Öğretmenler Günü Çiçekleri


2
2 points

Öğrenmenin yaşı yoktur derler bizce kesinlikle öğretmenin de öyle. Aradan kaç yıl geçerse geçsin öğretmenlerimiz hep aynı kalırlar sanki. Her zaman şefkatli gözleri, kendinden vererek öğrencilerine bir şeyler katma azimleri… Bu yazımızda Öğretmeler Günü için biricik öğretmenlerinize ya da öğretmenlik mesleğine kendini adayan yakınlarınıza gönderebileceğiniz, aynı gün teslimatlı olarak sipariş verilebilen çiçeklerden bazılarını listeledik.

öğretmene çiçek vermek
Görsel Kaynak: iStock

Öğretmenlerin önemini anlatmakla zaten bitiremeyiz de, o çok özel öğretmenimizin önemi de kelimelere sığmaz. Herkesin hayatına dokunan bir öğretmeni vardır. Bu kimi zaman ilkokul sıralarında karşılar bizi, kimi zaman kendimizi bulmaya çalıştığımız ortaokul yaşında. Kimi zaman hayatın çok zor olduğuna inandığımız lise yıllarında karşılaşırız o özel öğretmenimizle, kimi zaman ise hayata atıldığımız üniversite zamanlarında…

Öğretmenler Günü, öğretmenlerimize ve öğretmen dostlarımıza bu zorlu ve önemli mesleği icra ettikleri için teşekkür ve tebrik etme günüdür. En özel hediyeler olan çiçekler ise günün olmazsa olmazlarıdır. İşte karşınızda en güzel Öğretmenler Günü çiçekleri!

Öğretmenler Gününüz Kutlu Olsun Stickerlı Rengarenk Papatyalar

Papatyalar kadar doğal ama bir o kadar da güzel öğretmenler için mutluluk dolu bir aranjman var sırada. Pembesiyle, beyazıyla ve sarısıyla yuvarlak bir fanus içerisinde hazırlanan bu çiçek aranjmanı, Öğretmenler Günü’ne neşe katacak!

Peri Tozu Pembe Lilyumlar

İlk önerimiz mis gibi pembe lilyumlar! Masumluğu simgeleyen pembe lilyumlar, öğretmen sevdikleriniz için tercih edebileceğiniz en naif çiçeklerden. Sade ve şık cam bir vazo içerisinde mis kokulu lilyumlar ile hazırlanan bu aranjman cipsolar ile tamamlanmış.

Öğretmenler Günü İçin Özel Tasarım Sukulent Bahçesi

Özel tasarım çiçekler ile sevdiklerini mutlu etmek isteyenler için önerimiz ise teraryumlar. İçinde minyatür bir yaşam olan bu özel çiçek aranjmanları her odaya ve her zevke uygun yüzlerce farklı model ile hazırlanıyor.

Birbirinden güzel teraryum aranjmanlarını sevdiklerinize göndermek için ÇiçekSepeti Teraryum çeşitlerini inceleyebilirsiniz.

Beyaz Güzellik Spathiphyllum

Ev ve ofis ortamlarında rahatlıkla bakılabilen barış çiçekleri yapay ışıkla da hayatlarına devam etmeleri ile kapalı alanların en sevilenleri olmuşlardır.

Öğretmen tanıdıklarınıza evlerinde bakabilecekleri ve uzun ömürlü çiçekleri gönderebilir, en güzel saksı çiçeklerinden birini tercih edebilirsiniz. Barış çiçeği olarak da bilinen Spathiphyllum, beyaz ve kaliteli çiçekleri ile bu anlamlı günün hakkını verebilen çiçeklerden.

Zelkova Bonsai 

Bonsailer, bildiğiniz gibi küçük ağaç formundaki bitkilerdir. Güçlü görüntüleri ile bilhassa erkek öğretmenlere çiçek ararken en çok tercih edilen çiçeklerden olmuşlardır.

Japonların dünyaca ünlü Bonsai ağacı hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak, yetiştirme ve bakım yöntemlerini öğrenmek için ilgili yazımızı buradan okuyabilirsiniz.

Öğretmenler Günü Tebrikli Üç Dal Beyaz Orkide

Pembesi, beyazı; tek dalı, iki dalı ya da beş dalı ile her boyut ve rengi çok sevilen orkide, her dönemin en karizmatik çiçeklerinden olmuştur.

Hediye çiçek gönderirken en çok tercih edilen saksı çiçeklerinin başında gelen orkideler, uzun ömürlü yapıları ve kaliteli görünümleri ile tüm özel günlerde olduğu gibi Öğretmenler Gününün de gözdelerinden.

Beton Saksıda Mini Çift Dal Mor Orkide

Orkide göndermek istiyorsunuz ancak bir yandan da masasına koyabileceği boyutlarda bir çiçek olmasını istiyorsunuz. Aradığınız çiçek özel beton saksısı içerisinde hazırlanan çift fal mor mini orkidelerden başkası değil!

Düş Prensesi Gerbera Aranjmanı

Büyük, gösterişli ama bir o kadar da içten olan çiçeklerdir gerberalar. Bu sebeple de Öğretmenler Günü’ne pek bir yakışırlar.

Kırmızı, beyaz ve pembe gerberalar ile hazırlanan bu çiçek aranjmanını dilerseniz özel bir taşıma kutusu ile de sipariş edebiliyorsunuz.

Lilyum Çiçek Aranjmanı

Umudun çiçeği lilyum, en temiz duyguları simgeler. Hal böyle olunca da Öğretmenler Günü için tercih edilebilecek çiçeklerin başında gelir.

Mavi renkli özel suyu, şık cam vazosu ve içerisindeki bembeyaz lilyumları ile hazırlanan bu çiçek aranjmanı, hem görüntüsü ile hem de lilyumların güzel kokusu ile öğretmenleri gülümsetmek için tasarlanmış.

ÇiçekSepeti’nin aynı gün teslimatlı Öğretmenler Günü çiçeklerinden sipariş vermek için Öğretmenler Günü Çiçekleri sayfasını buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Öğretmenleriniz ya da öğretmen arkadaş ve akrabalarınız için dakikalar içerisinde çiçek siparişinizi verebilirsiniz.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir