Trend

Klasik Haline Gelmiş Gelin Çiçeği: Zambak

Masal gibi bir düğün ile dünya evine girmek isteyen gelin adayları için çok uygun bir seçim olacak ve artık klasik haline gelmiş, doğallığı ve saflığı çağrıştıran zambaklar ile düğününüzde etrafınızı bir kez daha büyüleyebilirsiniz.

 

lilyum-aski-gelin-buketi-at2110-1-1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hafızalarınızda yer edecek, yıllar geçse bile unutulmayacak olan düğün gününüzde her detayın ne kadar öneme sahip olduğunu bilirsiniz. Her seçiminizi ince eleyip sık dokuyarak yaparsınız. Çünkü düğün günü bütün gözler, hiç kuşkusuz, gelin ve damat üzerinde olacaktır. Bu noktada özellikle gelin adayları için bazı konularda seçim yapmak çok daha zorlaşır. Bu konulardan bir tanesi, gelin için en büyük ve en önemli aksesuar olacak olan gelin buketleridir. Birbirinden çeşitli ve albenili çiçekler arasından gelin çiçeğine karar vermek ne kadar zordur, öyle değil mi? “Rengarenk çiçeklerden oluşan bir buket mi olsun, yoksa daha klasik daha sade ve zarif çiçeklerden oluşan bir buket mi?” Aklınızda bunun gibi birçok soru cevap bekler. En çok sevilen ve tercih edilen gelin çiçeği zambağı tercih ederek tüm bu soruları ortadan kaldırabilirsiniz.

mis-kokulu-lilyum-sepeti-cicekc3137e-1-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Lilyum cinsine ait bir çiçekli bitki olan zambak, çok eski tarihlerden bu yana masumiyetin ve zarafetin bir simgesi olarak görülüyor. Pembe, beyaz, sarı tonları ile çarpıcı görünüme sahip olan ve etrafına muhteşem kokular saçarak hayranlık uyandıran zambaklar, gelin çiçeği olarak da eski Yunanlılardan beri sıkça tercih ediliyor.

 

bembeyaz-dusler-lilyumlarla-gelin-buketi-cicekc3683e-1-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Mevsimi Olmayan Zambak

Zambak, saflığı ve doğallığı temsil ettiğinden olsa gerek, günümüzde de gelinler tarafından hala vazgeçilemeyecek gelin çiçekleri arasına girmiş durumda. İster bahar isterseniz de yaz ve kış aylarında kullanabileceğiniz zambaklar, mevsimi olmayan çiçekler olarak biliniyor. Zarif ve sade gelinlikleriniz ile mükemmel bir bütünlük oluşturacak bu taze çiçekler ile kendinizi mis kokulu bir masalda hissedebilirsiniz.

Masumiyeti ve birbirinize duyduğunuz güveni vurgulamak isterseniz, beyaz renge sahip zambaklar ile güzel ve şık bir aranjman oluşturabilirsiniz. Saflığı ve temizliği yansıtmak isterseniz de sarı tonlardaki zambaklar size uygun bir seçenek olabilir.

Sizler de modası asla geçmeyecek güzel bir buket ile bu özel gününüzü unutulmaz kılmak istiyorsanız, ciceksepeti.com üzerinden gelin çiçeklerine göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir