Trend

OCAKTA KARANFİL VAR

Ocak ayı geldiyse, öncelikle artık yepyeni bir yıla başlamışsınız demektir, biz de 2012’ye başladık. Yine yeni hayaller, yeni umutlar, belki yepyeni insanlar, bizi nelerin beklediğini bilmiyor ve kendimizi yeni heyecanlarla buluşmak için hazırlıyoruz. Ne de olsa tüm yılın gidişatı belki de bu aydan belli olacak.

image (6)

Başımıza neler gelir, bizi neler karşılar bu yılda bilmiyoruz, bu nedenle biz sizinle bildiğimiz bir şeyleri paylaşalım. Ocak ayının güzel çiçeğikaranfil, bu ayın doğum günü çiçeği olarak da anılıyor. Sanki her yerde varmış, pek bir anlamı yokmuş, gül kadar romantik, orkide kadar cazibeli değilmiş gibi düşünülse de, karanfilin o kadar güzel anlamları var ki!

image (7)

Beyaz karanfil temizlik ve saflığı, kırmızı karanfil sevgi ve aşkı temsil ederken, sarı karanfil hüznü, pembe karanfil içtenliği temsil ediyor. Bu kadar güzel anlamları olan bu duygusal çiçeğin çeşitli inanışlara göre çeşitli öyküleri de var. Örneğin Hristiyanlık inancında karanfil çok kutsal; İsa’nin çarmıha gerildiği an bu korkunç görüntüye dayanamayan Meryem’in gözlerinden düşen damlalar yere dediği anda oradan pembe bir karanfil türer. Bu inanışa göre pembe karanfil, annenin çocuğuna duyduğu kadar saf, masum ve derin bir sevgiyi temsil eder. Kore’de ise karanfil çiçeği, bilinen papatyanın yerine geçiyor, yani fal çiçeği olarak kullanılıyormuş.

image (8)

 

Ocak ayının bu dayanıklı çiçeği, tıpkı tüm bir yıl gibi uzun ömürlü, bakımı da son derece kolay. Üstelik her bir rengi bambaşka bir duyguyu anlatıyor, sizin adınıza o kadar güzel konuşuyor ki ona hayran olmamak elde değil. Siz de yeni hayaller ve heyecanlarla buluşmaya giderken yakanıza bir karanfil takın, ya da masanıza karanfil koyun, yeni heyecanlarla buluşmanızı rengarenk bir hale getirin. En güzel dileklerinizle gerçekleştirdiğiniz her buluşmanın size heyecan vermesi dileğiyle.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir