Ev & DekorasyonAydınlatma ÇözümleriTrend

Masa Lambası Seçiminizi Kolaylaştıracak 10 Öneri

Evde ya da ofiste özellikle akşam saatlerinde çalışırken masa lambası gibi aydınlatıcı ürünlere ihtiyacınız olur. Masa lambaları, masada geçirdiğiniz zamanın daha verimli ya da verimsiz olmasını sağlar. Bu yüzden masa lambasının seçimi oldukça önemlidir. Siz de nasıl masa lambası seçeceğinizi merak ediyorsanız, detaylara geçebiliriz!

Çalışma odalarının vazgeçilmez ürünlerinden biri de masa lambalarıdır. Özellikle geç saatlerde çalışmayı seviyorsanız masa lambalarını kullanarak daha etkili çalışabilirsiniz. Hem odanızın havasını değiştiren hem de çalışmalarınızı daha verimli hale getiren masa lambalarını ÇiçekSepeti’nte online olarak inceleyip satın alabilirsiniz!

Masa Lambası Seçimi Nasıl Yapılır?

Masa lambaları dendiği zaman aklınıza sadece çalışma masasına koyacağınız bir lamba gelmesin. Evde ya da ofiste pek çok farklı amaç için masa lambası çeşitlerini kullanabilirsiniz. Örneğin yatak odasında uyku öncesi kitap okurken masa lambasının faydasını görürsünüz. Kullanım yerleri ve amaçları farklı olsa da masa lambaları genel olarak görüşün düşük olduğu yerlerde, aydınlatma sağlamayı amaçlayan bir üründür. Bu yüzden masa lambasını seçerken bazı noktalara dikkat etmeniz önemlidir. Şimdi gelelim o sorusunun cevabına; masa lambası seçimi yaparken nelere dikkat etmek gerekir? İşte detaylar:

 1. İlk olarak masa lambasını nerede kullanacağınızı belirlemeniz son derece önemlidir. Çünkü bu sayede lambanın detaylarını belirleyebilirsiniz. Bu lambayı çalışma masasında mı, yatak odasında mı kullanacaksınız? Vitrin ve raflarda dekoratif duracak bir masa lambasına mı ihtiyacınız var? Buna karar verdikten sonra seçeneklerinizi daraltabilirsiniz.
 2. Masanın üzerinde duracak, gece çalışmalarınızı kolaylaştıracak bir masa lambasına ihtiyacınız varsa daha hafif ve yukarıdan aydınlatan lambaları tercih edebilirsiniz. Böylece aydınlatma işini kolayca yapabilirsiniz.
 3. İhtiyacınız olan masa lambasının biraz daha esnek olması gerekiyorsa daha profesyonel ürünlere göz atabilirsiniz. Metalik gövdeli, ayrıntılı tasarımlı masa lambaları ile pratik şekilde dilediğiniz yerde aydınlatma sağlayabilirsiniz.
 4. Masa lambalarının tasarımlarına göre de seçim yapabilirsiniz. Kendi zevklerinize ve evinizin tarzına uygun lamba çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.
 5. İşlevsel yerine dekoratif bir masa lambası seçecekseniz de yine evinizin tarzını, odanızın dekorasyonunu göz önünde bulundurabilirsiniz. Lambanın boyutuna, uzunluğuna da bu noktada dikkat edebilirsiniz.
 6. Masa lambası seçiminde ampül seçimi de yapmanız gerekir. Led ampüller arasından seçim yaparken de parlak bir ışığa mı yoksa mat bir ışığa mı ihtiyacınız var, buna göre karar verebilirsiniz.
 7. Kitap okuma amaçlı bir lamba arıyorsanız sabitleyebileceğiniz modelleri inceleyebilirsiniz. Ayrıca ışığın, gözünüzü rahatsız edecek kadar parlak olmaması gerekir.
 8. Çalışma masası için masa lambaları arasından model, fiyat, kalite ve üretim malzemesi gibi unsurları inceleyerek seçim yapabilirsiniz!

Sonuç olarak, öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve daha sonra masa lambanızı seçmeniz en doğru yol olacaktır. Şimdi gelin, masa lambası çeşitlerini biraz daha yakından tanıyalım!

Masa Lamba Önerileri

Akordiyon Masa Lambası

En çok tercih edilen masa lambalarından biri, akordiyon lambalardır. Çalışma odaları için vazgeçilmezdir. Aydınlatma ürünü olarak ideal bir seçimdir.

 • Genellikle tek duyludur.
 • Işık açısını ayarlamanızı sağlayan bir yapısı vardır.
 • Farklı model, renk ve boyut seçenekleri olduğu için her ev tarzına uyum sağlar.
 • Çalışma masaları için en sık tercih edilen masa lambalarından biridir. Çalışma lambasına ihtiyaç duyuyorsanız bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Akrobat Masa Lambası

Mandallı Akrobat Masa Üstü Çalışma Gece Lambası E27 Duy Led Ampul
Masa Lambası Seçiminde Dikkat Edebileceğiniz Noktalar, Mandallı Akrobat Masa Üstü Çalışma Gece Lambası E27 Duy Led Ampul

Tüm özellikleri akordiyon lambaya benzese de bu lambanın boyun kısmı tek parçadan oluştuğu için farklıdır. Farklı renk ve model seçeneklerine sahiptir.

 • Genellikle tek duya sahiptir.
 • Lambanın boyun kısmını farklı açılarda ayarlayabilirsiniz. Böylece ışık açısını değiştirebilirsiniz
 • Tasarım, renk ve boyut seçenekleri oldukça fazladır. Bu yüzden her dekorasyon stiline uygundur.

Banker Masa Lambası

Çalışma masası aydınlatması yerine dekoratif tarzda kullanabileceğiniz lambalardan biridir. Ama yine de hem şık hem işlevseldir. Salon, antre, yatak odası gibi odalarda bu lambalardan yararlanabilirsiniz.

 • Ürünün kenarındaki zinciri çektiğinizde ışığı açıp kapatabilirsiniz.
 • Işığın baş kısmında açıyı değiştirebilirsiniz. Bu sayede çalışma lambası olarak kullanabilirsiniz.
 • Klasik bir dekorasyona sahip olan evler için uygundur.
 • Özellikle yatak odası, salon ve yemek odalarında dekoratif kullanım için de uygundur.

Kıskaçlı Masa Lambası

Kıskaçlı Masa Üstü Küçük Kitap Okuma Lambası
Evde ve Ofiste Kullanabileceğiniz Masa Lambaları, Kıskaçlı Masa Üstü Küçük Kitap Okuma Lambası

Kolayca taşıyabileceğiniz masa lambalarından biridir. Pratik bir yapıya sahip olduğu için istediğiniz yerde bu lambayı kullanabilirsiniz. Zemininde bulunan kıskaç sayesinde lambayı dilediğiniz yere tutturabilirsiniz.

 • Tabanında bir zemin bulunmaz. Bunun yerine bir kıskaç vardır. Bu sayede lambayı istediğiniz yere kolayca sabitleyebilirsiniz. Masaların kenarına ya da mobilyalara ışığı kıskaç ile tutturabilirsiniz.
 • Farklı renk ve tasarımları vardır, bu sayede her eve uygundur.
 • Kıskaçlı lambanın baş kısmını ayarlayabileceğiniz için çalışma lambası olarak kullanabilirsiniz.

Abajur

Antik House Otantik Ahşap Dekor Masa lambası (Abajur)
Dekoratif Masa Lambaları ve Kullanım Alanları, Antik House Otantik Ahşap Dekor Abajur

Işığı yumuşattıkları için gece lambası olarak tercih edebilirsiniz. Yatak odası ve çocuk odaları için abajur tarzı lambalar kullanabilirsiniz.

 • Etrafında bulunan katman sayesinde ışığı yumuşatır.
 • Ahşap, metal, plastik gibi farklı malzemelerden üretildiği için her eve uyum sağlar.
 • Genellikle yata odalarında, yatağın baş kısmında yer alır. Çalışma masasında kullanıma uygun değildir.
 • Modeller kendi içlerinde farklı isimlere sahiptir.

Küre Masa Lambası

3D Ay Şeklinde Dekoratif Standlı Gece Masa Lambası
Hem Dekoratif Hem Kullanışlı Lambalar, 3D Ay Şeklinde Dekoratif Standlı Lamba

Dekoratif oluşu ile ön planda olan küre lamba aynı zamanda odalarda farklılık yaratır. Işık çok sert değildir, hafif loştur. Bu sayede de ortama sıcaklık katar.

 • Dekoratif tarzdaki masa lambaları arasında yer alır.
 • Küre şeklinde olduğu için hoş bir görüntü sunar.
 • Çoğunlukla loş bir aydınlatma sunduğu için çalışma alanlarında kullanıma uygun değildir. Gece lambası olarak kullanıma uygundur.
 • Genellikle stant üzerinde durur.

Lava Masa Lambası

Lava Lambası -Lav Lamba Yıldızlı
Evinize Renk Katacak Lamba Çeşitleri, Lava Lamba

Son trendler arasında yer alan lambalardan biridir. Yaşam alanlarına tam anlamıyla renk getirir. Dekoratif amaçlı ve gece lambası olarak bu lambaları tercih edebilirsiniz.

 • Son moda masa lambalarındandır. İçerisinde farklı renkte, birbirine karışmayan sıvılar vardır. Sıvılar hareket ettikçe farklı bir atmosfer oluşur.
 • Gece lambası ya da dekoratif lamba olarak kullanım için uygundur. Çalışma lambası olarak tercih edilmez.

Tuz Lambası

Himalaya Tuz Lambası 3-4 Kg
Hem faydalı Hem Şık Tuz Lambası

Hem işlevsel hem dekoratif bir üründür. Genellikle dekorasyon amaçlı olarak bu tarz lambaları tercih edebilirsiniz. Çalışma alanları için çok uygun değildi.r

 • Himalaya tuzu bir blok halindedir ve içinde ampul vardır. yine çalışma alanları için kullanıma uygun değildir. Daha çok dekoratif tarzda kullanıma uygundur.
 • Tozları, alerjenleri çeker. Bu yüzden sağlık açısından faydalıdır.
 • Hem masaların üzerinde hem de yerde kullanabilirsiniz.

İhtiyaçlarınıza cevap veren çeşitli masa lambalarını ÇiçekSepeti‘nde bulabilirsiniz. ÇiçekSepeti’nin geniş ürün yelpazesinde evinizi güzelleştirebilecek her türlü ürünü keşfedebilirsiniz. Sehpalar, lambalar, halılar, dekoratif tablolar… Hem sevdikleriniz hem kendiniz için aradığınız her şeyi online olarak keşfedip satın alabilirsiniz!

Ayrıca ilginizi çekecek diğer yazılarımız:

Aybüke

1998 yılında dünyaya gelen Aybüke, ilköğretim ve lise eğitimini Kocaeli'de tamamladı. Ardından üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde başarıyla gerçekleştirdi. Çeşitli ajanslarda ve dergilerde sosyal medya uzmanlığı, içerik üretimi, editörlük gibi işlerde çalıştı. 2020 itibarıyla ÇiçekSepeti'nde Copywriter olarak çalışmaya başladı. Şu an hala ÇiçekSepeti bünyesinde Ev&Yaşam, Yapı&Market, Süpermarket, Hediye, Hobi ve benzeri alanlarda içerik üretimi yapmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir