Fotoğraflarla Ev Dekorasyonu İçin Kişiye Özel Tablolar


1
1 point

Hayatta bir şeyler tasarlamak, üretmek ve özelleştirmek her zaman mutluluk verir. Bir de bu üretilenleri sergilemek ise tarifsiz mutluluklar yaşatmaya yeter de artar bile. Kişiye özel tablolar ile siz de dilediğiniz tasarımı yapabilir ve tablonuzu kendiniz tasarlayabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere ev ve ofisler için farklı tasarımlar yaratabileceğiniz kişiye özel tablolardan ve fotoğraflarla yapabileceğiniz dekorasyon fikirlerini anlatacağız.

Son dönemlerin en çok dikkat çeken hediye alternatiflerinden biri fotoğraflı tablolar. Kendi bilgisayarınızdan, instagram hesabınızdan ya da facebook hesabınızdan yükleyebileceğiniz fotoğraflarla dilediğiniz tablo tasarımını seçebilirsiniz. Üstelik kolay oluşturulabilen yükleme sistemiyle anında tasarlayacağınız tablolar ile kendi ev ve ofisinizi süsleyebileceğiniz gibi sizin için en özel kişiye de uzun süre unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Kanvas Tablo

kanvas-tablo

Kişiye özel olarak hazırlanabilecek Kanvas Tablo için dilediğiniz fotoğrafı seçebilir ve istediğiniz ölçülerdeki tablonuzu anında hazırlayabilirsiniz.

Kişiye Özel Kanvas Tabloyu hemen sipariş etmek için linke tıklayabilirsiniz. https://goo.gl/CzDrVF

Fotoğraflarla Yapılabilecek Ev Dekorları

1 – Simetrik Fotoğraflı Tablolar

fotoğraflarla ev dekorasyonu 8
Görsel: brightside.me

Simetriden hoşlananlara, duvarları için klasik ve sade bir fotoğraf çerçevesi önerisi.  4*4 sıralaması ile hazırlanmış 16 adet fotoğrafla hazırlayabileceğiniz bu çerçeve serisi, salonlara ve hollere oldukça yakışacaktır.

2 – Duvarda Palaroid Fotoğraf Albümü

fotoğraflarla ev dekorasyonu 8 nasıl yapılır
Görsel: 6thstreetdesignschool.blogspot.com

3’e bölünmüş sağlam ve kalın bir ip, 6 adet çivi ve dilediğiniz kadar fotoğrafla hazırlayabileceğiniz neşeli bir duvar süslemesi daha.  Fotoğrafların dönme riskine karşı duvara da sabitleyebilirsiniz. Ancak evinizde evcil hayvanınız veya küçük bir çocuğunuz varsa bu tasarımı çok önermiyoruz.

3 – Ahşap Detaylı Fotoğraf Albümü

evde fotoğraflarla dekorasyon
Görsel: heelsinthemud.wordpress.com

En güzel anılarımızı resmeden fotoğrafların evimizde olması bize mutluluk verir. Bilimsel olarak bir dayanağı olmasa da, fotoğraflarda hep gülümseriz ve o anları mutlu yanları ile hatırlarız fotoğraflara baktıkça. En güzel günlerinizi defalarca hatırlamak için, evinizde onlara güzel bir yer açabilirsiniz.

Ahşap 3 adet platformda teller, fotoğraflar ve minik mandallarla oluşturulmuş bu tasarım, baktıkça gülümsetecek bir dekorasyon olacak sizin için.

4 – Boydan Boya Fotoğraflı Duvar

duvarlarda fotoğraflarla dekorasyon
Görsel: smallfriendly.com

Fotoğrafla kaplama olayını biraz abartmaya ne dersiniz? Odanın içini değil de dışını kaplayarak işe başlayabilirsiniz. Her biri aynı boyutta veya oranlı olarak hazırlanmış onlarca belki de yüzlerce fotoğrafla biraz göz yorucu ama mükemmel bir uyum yakalayabilmeniz mümkün.

Dilerseniz bu fotoğrafları siyah beyaz çıkartarak farklı bir konsept de hazırlayabilirsiniz. Orası da sizin yaratıcılığınıza kalmış 🙂

5 – Fotoğraflardan Yatak Başlığı

fotoğraflarla ev dekorasyonu yapmak
Görsel: weddingchicks.com

Yatak başlığı kullanmak istemeyenler için kusursuz bir tasarım var sırada. Yalnızca yatağınızın baş ucunun olduğu duvarı gri renk ile boyayıp polaroid  fotoğraflar ile, üstteki gibi bir tasarım yapabilirsiniz. Biraz ışıklandırma uygun fotoğraflarla benzersiz bir yatak başlığı sizin olacak 🙂

6 – Dubleks Evlere renkli Merdivenler

fotoğraflarla ev dekorasyonu yapmak
Görsel: aburstofbeautiful.com

Dubleks evi olanlar bilir, o merdivenlerin süslemesi oldukça zordur. Çünkü duvarlar ince uzun uzanır ve yerleştirilen tablolar çoğu zaman uyumlu olmaz. Merdivenlerinizi kendi fotoğraflarınızla süsleyebilirsiniz. Eski fotoğraflarla bir konsept hazırlayabilirsiniz mesela. Sepia tonlu veya siyah beyaz fotoğraflar, bunlarla uyumlu çerçeveler… Ya da seyahat ettiğiniz yerlerde çekilen fotoğraflarınız süsleyebilir merdivenlerinizin duvarlarını. Ya da en çok özledikleriniz… Neden olmasın 🙂

7 – Uzun Holler İçin Şık Fotoğraf Süslemesi

koridoru fotoğraflarla süslemek
simplysouthernwayoflife.tumblr.com

Dubleks evlerle benzer bir sorunsal; uzun koridor. Bazı evlerin 5 metrelik bir koridoru veya odalar arasında uzun mesafeli duvarları olabiliyor. İşte bu duvarları benzersiz süslemelerle özelleştirebilmek mümkün. Büyüklü küçüklü çerçevelerle bu süslemeleri yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan birazcık daha ilham.

Eğer koridorunuz kısa ve eviniz küçük ise, koridora bir boy aynası koyarak küçük bir hile yapabilirsiniz. Koridorunuz birden 2 katı uzun görünecektir. Ardından çerçevelerinizi rahatça yerleştirebilirsiniz.

8 – Fotoğraflardan Saat

fotoğraflarla saat
Görsel: photojojo.com

“Zaman nasıl aktı? Bu yıllar nasıl geçti” demeye başladınız mı? O zaman kulübümüze hoş geldiniz 🙂 Geçen zamanın güzelliklerini size her daim hatırlatacak bir saat tasarımı ile karşınızdayız. Öncelikle ihtiyacınız olan sade bir saatin iç kısmı ve 12 adet fotoğraf. Ardından çivi ve çift taraflı bantlar ile bu işi kolaylıkla halledebilirsiniz.

9 – Fotoğraflardan Çerçeveli Saat

fotoğraflarla saat nasıl yapılır
Görsel: whatdoyourwallssay.blogspot.com.tr

Saatli tasarımın çerçeveli bir versiyonunu da yapabilmek mümkün. Daha derli toplu bir tasarım olmasını istiyorsanız bu yola da başvurabilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğrafları tek renk veya rengarenk çerçeveler ile duvara sabitleyebilir, dilerseniz üst fotoğraftaki gibi metinlerle tamamlayabilirsiniz.

10 – Seyahat Severlere Özel Fotoğraf Süslemesi

gezginler için duvar albümü
Görsel: allwomenstalk.com

Sıradaki tasarım ise seyahat sevenlere. Duvarınıza asacağınız bir dünya haritası ve gittiğiniz yerlerin fotoğrafları ile oluşturabileceğiniz kişiye özel kusursuz bir duvar süslemesi. Bir görenin kesinlikle bir daha bakacağı ve uzun uzun inceleyeceği eşsiz bir tasarım.

Gördüğünüz gibi fotoğraflarla dilediğiniz gibi ev süslemesi yapabilmeniz mümkün, üstelik bunlar yalnızca duvarlara yapabilecekleriniz.  Kurumuş çiçeklerle çerçeve tasarımı nasıl yapılır öğrenmek için ilgili yazımızı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. Duvara çerçeve yerleştirirken nasıl bir tasarım yaparsanız yapın size önerimiz önce taslağını çıkarmanız. Nasıl mı? İhtiyacınız olan şey yalnızca bir cetvel, duvardan kolay çıkabilecek dayanıklı olmayan bir bant ve kağıtlar.

fotoğraflarla ev dekorasyonu yaparken dikkat
Görsel: luluandgeorgia.com

Yalnızca fotoğraf değil, duvarınıza yapıştıracağınız her şey için öncesinde bir taslak hazırlamalısınız, sonrasında üzücü sonuçlar almamanız açısından önemlidir. Bu şekilde daha düzenli bir şekilde duvar üzerine içeriklerinizi ekleyebilir, öncesinde değerlendirme şansı yakalayabilirsiniz. Biraz hayal gücü, biraz malzeme ve baktıkça mutlu olacağınız duvarlar! İşte her şey bu kadar pratik!


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir