerini ÇiçekSepeti’nden kolayca satın alabilirsiniz! Farklı renklerde, kirpiklerinize farklı şekiller verecek maskaraları tercih edebilirsiniz. Ayrıca kirpik kıvırıcı ürünlerin yardımıyla da kirpiklerinizin daha kıvrımlı görünmesini sağlayabilirsiniz!

8- ) Derinlemesine Temizlik İçin Cilt Temizleme Cihazı

Kış makyajı
Titreşimli Cilt Makyaj Temizleme Cihazı Yüz Masaj Cihazı, Derinlemesine Temizlik İçin Cilt Temizleme Cihazı

Makyaj yapmak kadar makyajı ciltten arındırmak da oldukça önemlidir. Cildinizi temiz tutmak hem yaz aylarında hem de kış aylarında oldukça önemlidir. Cildinizde derinlemesine temizlik yapabilmek, cildinizi  yağdan ve kirden arındırmak için iyi bir Cilt Temizleme Cihazı kullanmalısınız. Dokuları sayesinde cildinizde derinlemesine bir temizlik yapan ve masaj etkisiyle cildinizi canlandıran bu ürünü hem yazın hem kışın kullanabilir; cildinizde bulunan kiri ve cilt yüzeyinin altında bulunan yağları temizleyebilirsiniz!

Tüm bu ürünlere ve çok daha fazlasına ÇiçekSepeti’nin Cilt Bakım ve Makyaj kategorilerini inceleyebilirsiniz. Ve dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir