Kültür & SanatKitap

Kitap Okuma Günü için Tercih Edebileceğiniz Keyifli Kitaplar

Her kitapsever; iyi bir yazarın kaleminden çıkan, sürükleyici, etkileyici ve öğretici bir kitap okumak ister. Biz de bu yüzden 6 Eylül Dünya Kitap Okuma Günü için tercih edebileceğiniz, sürükleyici ve keyifli kitapları listeledik. Kahvenizi, çayınızı alın ve keyif dolu kitaplardan birini seçip okumaya başlayın!

Kitap okumak hem eğlenceli hem de öğreticidir. Kişiyi mutlu eder, bilgi birikiminin artmasını sağlar. Her ne kadar kitap okumayı alışkanlık haline getirmek zor olsa da bunu başardığınızda hayatınızda pek çok şey değişir. Kitap okumak; yeni dünyaların kapılarını aralar, kelime dağarcığınızın artmasını sağlar, hafızanızı kuvvetlendirir, odaklanma yeteneğinizi ve konsantrenizin gelişmesini sağlar… Saymakla bitmez kitap okumanın faydaları! Şimdi gelin, Dünya Kitap Okuma Günü için tercih edebileceğiniz en güzel kitapları inceleyim! Ayrıca tüm bu kitaplara ÇiçekSepeti web sitesinden veya, mobil uygulama üzerinden kolayca sahip olabileceğinizi unutmayın!

Kitap Okuma Günü için Kitaplar

1-) Seyir I Piraye

Kitap Okuma Günü için Kitap Önerileri
Kitap Okuma Günü için Kitaplar, Seyir

İlk kitabımız, Piraye’nin kaleminden Seyir. Bu kitap, aslında bir dönüşümü anlatıyor. “Seyir eden misin, seyreden misin bu alemde?” bunun farkına varmanı sağlıyor. Aşkı, ayrılığı, kendini ve sevgiyi bulmaya yönelik olan bu kitap; insanı kadın üzerinden anlatan bir yolculuğa çıkarıyor okuyucuyu. İnsanlık halini kadın ana karakteri üzerinden anlatan bu kitap, insanın kendini yöneten zihninden özgürleşmesine yardımcı oluyor. Zihnin dönüşüm romanı olan Seyir ile siz de bir dönüşüm yolculuğunu başlatabilirsiniz!

2-) İnsan Neyle Yaşar? I Tolstoy

İnsan Neyle Yaşar? L.N.Tolstoy İş Bankası Kültür Yayınları
Kitap Okuma Günü için Kitaplar, İnsan Neyle Yaşar?

Tolstoy’un en etkileyici kitaplarından biri olan İnsan Neyle Yaşar, hayatın içinden bir kitap. Hayatın içinden ve hayata dair diyebileceğimiz bu kitabın her bir bölümü farklı bir ders barındırıyor. Bu kitabın her bir satırında yaşamla ilgili ayrıntılar bulabileceksiniz. Ayrıca içinizi ısıtacak hikayelere tanıklık edeceksiniz.

3-) Ben Kirke I Madeline Miller

Kitap Okuma Günü için Kitap Önerileri
Okumayı Seveceğiniz Kitaplar, Ben Kirke

Kahramanlık hikayelerinin çoğunu erkeklerin, savaşçıların, kralların ağzından dinleriz. Peki ya bu hikayeler kadınlar tarafından anlatılsaydı? Ben, Kirke; Yunan Mitolojisi’ne bir de kadınların gözünden bakmanızı sağlayacak kitaplardan biri. Hiç bilmediğiniz, duymadığınız ve sizi şaşırtacak bilgilerin yer aldığı bu kitap, mitoloji severleri çok mutlu ederken mitolojiye ilgi duymayanları da heyecanlandıracak tarzda. Güneş Tanrısı Helios’un kızlarından biri olan Kirke’nin hikayesini anlatan kitap ile siz de çok cesur ve özgüvenli hissedebilirsiniz! Hadi, en iyisi hemen bu kitabı alıp okumaya başlayın!

4-) Bozkırkurdu I Herman Hesse

Bozkırkurdu
Kitap Okuma Günü için Kitaplar, Bozkırkurdu

Siddharta kitabıyla akıllarda yer edinen Herman Hesse, Bozkırkurdu ile de yaşamı anlamaya yardımcı oluyor. Toplumun yüzeysel yaşamına uyum sağlayamayan bir kişi üzerinden yaşayışı elen alan bu kitap, oldukça düşündürücü ve öğretici diyebiliriz. Ruhu çok yönlülüğü, içsel çözümlemeler, benlik sorunları gibi konuları ele alan bu kitap, manevi hayat ve çişe hayatını karşılaştırıyor da diyebiliriz. Bu kitabın, her okunduğunda farklı bir yol çizmenizi sağlayacağını söyleyebiliriz. İki kişiliği, ikilemi, iki olgu arasındaki çatışmayı, iki fenomenin diyalektiğini anlatan bu kitabı hemen satın alıp okumaya başlayabilirisiniz!

5-) Mutlu Olma Sanatı I Arthur Schopenhauer

Mutlu Olma Sanatı Arthur Schopenhauer
Okurken Mutlu Olacağınız Kitaplar, Mutlu Olma Sanatı

Mutlu olmak nedir? Nasıl mutlu olunur? Mutluluğun sırrı var mıdır? Mutlu Olma Sanatı, en kötümser tavrıyla bambaşka bir kılavuzdur. Mutluluğa ulaşma yolunda size yardımcı olabilecek bu kitap, farklı ve pratik bir felsefeyi de mümkün hale getiriyor. Mutlu olmak, mutlu yaşamak mümkün mü? gibi sorulara yanıt bulmanızı sağlayacak bu kitap sayesinde siz de Dünya Kitap Okuma Günü’nü dolu dolu geçirebilirsiniz!

6-) Şeker Portakalı I José Mauro de Vasconcelos

Şeker Portakalı
Kitap Okuma Günü için Kitap Önerileri, Şeker Portakalı

Şeker Portakalı, en basit haliyle sevginin ve sevgisizliğin kitabı diyebiliriz. Haylaz çocuk Zeze’nin biraz acıklı biraz hüzünlü hikayesini anlatan bu kitap, mutlaka okumanız gereken kitaplardan da biri. Zeze’nin başından geçenleri, onun yaşadıklarını, hissettiklerini okuyucuyla buluşturan Şeker Portakalı, hayatın tam da içinden. Şeker Portakalı, 3 kitaptan oluşan serinin ilk kitabı. Bu kitabı okuduktan sonra Güneşi Uyandıralım ve Delifişek kitaplarını da okuyabilirsiniz. Böylece Zeze’nin hikayesini tamamlamış olursunuz!

7-) Göğe Bakma Durağı I Turgut Uyar

Kitap Okuma Günü için Kitap Önerileri
Kitap Önerileri, Göğe Bakma Durağı

Birçok roman ve hikayeden bahsettikten sonra tabii ki bir de şiir kitabından bahsetmek gerekir. Turgut Uyar’ın ölümsüz eserlerinden biri olan Göğe Bakma Durağı, romantik bir şiir kitabı diyebiliriz. Kitabın içinde yer alan aynı isimdeki şiir ile romantik aşklara, duygulara ve hislere ayna tutan Turgut Uyar, kalbinize dokunacak diyebiliriz. Kitap okuma Günü’nde hem sevdikleriniz için hem de kendiniz için bu kitabı tercih edebilirsiniz. Bu sayede romantizm ve duygu yüklü bir gün geçirmiş olursunuz!

8- ) Hygge, Lykke, Japonizm

Kitap Okuma Günü için Kitap Önerileri
Hayata Dair Kitap Önerileri, Hygge, Lykke, Japonizm

Dünya Kitap Okuma Günü için tercih edebileceğiniz keyifli kitaplar arasında son olarak bir üçleme var. Hygge, Lykke, Japonizm; mutluluğu, sevgiyi, sağlığı, hayattan nasıl keyif alabileceğinizi keşfedebileceğiniz kitaplar serisi diyebilir. İlk olarak Danimarkalıların mutluluk sırrı olan Hygge’yi keşfedebilirsiniz. Hygge, hissedilebilecek bir şeydir; tıpkı yemek yemenin mutluluğu, güneşin içinizi ısıtması ya da sevdiklerinizle bir arada olmak gibi! Lykke kitabı ise yine hayattan nasıl keyif alabileceğinize dair bilgiler içeren bir kitaptır. Dünyanın her bir yanından hayata dair ipuçlarını, kültürleri, hikayeleri içerir. Size hayatı nasıl dolu dolu yaşayacağınızı gösterir. Son kitap olan Japonizm ise Japonların nasıl daha mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat sürdüğünü anlatmaya çalışır. Çeşitli fikir ve pratiklerini bir araya getirip hayat amacınızı bulmanıza yardımcı olur. Siz de hayatı daha iyi anlamak, onu daha iyi yaşamak ve yolunuzu bulmak için bu rehber sayılabilecek kitapları okuyabilirsiniz!

Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz bu kitapları ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde bulabilirsiniz. Romanlardan şiir kitaplarına, yemek kitaplarından tarih kitaplarına kadar pek çok farklı türde kitabı online olarak inceleyip satın alabilirsiniz. Ayrıca kitap kategorisinde yer alan binlerce kitap arasından farklı seçimler de yapabilirsiniz. Hadi hemen mobil uygulamadan ya da websitesi üzerinden siparişinizi oluşturun! Ve en sevdiğiniz içeceği alıp en sevdiğiniz yerde keyifle kitabınızı hemen okumaya başlayın!

Ayrıca ilginizi çekecek yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir