MEYVELERİN MODUNUZU DEĞİŞTİRECEK RENKLERİ


Kış tam olarak yüzünü gösterdi, soğuk bir taraftan, karanlık havalar bir taraftan derken artık enerji ve neşeye ihtiyaç duyar haldeyiz. Ne yataktan kalkmak istiyor, ne gezmek istiyor canımız. Moralimiz bozuk, canımız sıkkın. Peki böyle durumlarda yediğimiz içtiğimiz gıdaların rengi, modumuzu ne derece etkiliyor biliyor musunuz? Turuncu bir portakal, yeşil bir elma veya kıpkırmızı bir nar! Elbette meyvelerin sağlığımıza faydası var ama aynı zamanda barındırdıkları renkler de psikolojimizi etkiliyor. İşte meyve renklerinin psikolojimiz üzerindeki etkisi!

Turuncu portakal enerjisi

image (15)

Adı üzerinde enerji deposu bir renk turuncu, portakal da enerji veren meyvelerin başında geliyor. Özellikle kendinize olan güveninizin yeterli olmadığını hissettiğiniz zamanlarda, enerjiye ihtiyaç duyduğunuzda yediğiniz bu turuncu renkli meyve, size ihtiyaç duyduğunuz güven ve enerjiyi hemen temin edecek.

Yeşil elmanın dayanılmaz hafifliği!

 

image (16)

Yeşil, doğanın, sakinliğin ve huzurun rengi. İşte bu yüzden de stresinizin yoğun olduğu, sakinliğe ve huzura ihtiyaç duyduğunuz günlerde yediğiniz yeşil renkli kocaman bir elma, size ihtiyaç duyduğunuz sakinlik ve huzuru sağlayacak, tüm stresinizi üzerinizden alacak.

Kırmızı nar tutkusu!

image (17)

Kırmızının psikoloji üzerinde enerji yükseltici, canlandırıcı bir etkisi olduğu biliniyor. İşte narın o tatlı kırmızı rengi, ihtiyacınız olan özgüven, canlılık ve enerjiyi size şıp diye veriyor. Kırmızı belki de renklerin içinde en özgüvenli olanı, bu sayede siz de özlemini duyduğunuz o güven dolu bakışlara ve duruşa sahip olabilirsiniz.

Meyve yiyeyim, bedenim sağlık bulsun diye düşünüyorsanız harika, ama o yediğiniz meyvelerin aynı zamanda ruhunuzu da beslediğini, sosyal yaşantınızı ne denli olumlu biçimde etkileyebileceğini de unutmayın. Enerjisi bol, neşesi bol, huzuru içinizde bir yıl geçirmeniz dileğiyle!


Yorumlar: 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş

Şifreyi Sıfırla

Back to
Giriş